femjgèrèts 0' HALLO TONGGERÈT-VROUWEN door Millie de Jonge en Rob Dessauvagie Daar ben ik weer en dit keer met een speciaal 'vrouwen-onder-mekaar'-praatje. Ik zou dat in de toekomst regelmatig willen doen. Van die gezellige ijdelheid-babbeltjes over wat we aantrekken en opzetten en hoe we ons gezellig kunnen opmaken en zo. Want ja, de weergoden voorspellen nu wel een mooie nazomer, maar toch is de winter op komst. En mèt de winter allerlei leuke feestjes thuis ,op school of in verenigingen. En iedereen gaat al weer zo'n beetje zitten piekeren over haar jurk, of hoe ze haar haardos zal dragen. Allemaal heel belangrijke zaken. Maar toch wil ik het daar deze eerste keer niet over hebben. Dit eerste 'vrou wen-praatje' ga ik wijden aan een onder deel van je uiterlijk dat erg belangrijk is en dat door zo velen toch zo stiefmoederlijk wordt behandeld. Dat zijn je handen en natuurlijk je nagels. Heel wat snoezig opgemaakte tienersnuiten heb ik al gezien en heel wat beeldige jurk- jes, waarbij dan een paar onverzorgde han den en tien slordig gelakte nagels het hele effect verknoeiden. Want je handen en je nagels zijn reuze belangrijk in het geheel, wist je dat? In één of ander wijsgerig ar tikel heb ik eens gelezen: 'Handen kunnen mensen in verrukking brengen, maar ook afstoten. Ze spreken, waar je gezicht zwijgt' Mooi gezegd hè? Maar toch is het waar. Dus, tieners... géén feestjes deze winter, Vervolg van pag. 18 doorgebracht. Reuze fijn, dat dat kon. Ook brachten we een keer een bezoek aan "het Pannekoekenhuis" in Lunteren. Lekkere pannekoeken gesmuld. ("Doen we thuis in den Haag nog eens over, hè Mam", be delden mijn dochters. "Maar dan grotere porties alstublieft?" De gulzebrokken.) Er was daar een enorme speeltuin bij. De kin deren waren er haast niet weg te krijgen. Alles moest geprobeerd. We zouden juist weer opstappen toen het gebeurde. Onze Marieke zou voor het èller-allerlaatst nog eens van de hoge glijbaan af. Nou, hij was hoog, hoor. Ik geloof wel zo hoog als de derde etage van een flatgebouw, en dan met die golven er in naar omlaag. Marieke zou op haar buik liggend naar beneden suizen. Toen ineens ongeveer in het midden van de glijbaan bleef ze met haar pink tussen een paar latten vaststeken. En ze zat klem. Een hele consternatie. Het was ook nog zo hoog, en ze kreeg zich zelf niet los, want ze had haar andere hand ook nodig om zich vast te houden, omdat ze steeds weg gleed. Eng, hoor. Gelukkig kon haar vader haar van boven en een andere meneer van beneden af benaderen en samen heb ben ze die latten wijder getrokken, zodat die arme pink loskwam. Een geluk dat ie niet gebroken was. Het viel dus allemaal erg mee. Maar het was wel even een nare belevenis, hoor! Poe. O, hè, nu moet ik toch wel stoppen. Lieve kinders het allerbeste gewenst in het nieuwe schooljaar en de groeten thuis van jullie TANTE MIEKE. gèèn nieuwe feestjurk zonder beeldschone nagels...! En hoe doe je dat nu? Want nagels ver zorgen is echt niet gewoon maar wat lak erop smeren en klaar! Nee hoor. Het ver eist aandacht en wat geduld om vaardig heid aan te kweken en... je moet je er wèl het een en ander voor aanschaffen, daar kom je niet onderuit. Maar er zijn hele leuke helemaal niet dure setjes in de handel, waarin je alles vindt wat je nodig hebt. Kijk paps dus maar eens lief aan! Of straks Sinterklaas! Je moet er wel aan denken, dat je de instrumentjes die je kiest nooit van metaal neemt. Behalve natuurlijk de vijl en het tangetje. Hoorn of been is het beste. En dan moet je, vóór je aan je manicure begint, eerst alles keurig netjes klaar leg gen wat je gebruiken gaat. Leg het op een rijtje op een schone doek, zodat je niet halverwege je manicure hoeft op te sprin gen om je remover te halen of zoiets. Daar gaan we dan. DE MANICURE. Je begint met eventueel de oude lak te verwijderen, met een watje waarop wat re mover of aceton. Zijn ze goed schoon, dan neem je je vijl ter hand. Die moet lang en van soepel metaal zijn, want daarmee krijg je de mooiste egale vorm. Maak je nagels nooit al te spits. Het is om te beginnen niet mooi en bovendien is het onpraktisch omdat je er overal mee blijft haken en ze erg gemakkelijk afbreken. Per soonlijk ben ik ook niet zo erg dol op die héle lange nagels. Ik vind ze er een beetje venijnig en roofdierachtig uitzien .vooral voor heel jonge meisjes. Maar ja, dat blijft natuurlijk een kwestie van persoonlijke smaak. Het mooiste zijn natuur lijk ovale nagels die de natuurlijke lijn van de vinger volgen. Heb je dat met je vijl keurig voor elkaar gekregen, dan week je de nagels een paar minuten in een lauw zeepsopje, waarna je ze goed afdroogt. Liever betten dan wrijven, en een zachte doek gebruiken. Nu neem je uit je instru- mentenvoorraad het 'bokkepootje' dat dik wijls van rubber is. Je doet er een vochtig watje omheen en reinigt de nagelriem en de nagel grondig. Als je het heel goed wilt doen, kun je er oily-remover voor nemen. Vervolgens de nagelriem en de nagel in vetten met creme of nagelolie en met je bokkepootje voorzichtig de nagelriem te rug schuiven, zover dat het maantje dui delijk zichtbaar wordt. Eeltrandjes heel voorzichtig met een nageltangetje weg knippen. Voor de nagelriem liever wat vet nemen, als er wat rafeligheid te zien is. Knippen aan een nagelriem is altijd gevaar lijk. Is dat allemaal klaar en zien je nagels er gaaf en schoon uit, dan tot slot nog even navijlen met een glaspapieren vijltje en de nagels van het vet ontdoen. Je bent nu klaar voor de lakbeurt! Lees verder pag. 20 19

Tong Tong | 1965 | | pagina 21