MUZIEK VOOR TONGGERETS door R. DESSAUVAGIE Elke Sommer Elke Sommer ook op de plaat! Hoewel wij heel dikwijls foto's van Elke Sommer tegenkomen in allerlei film- en tienerbladen is de hierbij afgedrukte toch wel een heel bijzondere. Zij is hier n.l. "gekleed" gefotografeerd, terwijl wij haar meestal in bikini zien afgebeeld. Overigens is deze aangeklede foto van Elke nu eens niet genomen terwille van een of andere film, maar ter gelegenheid van haar langspeelplaat "Ich liebe dich" waar ik al eens eerder iets over schreef. Elke Sommer, blonde Hollywood-ster, af komstig uit Duitsland zingt over de liefde in vijf talen. Duits, engels, frans, italiaans en spaans. En mij moeten de complimenten van het hart, niet - ditmaal - voor haar uiterlijk, al is dat heel erg de moeite waard, maar voor het feit dat zij kennelijk veel aan zich zelf gedaan heeft en aan haar zang studie. Dit heeft nu als resultaat de ge noemde eerste L.P., waar zij zich beslist niet voor hoeft te schamen. Piet Noordijk - Wessel Heken Prijs. Ik had het al eens voorspeld: Piet Noor- dijk was voor mij een der grote kansheb bers voor de jaarlijkse Wessel llcken Jazz- prijs. In voorgaande jaren werd deze prijs toegekend aan Boy Edgar en Herman Schoonderwalt dus Piet is in goed gezel schap. Overigens volkomen verdiend want hij is een der meest veelzijdige nederlandse musici. Hij speelt jazz: oud bij o.a. The Stork Town Dixiekids, modern bij o.a. Boy's Big Band en vele andere combo's, zuid amerikaans bij Thom Keiling en zit in legio studio-orkesten voor grammofoonplaat, ra dio en TV. Ga zo door Piet en mijn gelukwensen! Uitstel in bekendmaking prijswinnaars. Daar dit Kerstnummer belangrijk eerder ter perse moet dan anders het geval is heb ik hélaas niet de kans te wachten op alle inzendingen. Daarom, met excuses (knip oog naar tante Pos), even uitstel tot het volgende nummer van Tong Tong. Dan volgt er weer een opsomming van winnaressen (het zijn n.l. meest meisjes die inzenden! Hebben die meer tijd?) en soms winnaars. Nadat wij haar op TV hebben gezien (en hoe!), enige weken geleden, was ik al weer verlangend naar een nieuwe plaat van As- trud Gilberto. En hier is-ie dan: The Shadow of your smile". Een heel fijne L.P. die het geweldig zal doen bij de liefhebbers van Astrud's genre, waar ik beslist bijgerekend wil worden. The Girl from Ipanema (deze bijnaam zal ze wel nooit meer kwijt raken) zingt op deze plaat - grote bezetting - weer een keur van fijne nummers en het enige bezwaar dat ik heb is dat ik persoonlijk haar liever met een klein combo als dat van Stan Getz hoor. Maar nogmaals, dat is helemaal persoonlijk. Bill Evans TRIO' 65. Ook nieuw "uit" deze Bill Evans L.P. Vol gens de indertijd zeer opvallende jazzclari- nettist Jimmy Giuffre is er in de heel hoge muzikale regionen der jazz een gebied waar muzikale categorieën niet meer bestaan. Dat is het gebied waar alleen nog maar echt jazz bestaat, uitgevoerd met een meester schap dat je niet meer kunt stellen: "die is beter dan die". In deze categorie musici hoort ongetwijfeld Bill Evans thuis. Wat hij weer maakt van nummers als "Round Mid night". "Our love is here to stay", "Come rain come shine' (om er drie van de acht te noemen) is helemaal het kopen waard. Kenny Burrell/Guitar Forms. Deze - ook al nieuwe - L.P. is helemaal rondom gitarist Kenny Burrell opgebouwd. Met blazers, zonder blazers, met allerlei begeleidingsinstrumenten en uitsluitend so lo-gitaar; alles is er te vinden. Dit is het pure meesterschap op gitaar en ik ben er van overtuigd dat de meest verwoede beat- gitarist ook voor deze manier van gitaar spelen diep zijn hoed (als die op het vele aanwezige haar kan) zal afnemen. New fantasy Lalo Schifrin. Big Band Music van het zuiverste water. Het orkest onder leiding van Lalo Schifrin speelt nummers van o.a. Duke Ellington, Khatchaturian, Hector Villa-Lobos en hoe? Voor de liefhebbers van goede Amerikaan se grote bands de gang naar de platenwin kel waard. onze kerstpuzzel Welaan, Tonggèrèts, hier is dan de kans op een interessante prijs, jullie speciaal gebo den ter gelegenheid van de feestdagen. Wij hebben de puzzel 'n beetje gehouden in de stijl van deze rubriek, en een orkestje met vacantie gezonden naar de Rivièra. Zij heb ben ons een foto gezonden, die jullie hier onder zien afgedrukt, een foto die aan het strand is genomen, zoals jullie uit de kle ding van de diverse heren wel zult kunnen zien. Eerf foto ook, waarop zij en familie en heel gezellig onder elkaar een mopje weggaven, ieder op z'n eigen instrument. De instrumenten hebben wij weggeretou cheerd! Aan jullie nu de vraag: welk in strument bespeelden de heren 1 t/m 12 (in volgorde!) op dat verre strand aan de Ri vièra? Een tip: Er is een dirigent bij! Let wel! Je kunt er mee winnen een LP in de prijsklasse van 18,(eerste prijs) of een LP in de prijsklasse van f 10,— (twee de prijs). Doe dus extra goed je best! Nog een ding: de jeugd van tegenwoordig is zo muziek-minded, dat wij wel zeer vele goede oplossingen verwachten. In dat ge val zal dus bij loting worden uitgemaakt, wie de prijzen in de wacht zullen slepen. Keep your fingers crossed! Oplossingen inzenden aan Rob Dessauva- gie p/a Prins Mauritslaan 36 te Den Haag, vóór 15 januari 1966. Ik wens alle Tonggèrèts-lezers heel prettige (en muzikale) Kerstdagen toe en alvast een goede jaarwisseling. totde volgende keer ROB. 23

Tong Tong | 1965 | | pagina 23