VOOR DE VROUW Winkelen voor december We weten het wel, het duurt nog lang voordat het Kerstmis is, maar het is soms toch wel raadzaam nu vast verschillende voorbereidingen te treffen. Ik weet niet meer waar, maar kort geleden las ik ergens een goede tip, die ik onbewust al jaren toepas en die heel erg voor de hand ligt, maar door velen misschien toch over het hoofd gezien wordt. De tip luidde: "Begin in september/oktober al met het kopen van allerlei extraas. Als dan de dure decembermaand aanbreekt heeft U een heleboel dingen al in huis en valt deze maand U niet zo zwaar als anders". Nu is zoiets alleen uitvoerbaar, wanneer je in september al weet hoe je diner zal zijn en wat je erbij zult schenken. Ik persoon- Ijk moet met het samenstellen van etentjes altijd op een helder moment wachten en dat soort heldere momenten pleegt bij mij op het laatste nippertje te komen. Het "op vangen van de dure decembermaand" doe ik dus anders. Ik begin vanaf september de normale maandelijkse (of als U wilt weke lijkse) kruideniersboodschappen te vermeer deren, dus extra koffie, suiker, thee, boter en margarine (dat laatste natuurlijk alleen als U een koelkast heeft), enz.; een ieder kan dit lijstje met de eigen provisiekast in gedachte aanvullen. Ik reken het zo uit, dat ik, als december begint de kruideniersbood schappen voor die maand intussen al bij elkaar "gespaard" heb. Stel dat U normaal een rekening van f 60,per maand heeft bij de kruidenier, dan heeft U in december f 60,"over" om een heerlijk kerstdinertje van samen te stellen. Natuurlijk heeft U die 60,niet echt over, want in de voor gaande maanden heeft U steeds f 20, meer uitgegeven dan normaal, maar dat voel je niet zo erg als ineens die f 60, Cadeaux "sparen" Maar ook op een andere manier kunt U voor Sinterklaas en Kerstmis sparen. Bijv. door nü al zoveel mogelijk cadeautjes te kopen voor Uw vrienden en kennissen Zoals U weet biedt Tong Tong wat dat be treft heel wat keus. Bij de Boekhandel Tong Tong zijn verscheidene Tong Tong uitgaven verkrijgbaar, maar ook alle mogelijke an dere boeken, sommige direct uit voorraad leverbaar, andere op bestelling. Let U voor al goed op ons volgend nummer, dat weer een speciale bijlage: "BOEKEN IN HUIS" getiteld, zal bevatten en een complete lijst van direct uit voorraad leverbare boeken van Tong Tong. Maar er zijn twee artikelen waar voor we nu al Uw speciale aandacht willen vragen. Keukenkalender In de eerste plaats is dat de Tong Tong Keukenkalender. Voor een omschrijving van deze kalender verwijzen wij U naar de ad vertentie in deze rubriek, terwijl de num mers van 15 oktober en 30 september j.l. een afbeelding bevatten van een willekeurig kalenderblaadje. Voor velen van U is de kalender zelfs al "een oude bekende", want reeds twee maal gaf Tong Tong een dergelijke kalender uit. De eerste keer met de basisrecepten voor de Indische rijsttafel, de tweede maal met recepten van Tjang en tjoetjoek, dus de ouderwetse (vaak ingewikkelde veel tijd vergende) methode naast de snellere van tegenwoordig. De Keukenkalender voor 1966 is naar ons gevoel toch wel een heel bijzondere. Naast een aantal Indische recepten bevat deze kalender nl. een groot aantal interna tionale recepten. En wat voor! De meeste van deze internationale recepten werden nl. ingestuurd door Tong Tong abonnees van over de hele wereld. Iedere abonnée heeft van het land waar zij (of hij) woont het lekkerste locale recept opgestuurd. En ik geloof, dat maar weinigen geseffen, wat dat zeggen wil. Want dat is zeer be slist niet hetzelfde als zomaar een recept van een bepaald nationaal gerecht uit een speciaal kookboek overnemen! "Indische" smaak Vergeet U nl. niet dat Tong Tong abonnees waar ter wereld ze ook zitten allemaal kor tere of langere tijd in Indië hebben ge woond. eZ hebben daar bepaalde smaken en voorkeuren