1 DE „MOOISTE VAN DE ALLEMAALSTE": TEGEL 1 Zo, de keus is gemaakt. Gelukkig zijn we van die spanning ook weer verlost. U heeft hierboven kunnen lezen: het is tegel 1 ge worden. En waar we vooral zo blij om zijn: tegel 1 heeft met een overweldigende meer derheid gewonnen, want 70% van de uitge brachte stemmen was voor het "rechte" gardoehuisje. Maar...ja, er is een maar aan verbonden, want Emilie Intveld, één van de trouwste Tong Tong abonnees, schreef: "Beste Rogier, Ik vind het idee van de tegels bijzonder aardig, maar je ontwerp van het gardoehuisje kan ik toch niet goedkeuren: het gardoehuisje is niet echt. De mensen zitten niet op de grond in zon huisje. Ben gardoehuisje heeft een vloer van gevlochten bamboe en drie zijwanden van gedek. Ze zitten er dus als op een baleh-baleh, met bengelende of opgetrokken benen. En... als 't regent, zitten ze er ook droog..." Hartelijk dank, Mevrouw Intvelt, dat U de moeite heeft genomen ons op die fout te wijzen. U moet weten, dat Rogier (bijna) altijd documentatie-materiaal naslaat voor dat hij met een tekening begint. Alleen ditmaal bij het maken van die 16 ontwerp- jes voor de tegels heeft hij het niet gedaan. En niemand bij ons op Tong Tong was kritisch genoeg om die fout op te merken. Na Uw brief is Rogier meteen de biblio theek ingedoken en ja inderdaad, alle gar- doehuisjes hadden de door U beschreven "verhoogde" vloer. Hierboven zien we links een foto van zo'n gardoehuisje en rechts ter verduidelijking een schets van Rogier. Zodra uit de inzendingen van de prijsvraag bleek, dat tegel 1 de voorkeur had, heeft Rogier op dit ontwerp een correctie aange bracht. de drie gardoewachters zitten nu op een bamboevloer. Deze "gecorrigeerde" tegel is nu in be stelling en de abonnees, die intussen al zo CADEAU-ABONNEMENT Aan Administratie TONG TONG, Pr. Mauritslaan 36, Den Haag Stuur een cadeau-abonnement van 1 jaar aan: Mevr./Heer/Mej NIEUWE ABONNEE Aan Administratie TONG TONG, Pr. Mauritslaan 36, Den Haag Hierbij geef ik op als nieuwe jaarabonnee: Adres: Adres: Woonplaats: Het abonnement gaat in op 15 oktober 1965, maar is bedoeld als Verjaars-/Sinterklaas-/Kerstcadeau Ik verzoek U dus de geschenkkaart waarmee het abonne ment wordt aangekondigd te versturen vóór: (verjaarsdatum)/5 december/Kerstmis Alle nummers, waarin de nieuwe feuilleton: "Langs Tijgerpaden" is verschenen (dus vanaf het nummer van 30 sept. j.l.) zult U eveneens vóór de geschenkdatum aan de nieuwe abonnee toesturen alsmede het welkomstgeschenk bestaande uit een verzilverd/verguld Tong-Tong speldje. Het jaarabonnement ad f 15,zal per giro (No. 6685)/ postwissel/bank worden overgemaakt. De tegel krijg ik direct na gereedkomen van U toegestuurd. Mijn naam is: Het abonnement gaat in op 15 oktober 1965; het nummer van 30 sept. j.l., waarin de nieuwe feuilleton: 'Langs Tügerpaden" begint, stuurt U alvast ter kennismaking op, terwijl U na ontvangst van abonnements geld het welkomstgeschenk bestaande uit een verzilverd/verguld Tong-Tong-speldje zult opsturen. Het jaarabonnement ad f 15, zal per giro (No. 6685)/postwissel/bank worden over gemaakt. kan verhoogd met f 0,45 incassokosten per kwitantie worden geïnd. De tegel, die ik hiermee heb verdiend kunt U na ontvangst van de betaling sturen naar: Naam: Adres: Adres: Woonplaats: Woonplaats: Ik ben reeds abonnee van Tong Tong. (Handtekening) Doorhalen wat niet van toepassing is. Voor tarieven buiten Nederland zie box op pag. 2. (Handtekening) Doorhalen wat niet van toepassing is. Voor tarieven buiten Nederland zie box op pag. 2. ijverig waren ons een nieuwe abonnee aan te brengen (terimah kasi banjak!) krijgen een tegel toegestuurd zodra de bestelling gereed is. Even geduld dus nog. DE UITSLAG Maar nu de uitslag van de prijsvraag, ledereen popelt natuurlijk al van spanning. Het was voor ons een volkomen verrassing, want van de mogelijke cijfercombinaties (1-3-2-4; 1-4-3-2; 4-2-3-1, etc. etc.) heeft, heel doodgewoon 1-2-3-4 het van alle andere gewonnen. Ja, in precies die volg orde zijn de tegels door de abonnees ver kozen. Uit de goede inzenders zijn de vol gende prijswinnaars geloot: 1. Mevrouw I. Gubbels, Raadhuislaan 74, Voorschoten: f 25, 2 De Heer H. Bartels. Meppelerweg 68, Steenwijk: f 10, 3 Mevrouw E. L. Boon von Ochssée, Die- denweg 105 11, Wageningen: f 5, Van harte proficiat, U zult inmiddels Uw prijs reeds hebben ontvangen. En nu öp naar verdubbeling van het aantal abonnees. Want daar zijn de tegels tenslot te voor. U weet het toch nog wel: voor iedere jaarabonnée, die U als oud-abonnee van Tong Tong aanbrengt, of dat nu een cadeau-abonnement of een nieuwe abon'nee, die zelf betaalt, betreft, krijgt U van ons een 15x15 cm. grote tegel cadeau. Te ge bruiken als onderzetje of om op te hangen aan de muur. (En als U al tien abonnees heeft aangebracht: als tegelrandje in de keuken of als blad van een bijzettafeltje!) De nieuwe door U aangebrachte abonnee krijgt ook iets toegestuurd: een welkomst geschenk in de vorm van een verzilverd of verguld (naar keuze) Tong Tong speldje. Betreft het een cadeau-abonnement dan krijgt de nieuw-aangebrachte abonnee van ons een geschenkkaart toegestuurd waarop aan de buitenzijde de tegel staat afgebeeld. Met deze geschenkkaart wordt het jaar abonnement aangekondigd en tevens wie de goede gever (of geefster) is. Hieronder ziet U 2 invulformulieren, die U kunt uitknippen of overschrijven. En nu maar gauw aan de slag: onder het motto: hoe meer zielen hoe meer vreugd, hoe meer abonnees hoe meer gezellige din gen Tong Tong voor de abonnees kan doen. RFnAC.TIF 9

Tong Tong | 1965 | | pagina 9