Misleidster der boze geesten Zo zouden we onze kokkie kunnen noemen, want ze was inderdaad kampioen-misleid- ster der boze geesten! In de loop der jaren maakten we er vaak sterke staaltjes van mee. Ik vertelde al eens van die keer dat haar zoontje op een kwade dag "ketem- plèkan setan" was en hoe hij na zijn gene zing verder onder een andere naam door het leven ging. De setan mocht eens weer naar z'n slachtoffertje zoeken, maar nu kon hij hem volgens kokkie, dank zij z'n nieuwe naam, vast niet meer vinden. Op een keer kreeg kokkie weer gelegenheid de geesten op een listige manier te misleiden. Haar oudste dochter was getrouwd met on ze chauffeur en tot grote vreugde van kok kie verwachtte ze een baby. Helaas werd 't kindje doodgeboren. Na verloop van tijd kondigde zich weer tot ieders blijdschap een blijde gebeurtenis aan. Maar och, dit kindje bleef slechts een paar uur leven! En nogmaals, voor de 3e keer, gebeurde het! Toen 't voor de vierde maal zover was, deed mijn moeder 't voorstel kokkie's doch ter naar 't hospitaal te brengen, maar daar wilde de hele familie niets van horen. Nee, het kindje mocht niet tussen vreem den, ver van huis, ter wereld komen. De grote dag brak aan en nauwelijks had het babytje een kreet geslaakt, of de vader pakte 't snel op en legde 't een eindje van huis, aan de kant van de weg. "Toevallig" kwam kokkie net langs. "Ver rast" bleef ze staan en riep luidkeels (de eeuwig op de loer liggende boze gees- Of deze kokkie ook een "misleidster van boze geesten" is geweest, zouden wij U niet kunnen vertellen, maar dat ze heerlijk heeft kunnen ko ken is haar wel aan te zien. Zo'n echt ouderwetse kokkie in haar domein: de dapoer. Deze foto kregen wij toegestuurd van onze abonné Mevr. A. Eikelenboom. Heeft U ook zo'n gezellig tafereeltje uit het oude Indië. Stuur de foto naar Tong Tong; wanneer de afdruk geschikt is kan die in Myana worden geplaatst. ten moesten haar goed kunnen horen) "Lo, wat vind ik daar? Een vonde ling, een lelijk klein kindje (de boze geesten mochten eens ijverzuchtig zijn op een mooie baby!) Kom, ik zal het maar meenemen en 't als mijn (met de nadruk op "mijn") kindje beschouwen". Ze pakte het kindje op en liep er regel recht mee naar het huis van haar doch ter. "Hier, zei ze en leg de de baby in de armen van de moe der, "ik vond aan de kant van de weg een miezerig, lelijk kindje. Door mijn werk kan ik het het maar op". niet houden, voed jij Ja, en die boze geesten er maar niet achter komen dat het kind weer bij de eigen moe der terug was, want tot grote vreugde en voldoening van kokkie groeide haar klein kind op tot een flink gezond meisje! M. R.-S. die wijze een eerste selectie maakten. Toen kwam het vrouwelijk deel van de Tong Tong staf eraan te pas. Nog eens kiezen, nog weer een paar nieuwe recepten erbij, welke landen ontbreken nog en moeten er persé bij. Tot slot moest alles nog gezellig worden "aangekleed", dat was weer het werk van tekenaar Rogier, die in vele moei zame uren iedere week een keurig aanzien gaf. En hier ziet U dan eindelijk één weekblaad je uit die internationale KEUKENKALENDER. Eén enkel willekeurig blaadje van de 60, die de kalender zal bevatten, want behalve de 53 weekbladen, zult U in de kalender aantreffen: 1. een inhoud 2. een woordenlijst 3. kruiden, maten en gewichten 4. een wedstrijdformulier Ja, mensen, dat is de grote verrassing: aan de kalender is dit keer een wedstrijd ver bonden met een hoofdprijs van f 100, en nog een tiental prijzen van elk f 10, Wat de prijsvraag precies inhoudt, leest U in de keukenkalender. Maar dat is nog niet alles. Net als de vorige keren zal ook bij deze kalender gratis een mapje worden verstrekt onder de titel: In 52 weken de wereld rond waarin U de in totaal ongeveer 75 recepten zult kunnen verzamelen, zodat aan het eind van het jaar, wanneer Uw kalender öp is, een ori gineel internationaal kookboekje overblijft! Het formaat van deze handige KEUKEN KALENDER, die zoals U reeds opgemerkt zult hebben, behalve de gewone weekdagen ook de Pasardagen vermeldt, is 27'/2 x 22 cm. De prijs hebben wij, ondanks alle prijs stijgingen en loonrondes, kunnen vaststel len op f 7,50. Maar, Tong Tong zou Tong Tong niet zijn, als wij niet ook dit jaar speciaal voor onze abonnees een voorintekenprijs zouden heb ben. Wat wil dat zeggen: een voorintekenprijs? Wanneer U ons helpt door zo spoedig mo gelijk, maar in ieder geval vóór 1 november a.s. te bestellen én te betalen, kunnen wij U op iedere kalender 25% korting geven. Eén keukenkalender gaat U dan slechts f 5,65 kosten. Daarbij kunnen we van die bestellingen garanderen, dat ze nog vóór Sinterklaas bij U in huis zijn. Maar dat is nog niet alles: aangezien het ditmaal zo'n speciale kalender betreft, nl. één die voor een groot deel door onze eigen Tong Tong abonnees is samengesteld geeft Tong Tong bij iedere drie kalenders nog iets cadeau. Iedere abonné dus, die drie kalenders tegelijk bestelt én betaalt, ontvangt straks behalve de drie kalenders een linnen placemat met bijpassend linnen servetje. Beide door Rogier ontworpen en exclusief voor Tong Tong vervaardigd door een bekende stoffendrukkerij in Duitsland, gegarandeerd was- en kleurecht, winkel waarde f 3,95. Dus, wanneer U vóór 1 november 3 kalen ders tegelijk bestelt en betaalt, levert U dat 3 voordeeltjes op: 1. kost de kalender U slechts f 5,65 per stuk i.p.v. f 7,50 en 2. ontvangt U als cadeautje van Tong Tong een linnen placemat met servetje. (bestelt U 6 kalenders, dan ontvangt U na tuurlijk 2 placemats met 2 servetjes en bij 9 kalenders 3 placemats met 3 servetjes, enz., enz., maar bij 8 kalenders natuurlijk maar 2 placemats met 2 servetjes). 3. de kalenders zijn nog vóór Sinterklaas bij U in huis. Drie redenen om nu dadelijk maar te be stellen: verzekert U van een eerste-klas plaats op deze "round-the-world-trip". U kunt daarbij gebruik maken van de gele Kaart No. 4, achter in dit nummer, de spe ciale kalenderkaart, die reeds is geadres seerd. Het enige, dat U nog te doen staat is: het aantal te bestellen kalenders invullen Uw naam en adres (s.v.p. duidelijk!) ver melden. de kaart frankeren met een 10-cents-post- zegel en... nog liever vandaag dan morgen posten! En dan maar smakelijk etenl 17

Tong Tong | 1965 | | pagina 19