ontwikkeld. Bij het uitkiezen van locale recepten zal de "Indische" smaak, bewust of onbewust, een rol blijven spelen. In de tweede plaats zal de Indisch man of -vrouw ook bij de bereiding mis schien nog iets toevoegen voor extra-lek ker waar een ander niet aan denkt. En in de derde plaats werden alle ingezonden recepten door Lilian Ducelle en Pop Polder man uitgeprobeerd en beproefd. Onze Tong Tong Keukenkalender is dus internationaal, maar dan op een hele speciale manier: de recepten zijn "Indisch',' geselecteerd, m.a.w. de kans, dat U, abonnee van Tong Tong de meeste heel lekker zult vinden, is bijzónder groot. Iets waar U bij het kopen van "zo maar" een kookboekje toch niet altijd zeker van zult zijn. Kerst- en Nieuwjaarskaarten Het tweede artikel waar we Uw speciale aandacht voor vragen en dat dan vooral in verband met Kerst (en Nieuwjaar): een se rie van 6 Tong Tong Kerstverhalen, alle zes met exclusief motief in kleuren, ontworpen door Rogier en alleen bij Tong Tong ver krijgbaar (met bijpassende enveloppen). We zijn zo gauw geneigd in die stereo tiepe sneeuwlandschapjes te vervallen, on der het motto: "Want met Kerstmis dan sneeuwt het". Maar heeft U er wel eens bij stil gestaan, dat nog minder dan de helft van de wereld naar een sneeuwlandschap kan kijken tijdens de Kerstdagen? De hele tropengordel niet, een groot gedeelte van de subtropen ook niet en het hele Zuidelijk halfrond (Zuidpool natuurlijk niet meegere kend) koestert zich in die tijd in een w^rme zomerzon! Goed beschouwd zijn sneeuw landschapjes helemaal niet toepasselijk met Kerstmis. Wij zijn dan ook erg blij dat Rogier bij het ontwerpen van de 6 Tong Tong Kerst- en Nieuwjaarskaarten is uitge gaan van de Kerstgedachte en niet van de uiterlijke schijn. Bij alle 6 kaarten heeft Rogier Oosterse motieven gebruikt, 2 ervan zijn als zuiver decoratief te beschouwen en wel: de Pauwen, een Javaans Batikmotief en het Papoea's bamboe ornament. Drie andere kaarten vertolken door hun voorstel ling de kerstgedachte: de Kebogan (het brengen van een offer), de Drie Wijzen, en de Dajakse Levensboom (ook de kerstboom is oorspronkelijk de uitbeelding van de le vensboom). De laatste kaart is de Chinese Draak, symbool van Geluk en Voorspoed in de ons zo bekende optochten t.g.v. het Chinees Nieuwjaar. Vanaf 15 november a s. zijn deze series van 6 leverbaar, maar U kunt ze nu reeds bestellen. Zie daarvoor de advertentie op pag. 18. Een cadeau-abonnement Tenslotte willen we U ook nog wijzen op de mogelijkheid aan vrienden of familie een jaarabonnement op Tong Tong cadeau te doen. In zo'n geval zenden wij degene, die het abonnement cadeau krijgt een dag voor de gewenste datum (sint, kerst, nieuwjaar of verjaardag) een geschenkkaart. Op deze geschenkkaart staat in kleur de Tong Tong tegel afgebeeld. Aan de binnenzijde staat het cadeau-abonnement aangekondigd en wie de goede gever of geefster is en t.g. waarvan het geschenk wordt gedaan. Voorts krijgt de betrokkene ook nog een welkomst geschenk in de vorm van een verzilverd of verguld Tong Tong speldje naar keuze. De goede gever of geefster zelf ontvangt van Tong Tong voor het aanbrengen van de nieuwe jaarabonnée een Tong Tong tegel (formaat 15 x 15 cm.) cadeau. Volledige inlichtingen alsmede een opgavebon kunt U vinden op pag. 9 van dit nummer. Wij wensen U veel succes bij Uw inkopen en hopen U met dit artikel een weinig weg wijs te hebben gemaakt t.a.v. de mogelijk heden die Tong Tong U bij het winkelen voor december biedt. ELLEN Verrast Uw familie met de wereld bekende SPEKKOEK (van Oma Thio) Bestel tijdig, anders uitverkocht. Franco in Nederland f 9,50 Franco Amerika per zeepost f 13,90 KOKKIES Rijstwinkels: Witte de Withstraat 128 - Tel. 89438 Slotermeerlaan 125 - Tel. 130362 AMSTERDAM - West P.S. Wij verzenden over de gehele wereld. 14

Tong Tong | 1965 | | pagina 14