Poekoel Teroes! Trakteer Uzelf op deze Tong Tong tegel! NIEUWE ABONNEE*) CADEAU-ABONNEMENT*) Vervolg van pag. 3 "De vergelijking van het nieuwe Indone sië met de periode van het Nederlandse bestuur wordt vaak en te gemakkelijk ge maakt, en is foutief, want de basis van de Republiek is fundamenteel verschillend. Ve le van de huidige moeilijkheden zijn de kinderziekten van een natie die nu pas be gonnen is zichzelf te ontdekken. Dit proces is complex en moeilijk, evenals in alle an dere voormalige koloniën. De oudere gene ratie heeft na vele jaren van inspanning vaak een zekere mate van stabiliteit be reikt, in sommige gevallen ook van macht en betrekkelijke rijkdom. Ze zijn vaak te druk bezig, soms ook te zelfvoldaan om zich af te vragen of de zege van het natio nalisme het voorspel worden kan van een maatschappelijke verandering. Ze herhalen nogal gemakkeilijk oude politieke leuzen en staren zich blind op de fouten van het voormalig koloniaal beleid, instede van zich te concentreren op de nieuwe proble men ontstaan door hun eigen gebrek aan ervaring of door persoonlijke rivaliteit. Zal de nieuwe generatie, die opgroeit in onaf hankelijkheid, met wijder mogelijkheden en een breder kennis van de moderne wereld, zich geconfronteerd zien met de uitdaging om een nieuwe maatschappij te stichten op Indonesische tradities? Sommigen zullen het voorbeeld willen volgen van de materiele vooruitgang van de meer technische naties, anderen volgen weer Rusland of China. Maar de meerderheid van de Indonesiërs die doordrongen zijn van de aparte groei en de aparte economische en sociale pro blemen, zal een eigen oplossing moeten vinden". DOROTHY WOODMAN "In de afgelopen jaren heeft Azië perio diek erupties gekend van epidemieën, ge welddadigheid en oorlog - maar ook non- Azië heeft ze gekend. In de negen jaren dat ik er rondzwierf, heeft Azië zich doen kennen als het vriendelijkste van alle plaat sen en volken, een deel van de wereld met een eigen manier van erop staan dat men met haar omgaat op een tutoyeer-basis. Azië biedt een van het Westen scherp verschillende aanblik: zijn woelende mas sa's, zijn haveloze armoede, zijn hoge waar den en tegenstellingen, geaccentueerd door onze caricaturale voorstelling van geheime Oosterse clans, opium, orgies die soms tesamen onze opvattingen erg kunnen kwetsen - en nochtans voor bijna eik Azia tisch facet vindt U in het westen gelijk waardige tegenhangers". BERNARD KALB "De Indonesische natie schijnt in elke toeschouwer bijkans onvermijdelijk de ui terste reacties van enthousiasme of wan hoop te moeten opwekken, of wisselende stemmingen tussen deze twee. Indonesië is adembenemend mooi, onmetelijk rijk in zo wel natuurlijke als menselijke reserves, die tesamen de mooiste verwachtingen opwek ken van deze verreweg de grootste, volk rijkste, rijkst begaafde, strategisch best ge situeerde natie in Zuid Oost Azië. Nochtans heeft de taak om deze natie te organiseren, disciplineren en te ontwikkelen tot op he den de beste pogingen doen falen van ie der die het gepoogd heeft". WILLARD HANNA Verwen Uzelf, een goede vriend èn Tong Tong eens extra met de a.s. feestdagen. Dat kan allemaal tegelijk, 3 vliegen in één klap dus. Geef een goede kennis of een familielid met Sint, Kerst of een andere feestelijke gelegenheid (verjaardag) een jaar-abonnement op Tong Tong cadeau. Voor het aanbrengen van deze nieuwe abonnee, waarmee U Tong Tong een grote dienst heeft bewezen, krijgt U de hierboven afgebeelde Tong Tong tegel cadeau (afme ting 15x15 cm., in licht- en donkerblauw en rood). De nieuwe abonnee krijgt als welkomstge schenk een verzilverd of verguld Tong Tong speldje naar keuze, terwijl wij tevens een Adres: Het abonnement gaat in op: 1 december/1 januari Stuur het verzilverd/verguld Tong Tong speldje alsmede het laatste nummer van Tong Tong. 15,naar: Naam: Adres: Doorhalen wat niet van toepassing is. geschenkkaart sturen waarmee de toezen ding van het blad Tong Tong wordt aange kondigd en wie de goede gever is. Ook wanneer U een ander weet over te halen EEN JAAR lang abonnee van Tong Tong te worden krijgt U als beloning de tegel toegestuurd en de nieuwe abonnee het speldje. Alleen de geschenkkaart blijft in dit geval natuurlijk achterwege. Cadeaux, die bedoeld zijn als Sinterklaas cadeau gaan 1 december in, maar ook het nummer van 30 november wordt dan nog gratis toegezonden. Kerstcadeaux gaan in op 1 januari a.s., maar krijgen het kerst nummer gratis toegezonden. Woonplaats: Het abonnement is bedoeld als Sint/kerst/verjaarscadeau Stuur het verzilverd/verguld Tong Tong speldje en de geschenkkaart vóór: Sint/Kerst/ (verjaarsdatum). Woonplaats: (Handtekening) Hierbij geef ik op als nieuwe abonnee: Stuur een jaar lang Tong Tong naar: Naam: Stuur de tegel, die ik hiermee heb verdiend na ontvangst van het jaarabonnement ad 4

Tong Tong | 1965 | | pagina 4