femjgèrèts door Millie de Jonge en Rob Dessauvagie The Dutch Swing College Band - 4 Duitse TV uitzendingen in één maand. The Dutch Swing College Band was vier weken op tournee in Duitsland en boekte, als gewoonlijk mogen wij wel stellen, weer opmerkelijke suksessen. Zoals hierboven al staat aangegeven had de band binnen korte tijd vier TV-uitzendingen waaronder één in Duitslands populairste Show, die van Peter Frankenfeld. (Over Frankenfeld gesproken: wisten jullie dat hij één der bestbetaalde TV-regisseurs is met een maandinkomentje van 20.000 DM?) Show genoten van de DSC-Band waren de Kess- ler Twins en o.a. Nana Mouskouri zodat het geen wonder was dat de kijkdichtheid van dat programma werd geschat op ongeveer 18 millioen kijkers. Tijdens deze Duitse tour had de DSC het zo druk dat er tijdens een andere TV-show, tussen de opnamen door, nog gauw even een radio-uitzending vanuit de TV-studio werd verzorgd. Boven staande foto, waar de band op staat met Albert Nicolas (en alle TV-attributen), is genomen tijdens de TV-uitzending die het orkest maakte in de Hamburgse Show "Schaubude". In dit programma stonden oa. ook Chuck Berry en Hervé Vilar. "Schau bude" wordt elke zaterdagavond uitgezon den vanuit een ontruimde showroom van een garagebedrijf midden in Hamburg. In dat programma, dat geïmproviseerd is, tre den dan in Hamburg zijnde bekende arties ten op. Ook moest de DSC-Band tijdens genoemde tournee 40 concerten verzorgen, wat wil zeggen dat zij dagelijks in bussen door ge heel West-Duitsland onderweg waren. Op merkelijk vind ik dat dit orkest in deze beat-tijd toch overal erg veel sukses heeft en als topattractie gecontracteerd wordt. Dat dit het Duitse Ministerie van Kuituur zaken niet is ontgaan, blijkt uit een onder scheiding welke de Band kreeg, zijnde "Künstlerisch hochstehend". Voor het or kest zeer belangrijk, daar dit inhoudt dat ondernemers die een concert met het orkest organiseren een belangrijke belastingverla ging krijgen. EEN DERGELIJKE ONDER SCHEIDING VALT EEN JAZZORKEST ZEER ZELDEN TEN DEEL! Rudi Carrell een groot sukses in Duitsland. Van de Swing-College mensen, die - zoals boven vermeld is - pas uit Duitsland terug zijn, hoorde ik dat Rudi Carrell zeer en thousiast is ontvangen door het Duitse pu bliek (hij maakte zijn eerste Duitse TV- show) en dat men hem daar ook een grote toekomst voorspelt. Oplossingen prijsvraag. "Sophietje" werd door velen goed ingezon den. Er werd dus weer geloot en de geluk kige was deze maal: Christine Goldman - J. Stadelaarstraat 4 in Kortenhoef. Het plaat je is onderweg! De nieuwe vraag: "Welke Haagse beatgroep oogst momen teel groot sukses met haar eerste plaatje Please Go?". Inzendingen graag vóór 10 december aan: Rob Dessauvagie p.a. Tonggèrèts - Prins Mauritslaan 36 te Den Haag. Nieuwe LP's: Scandinavian Folksongs door Alice Babs en Sven Asmussen. Ich Liebe dich door Elke Sommer (Wow!) Organ Grinder Swing door The Incredible Jimmy Smith met Kenny Burrell en Grady Tate (of het ook swingt!) Just Earrings door The Golden Earrings (Wat Polydor er van zegt wordt door mij helemaal accoord bevonden, dit is het bit tere einde). I put a spell in you een heel erg fijne LP van Nina Simone, met twaalf op zijn Simo- ne's gezongen nummers die het ook best zal doen. en nieuw verschenen singles: "Keep on dancing" en "Make up your mind" door The Gentrys, "1, 2, 3" en "Bullseye" door Len Barry, en "Das genügt mir doch nicht" (wie weet?) en "Oh, I love you" (klinkt hoopgevend) door wie anders dan Elke Sommer. (bekijk in ieder geval de hoes even, zou ik zeggen). Sinterklaas in Dixieland. Vergeet vooral bij de Sint Nicolaasinkopen niet te kijken naar het plaatje van The Cosy Corner Street Paraders met Dixielandbewer- kingen (arrangementen George Katee) van "De zak van Sinterklaas" en "Sinterklaas is jarig". Op de achterkant van het hoesje staat een foto van de band met een bijzonder leuke, door Haagsche Courant-redacteur Fred Racké geschreven tekst. Totde volgende keer. ROB EEN VONDST VOOR PLATENBEZITTERS ledereen, die meer dan een dozijn platen heeft, zal wel eens te kampen hebben gehad met op- bergproblemen. Natuurlijk, er bestaan alle moge lijke platenrekken, maar ze hebben verschillende nadelen: de platen staan ofwel verticaal (ze kunnen dan gemakkelijk kromtrekken) of ze liggen in groe pen van 4 of 5 op elkaar, zodat het toch altijd een gezoek wordt naar een bepaalde titel. Op de foto hierboven zien jullie een z.g. DISCOPORTER, speciaal voor de 171/2 cm. plaatjes, de singletjes en EPtjes dus. Zo op het eerste gezicht lijkt een discoporter op een kleine "doos" met lade (zie linksboven). Wanneer je de lade opentrekt zie je een stapel platen, deze worden dus horizontaal bewaard. De lade kan, helemaal uitgetrokken, verticaal hangen, de plaatjes zün geborgen in speciale hoesjes en in deze toestand kunnen de platen met groot gemak uit de hoesjes worden gehaald. De hoesjes sluiten boven met een sluit klep, die omhoog staat als de plaat eruit is. Aan de binnenzijde van deze klep kan de titel van de plaat worden vermeld, zodat <lit het weer opbergen van de plaat vergemakkelijkt. De DISCOPORTER die ruimte biedt aan een twin tigtal platen kost f 8,50 en kan via Tong Tong worden besteld. Verkrijgbaar in rood, groen, grijs en zwart. 17

Tong Tong | 1965 | | pagina 17