medewerksters AMSTEL BIER Prachtpils paragon n.v. Si Bachloei oooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooo J. G. YSSEL DE SCHEPPER Ofschoon geboren en getogen in de Kro kodillenstad, was Said bin Oemar Babgei een raszuivere zoon van Hadramaut, in te genstelling tot de meeste van zijn leeftijd genoten die veelal pranakan waren (van gemengd ras). Strikt conventioneel opge voed volgens de wetten van de Profeet, trok hij sinds kort echter op met de moderner aangelegde jongelui, bedoelde pranakans. Hij kleedde zich niet langer in kain en djas toetoep, maar stak zich in zwieriger Westerse kledij; pantalon met colbertjasje, in aarzelend grijs gabardine of crèmekleu rig Wolwetta dan wel Sharkskin, plus bij passend overhemd en das in jubelende tinten. Said weigerde nog langer door de prana kans in 't ootje te worden genomen; nog langer de "totok-arab" te zijn, die ze met enig laatdunken en leedvermaak in hun midden hadden opgenomen. Said deed aan alles mee, en liet zich, om zich niet te laten kennen, zelfs meetronen naar een bekend Chinees restaurant. De heren waren in een uitgelaten stem ming, want Said had de tractatie toegezegd. Zij bestelden de meest exquise gerechten, en smulden. Said smulde dapper mee, of schoon inwendig griezelend van de talrijke "charam-elementen" die hij naar binnen móest werken wilde hij tenminste niet lan ger meer voor "bachloei" (tollol) doorgaan. Said deed dus alles wat hij zijn kame raden zag doen. Toen hij ze na de maaltijd dan ook bepaalde manipulaties zag doen, deed hij evenzo. Keurig netjes, met de lin kerhand de mond verbergend, stak hij tel kens bij tussenpozen er met de rechterhand iets in uit het kleine glaasje op de tafel tussen hen in. De anderen letten nauwelijks méér op hem dan wanneer hij een stuk ROEGI Si Pèh leende van een Arab, niet veel, slechts 7,50. Si Pèh schreef hier een schuldbewijs voor. Het luidde: „Pindjam dari toean... (hier de naam van de geld schieter) Kembali besok f 10,Daaronder zijn handtekening. Dus helemaal geen dag tekening of iets van dien aard. De geld schieter had er ook geen erg in dat er op het bewijs geen datum stond. Was dolge lukkig de volgende dag f 10,te kunnen innen. Prompt de volgende dag stond hij dan ook bij si Pèh voor de deur, met het schuld bewijs. Deze scheepte de geldschieter ech ter af met: ,,Bisa batja apa tidak. Saja toelis: „kembali bésok, boekan?" De geld schieter verbouwereerd, kwam de dag daar na weer terug. Pèh stond hem al op te wachten en zei alvorens de woekeraar nog iets kon zeggen: „Kembali besok, boekan ini hari!" Zo ging het een hele tijd door. Jaren later pas, toen Si Pèh hem tegen kwam in de stad, gaf hij het verschuldigde bedrag terug. De woekeraar nam het geld aan, en met een zuurzoet lachje zei hij: „Roegi, toean!" Hierop antwoordde si Pèh: „Kalau tidak trima, boleh kasih kembali!" Hier had de man natuurlijk niet van terug. J. CH. COOKE meubel zou zijn geweest, want hun inwen dige was aangenaam verzadigd en de on derwerpen van gesprek belangwekkend ge noeg. Gedienstig vulde de djongos het glaasje bij, het neerzettend vlak vóór Said, die de attentie met een vriendelijke lach van de hand wees, zeggende: "Trima kasih, djongos, tida lagi. Saja soedah kenjang. (Dank je wel, djongos, ik hoef niet meer. Ik ben vol)". Hij wés vol! Hij was gewoon "stok"-stijf van de inhoud van zijn maag. In zijn ijver om vooral niet bij de anderen achter te blijven, had hij helaas verzuimd beter op te letten. Anders zou hij hebben gezien dat zijn disgenoten de tandestokers slechts als schoonmaakattribuut hadden benut en ze niet, zoals hij had gedaan, achter elkaar hadden opgegeten. LIN SCHOLTE O U O VRAAGT Uw winkelier naar O 8 INTERFOOD - 8 8 KEUKENTAMARINDE 8 O O O per jampot f 1,50 O O Fabriek te Beesd, telef. 0 3458 - 580 8 O O D O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Firmant Alg. Ass. bedrijf „Argo" Assurantiën Financieringen Hypotheek- O verzekeringen O Kantoor en woonhuis Corn, de Witt- iaan 83, Den Haag, Tel. 55 71 72 0000000000000000000000000000 uiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiaiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiuiiiiuniiiiniiiiiHi TOEZICHT op HUISWERK en BIJWERKEN j door bevoegd lerares op alle vakken i j voor leerl. MULO - H.B.S. - GYMN. j Tarieven billijk. Mevr. A. v. Eijsbergen 1 Queridostr. 82, Voorburg, Tel. 862581 iiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiii]iiii]iniiiiiiiii!iii!iiiii;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiit PARAGON In het Nabewerkings Atelier van ons Drukkerijbedrijf, hebben wij plaats voor enkele meisjes en dames, o.a. voor het vergaren, controleren en inpakken van formulieren. De werkomstandigheden en andere voorwaarden zijn uitstekend. Komt U eens praten? U kunt iedere dag bij ons terecht, bij mevr. de Gorter, 's middags tussen 1 en 5 uur en 's avonds op donderdag tussen 7 en 9 uur. Karperstraat 10 Amsterdam Tel. 79 83 81 23

Tong Tong | 1965 | | pagina 25