BxAüt Uit ïiUAi mii Geruchten over tijgers DIOGENES en DJOJO BOJO j Vervolg van pag. 14 Tot slot nog enkele zeer wonderlijke re cepten uit de middeleeuwen. De chirurg Henri de Mondeville gaf in 1306 iedereen die gezichtharen wilde verwijderen de raad, deze uit te trekken en dadelijk daarop een hete naald in de ontstane ope ning te steken. Of het doelmatig was kan ik U niet zeggen. Pijnlijk zal het zeker zijn geweest. Een merkwaardig en zelfs ietwat griezelig recept schreef de heer Guy de Chauliac voor, tegen haaruitval: Vermeng zee-egels met hun schelp, groene gal, bittere amandelen, rozijnen aan de sten gel, bladeren van de vijgeboom, buffelhaar en venushaar (van elk van deze zaken twee drachmen, dat is bijna 8 gr.) Dan 4 gr. rattenmest vermengen met azijn en ceder hars en vet van het haar en van dit alles tezamen een smeersel bereiden. Iets om te proberen, mevrouw? Als Uw man de eerste verschijnselen van kaalhoof digheid vertoont. Of neemt U toch maar liever gedroogde en fijngewreven kikvorsen en hagedissen, waarmee de Venetiaan Gio vanni Marinelli in 1562 kaalhoofdigheid de wereld uit wilde helpen! Hoe het ook zij, de ijdelheid van de vrouw (èn van de man) heeft door alle tijden heen gezocht naar middelen ter verfraaiing van ons uiterlijk en tot behoud van de eeuwige jeugd. Ze zal dat ook altijd blijven doen, zij het dan dat er geen rattenmest en fijn gewreven kikkers meer aan te pas komen. Dat de moderne cosmetische leer in menig opzicht lering heeft getrokken uit wat eeuwen en eeuwen reeds gebruikt werd is wel zeker. INE WIERDA Was de politiechef dan helemaal vergeten alle honden van Bali uit te roeien? Wel nee, hij vond nog altijd dat die lelijke hongerige beesten zo spoedig mogelijk doodgeslagen moesten worden, en wist, dat dat alleen mogelijk was ^ls de dorps jeugd hem wou helpen. Daarom zag hij als vijand nummer één die geheimzinnige Tjoebek, die het bos in ge vlucht was en van wie niemand de schuil plaats wilde verraden. Tjoebek moest gearresteerd, en zijn hond Sentoel die de commissaris zijn gezicht had doen verliezen moest doodgeschoten. Maar door de drukte van het feest van de zeventiende augustus, had de commissaris geen tijd gehad voor zijn plan ,net als de dorpsjongens geen tijd gehad hadden het beloofde afvalvlees voor Tjoebek over de baai te varen. Maar nu kwamen uit een dorpje aan de overkant van de baai sterk verontrustende geruchten. Aan de rand van het bos waren resten van een verscheurde koe gevonden, met daarnaast in het zand sporen van een tijger. Iemand die 's nachts zijn hut uit wilde gaan, om een plasje te doen, had ineens de fon kelende ogen van een tijger tegenover zich gezien in het donker. Een meisje was de hele weg naar school gevolgd door een groot geel dier met zwarte strepen en witte Vervolg van pag. 16 Wat wil dat zeggen: een voorintekenprijs? Wanneer U ons helpt door zo spoedig mo gelijk, maar in ieder geval vóór 1 november a.s. te bestellen èn te betalen, kunnen wij U op iedere kalender 25% korting geven. Eén keukenkalender gaat U dan slechts f 5,65 kosten. Daarbij kunnen we van die bestellingen garanderen, dat ze nog vóór Sinterklaas bij U in huis zijn. Maar dat is nog niet alles: aangezien het ditmaal zo'n speciale kalender betreft, nl. één die voor een groot deel door onze eigen Tong Tong abonnees is samengesteld geeft Tong Tong bij iedere drie kalenders nog iets cadeau. Iedere abonné dus, die drie kalenders tegelijk bestelt èn betaalt, ontvangt straks behalve de drie kalenders een linnen placemat met bijpassend linnen servetje. Beide door Rogier ontworpen en