fcmjgérèts Zwervend door de eeuwen door Millie de Jonge en Rob Dessauvagie LAURA EN IVONNE Dagelijks horen wij hen over de radio, Laura (Bordes) en Ivonne (de Nijs). Vooral "Blank en Bruin" werd een hit die wij over Veronica vele malen hoorden. Laura is in Indonesië geboren en woont nu in Tilburg. Zij heeft een mooie volle zangstem en speelt gitaar. Doordat zij veel aan concour sen deelnam viel zij - door het winnen van vele prijzen - op. Overigens zit zij nog op school en wordt trouw door Pa Bordes overal naar toe gebracht. Ivonne de Nijs is twintig en woont in Oos terhout. Zij heeft, net als Laura, al platen gemaakt als soliste (haar laatste plaatje "Wat moet ik met parels" en "Ik blijf zo ik ben") die het goed doen. De familie heeft een restaurant waar vele musici komen en ook in haar nabije omgeving zitten andere platenartiesten o.m. haar zuster Gusta Jan sen. Als duo hebben Laura en Ivonne - toevallig voor een platenopname bij elkaar gebracht door producer Gaby Dirne en sindsdien dikwijls als tweeeenheid optredend - veel succes. De laatste plaat van Laura is de nu eindelijk verschenen Spekje voor ons bekje: n.l. met The Revolts (weet je nog van de laatste Pasar Malam), Indonesisch repertoire met beatbegeleiding "Bengawan Solo" en "Waktu potong Padi". De platen maatschappijen hebben geloof ik niet zo erg veel vertrouwen meer in muziek uit Indonesië - laten wij nu eens bewijzen dat er - vooral nu onze muziek in een modern jasje is gestoken - wel degelijk belangstel ling voor is. Kopen dus overigens is Bengawan Solo ook geregeld over Veronica te horen. Golden Earrings enorm succes! Ik voorspelde het al: (sorry voor mijn trots) Please Go van The Golden Earrings wordt een succes. Inderdaad, het eerste plaatje van deze Haagse groep doet het enorm en stond na een week al op de 25ste plaats in Veronica's Hitparade en op de derde in Den Haag. Hun tweede plaat is er al "Lo nely every day" en hoewel misschien nog niet op de markt kan ik jullie vast aan raden dit plaatje in de collectie op te nemen! Eind oktober komt ook de eerste LP van de Earrings uit. Overigens zijn op de platenmarkt 20 oktober in de Haagse Bijenkorf zowel Laura en Ivonne als The Golden Earrings "life" te horen. Haagse fans gaat dat zien! Prijsvraag Hier moet ik beginnen met een levensgroot excuus aan mej. A. K. Frenks - Vijverlaan 4 te Sassenheim. Hoewel ik bij de vraag "Noem zoveel mogelijk artiesten die Beatle -nummers spelen" al helemaal verrukt was over - natuurlijk - een Zwartjes ,dit keer Marion die 17 goede namen noemde, pres teerde mej. Frenks het om 53 namen op te geven. Hélaas bereikte haar brief mij, Laura 4- Ivonne door allerlei omstandigheden te laat van daar onze - ten onrechte - uitroeping van de verkeerde winnares. Overigens is aan Mej. Frenks inmiddels een platenbon met verontschuldigingen toegestuurd dus hoop ik maar dat alles vergeven en vergeten is. Jij boft erbij, Marion. Maar het is je van harte gegund, hoor! Op de Tony Nolte-vraag kwamen geen goe de oplossingen binnen (hammondorgel) wat spijtig is daar mij hierdoor hélaas weer blijkt dat alleen tienermuziek het op het ogenblik "doet". Nieuwe winstkansen: "Welk Nederlands zangeresje heeft zich pas verloofd met haar pianist?" Oplossin gen graag voor 25 oktober a.s. aan Rob Dessauvagie - Prins Mauritslaan 36 - Den Haag. Tong Tong Lichte Muziek Concours. Zoals jullie elders in dit nummer van Tong Tong kunnen lezen beginnen wij een con cours. De bedoeling is dat zoveel mogelijk orkesten, beatgroepen, zanggroepen etc. etc. inschrijven. Voorlopig gaan wij - mijn mede-juryleden zijn Max Ebbeler, Fred Haayen (Polydor) en Peter Huysman (Haagsche Courant) - lande lijk bekijken welke orkesten etc. goed ge noeg zijn voor de vóór-finales die tijdens de eerste vier dagen (volgend jaar) van de Pasar Malam gehouden worden met publiek. Uit deze groepen wordt dan de selectie ge maakt voor de laatste Pasar Malam Avond en uit deze eind-finalisten komen de uit eindelijke winnaars die 500.van Poly dor (met kans op 'n platenauditie), 300. van Tong Tong en vele troostprijzen kun nen verdienen. De enige eis, die gesteld wordt, is dat er een verplicht nummer ge speeld wordt: nl. Sarina. In welke stijl het gespeeld wordt maakt niets uit. Zeg dus tegen zoveel mogelijk van jullie vrienden die aan muziek doen dat zij zich opgeven en laat vooral ook de Hollandse jongelui inschrijven: hoe meer zielen hoe meer vreugd. Overigens is het niet de bedoeling dat alleen amateurs inschrijven want de eerste prijs is voldoende aantrekkelijk voor betaalde artiesten. Zegt het dus voort, ook buiten Tong Tong kringen en laat deze po ging van ons op de Pasar Malam 1966 eindigen in een volledig succes! Totde volgende keer. ROB Stockholm, 10 augustus 1628. Het is middag, tussen drie en vier uur. De vesper heeft zojuist geluid in de Grote Kerk. Van de ligplaats, vlakbij de muren van het Koninklijk Paleis, wordt een oorlogsbodem weggesleept naar de natuurlijke haven die Stockholm rijk is, om te worden toevertrouwd aan zijn element. Het is de VASA, een oorlogsschip, gebouwd op de koninklijke scheepswerven. Het is een in elk opzicht koninklijk vaar tuig, bestemd voor de uitbreiding en onder steuning van de troepenmacht die door Koning Gustaaf II Adolf van Zweden, strij der voor het protestantisme, gevormd is. Zweden, dat in de 17e eeuw bezig is zich tot een grote mogendheid te ontwikkelen, bouwde in die dagen machtige en schone zeekastelen, waaronder de oorlogsbodems zeker tot de fraaisten behoord hebben. De 'Vasa' was er één van. Een van de laatste schepen die volgens het rationalisatie-sys teem van Gustaaf II werden vervaardigd. Op deze rampzalige 10e augustus zou het zijn eerste reis beginnen. Maar nooit zou het einddoel van die reis bereikt worden. Statig vaart het schip de haven uit, be gunstigd door een lichte zuidwestenwind. Voormarszeil, groot marszeil, voorzeil en bezanen zijn bijgezet. Dan, als het schip nog maar enkele honderden meters heeft afgelegd, doet een plotselinge windstoot de Vasa zover overhellen naar bakboord, dat het water door de onderste patrijspoorten naar binnen stroomt. Het schip maakt snel slagzij en verdwijnt in de diepte. 'Met bijge zette zeilen en de vlag in top', zoals het journaal vermeldt. Men heeft nooit met een enkel bewijs kunnen aantonen dat hier sprake is geweest van opzet, of dat 't schip slecht bestuurd zou zijn geweest. Mogelijk is de plaatsing van de kanonnen verkeerd geweest, of is een fout in de ballast gemaakt. Met zekerheid is hierover niets bekend. Het prachtige, 1400 Lees verder volgende pagina 19

Tong Tong | 1965 | | pagina 19