exclusief voor Tong Tong vervaardigd door een bekende stoffendrukkerij in Duitsland. Gegarandeerd was- en kleurecht, winkel waarde f 3,95. Dus, wanneer U vóór 1 november 3 kalen ders tegelijk bestelt en betaalt, levert U dat 3 voordeeltjes op: 1. kost de kalender U slechts f 5,65 per stuk i.p.v. 7,50 en 2. ontvangt U als cadeautje van Tong Tong een linnen placemat met servetje. (bestelt U 6 kalenders, dan ontvangt U na tuurlijk 2 placemats met 2 servetjes en bij 9 kalenders 3 placemats met 3 servetjes, enz., enz., maar bij 8 kalenders natuurlijk maar 2 placemats met 2 servetjes). 3. de kalenders zijn nog vóór Sinterklaas bij U in huis. Drie redenen om nu dadelijk maar te be stellen: verzekert U van een eerste-klas plaats op deze "round-the-world-trip". BESTELBON vóór 1 november 1965 versturen aan Tong Tong Afdeling Verkoop Prins Mauritslaan 36 - Den Haag Graag maak ik gebruik van de spe ciale voorintekenprijs voor de keu kenkalenders. Stuur mij ex. Keukenkalender a 5,65 f Bij iedere 3e door mij bestelde ka lender ontvang ik van U een linnen place-mat met bijpassend servetje. Het bedrag ad. zal nog vóór 1 november a.s. per giro/post wissel/bank worden betaald. Naam: i Adres: t Woonplaats: (Handtekening) Doorhalen wat niet van toepassing is. snorren in zijn gezicht, het was later weer in het bos verdwenen, misschien was het bang geweest omdat het meisje dé hele weg vriendelijk tegen hem gepraat had. Naar haar beschijving was het een tijger. De dorpsmensen eisten dat de politie het bos in zouden trekken óm de tijger dood te schieten. Maar de politiechef geloofde niet dat er nog tijgers waren op Bali. Die waren tijdens de oorlog allemaal doodge schoten door de Japanners. Ook de hout vester had nooit meer sporen van tijgers gezien. De commissaris dacht dat smokkelaars de mensen bang wilden maken ,om hen van hun hol in de bossen weg te houden, en met een ijzeren klauw tijgersporen maakten in het zand. Maar als hij nu de politie het bos in stuur de, waar geen tijger was, en zij kwamen terug zonder tijgerhuid, zouden de mensen zeggen dat de politie te bang was om diep het bos in te gaan. Toen bedacht hij een plan. Zijn zoon Ach- med had al dikwijls gevraagd of de padvin ders van Java voor hun vertrek niet een echte tocht door het oerwoud mochten ma ken. Als de padvinders nu het bos door trokken en ze merkten niets van een tijger, zouden de mensen zich schamen, en begrijpen dat er echt geen tijgers meer waren. De padvinders uit Madioen wilden wel graag, maar van de Balische padvinders kreeg alleen Koese van zijn vader verlof om mee te gaan. Niemand wilde de pad vinders als gids dienen. Niemand, behalve Bontot. Want die was niet bang. Maar Bontot schaamde zich dat hij te arm was om een uniform te kopen. Toen gaven de vader van Koese en de politiechef sa men hem een mooie nieuwe uniform met schoenen cadeau en Bontot beloofde met de padvinders mee te trekken als gids door het tijgerbos van de zuidkust naar de noordkust dwars door het eiland. ii|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiii«iiiiiiiiii>iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiu j waren 2 bekende Wijzen, toen schre- S ven ze al: Kokkie heeft de laagste prijzen j KOKKIES Rijstwinkels: Witte de Withstraat 128 j Telefoon 89438 Slotermeerlaan 125 Telefoon 130362 Simonskerkestraat 11 Osdorp, Telefoon 199323 AMSTERDAM - W. j P.S. Wij verzenden over de gehele wereld. liiiiiiiiiiiiiiiuiwimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHniiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiii; 17

Tong Tong | 1965 | | pagina 17