Bi/rit Bibit ftUni Bibit Bibtfc B/Uri£ [MM Mit HALLO, LIEVE BIBITSü Jullie hebt weer fijn je best gedaan, want er zijn zelfs nog meer oplossingen binnen gekomen van de puzzel van Diet Verhagen dan vorige maand van de-Kerstpuzzel. Goed zo, dat gaat de goede kant op! Het grappige was alleen, dat alle oplossingen alleen van Bibit-jongens waren. Hoe zit dat, meisjes, vonden jullie het te moeilijk of hadden jullie het allemaal veel te druk. Daar moet verandering in komen, hoor! Stel je voor, jullie laten je toch niet door de jongens op je kop zitten? Ik bèn benieuwd! De prijs, die beschikbaar was gesteld, het boek: I Bontot en I Koeze, de avonturen van twee Balische jongens, is dit keer ge wonnen door: Louis Sibbald, jongen, 12 jaar, Haven 23, Geetruidenberg. Alle inzenders hadden het spreekwoord goed, maar de woorden van 5 letters, die op de streepjes moesten worden ingevuld hebben voor iedereen moeilijkheden opge leverd, want bij niemand zag ik een volko men foutloze opsomming. Kijken jullie maar eens hoe het wèl moet zijn: 1. Noord 12. Zomer 2. Appel 13. Orgel 3. Rozijn 14. Nagel 4. Emmen 15. Naald 5. Groot 16. Eelde 6. Erker 17. Schep 7. Nooit 18. Cijfer 8. Karei 19. Hulde 9. Onder 20. IJsman 10. Meest 21. Naast 11. Toren Het spreekwoord luidt: "NA REGEN KOMT ZONNESCHIJN". De meest voorkomende fouten waren: hon- neur i.p.v. hulde, etalage i.p.v. erker, kees i.p.v. karei, naar i.p.v. naast. Als jullie had den opgelet en steeds woorden van 5 let ters hadden genomen, zouden jullie die fou ten niet gemaakt hebben. EEN NIEUWE PUZZEL Ter afwisseling krijgen jullie ditmaal eens een kruiswoordpuzzel op te lossen. Mis schien is die hier en daar een beetje moei lijk, maar dan wil papa of mama misschien wel even helpen. Vanaf deze plaats onze hartelijke dank aan de Heer C. van der Bel uit Huizen, die deze kruiswoordpuzzel in zijn vrije tijd speciaal voor jullie-Bibits heeft gemaakt. Jongelui, doe je best, want er is weer een prijs te winnen bestaande uit maar liefst drie boe ken en wel: "Inde soete suikerbol", avon turen van de goede, vrolijke bakker en zijn lastige vrouw, deel 1, 2 en 3, door W G. van de Hulst, óf een boekenbon van 2,50 naar keuze. En nu de puzzel: HORIZONTAAL: 1. meisjesnaam, 4. onbekende, 6. spruit, 10. achting, 11. harlekijn, 12. Belgische bad- En dan wordt het weer tijd, dat we een Bibit aan het woord laten. Dit keer is de beurt aan ELLEN SIPAiA uit Ede, die ons van haar vacantie aan het Gardameer gaat vertellen. VACANTIE AAN HET GARDA MEER Voor de eerste keer zijn we in Italië ge weest. Op de heen en terugreis zagen we machtig natuurschoon en het was leuk om in Italië andere planten te zien dan bij ons. Bijvoorbeeld de olijfbossen; de bomen heb ben grillige vormen en zijn terrasvormig geplant. Ook zagen we heel mooie palmen- laantjes. We zijn naar de markt in Garda geweest, dat was wel leuk, je hoorde er verschillende talen. Duitsers waren er het meest, dan Nederlanders. Een Italiaanse marktkoopman prees zijn waren aan en tussen dat vloeiende Italiaans zei hij: "een broodje van Kootje". Je kon toen merken dat er veel Hollanders waren want iemand zei: "En het snoepje van de Gruyter". plaats, 13. nobel, 14. stil, 15. voorstel, 19. vrolijk, 23. hoofddeksel, 25. afmeting, 26. meisjesnaam, 28. handelsterm, 29. rondhout, 30. beker, 31. tweehoe vige dieren, 36. deel, 38. zeer zacht (muz.), 39. na deel, 42. gravin van Holland, 43. stel, 44. kip, 45. Europese hoofdstad, 46. naschrift, 47. uitgedorste halmen. VERTICAAL: 1. watervlakte, 2. belofte, 3. lust, 4. uitsparing inm uur, 5. vochtig, 7. Europese hoofdstad, 8. familielid, 9. militair voertuig, 16. Olivier B 17. vissersgereedschap, 18. reclame- licht, 20. ziek, 21. gevoel, 22.pienter, 23. zeer hard (muz.), 24. bijvoorbeeld (Duits), 26. voorzet sel, 27. waterstand, 32. boom, 33. vervoermiddel, 34. getal, 35. bootje, 37. voetbalclub, 38. kinder voeding, 39. stap, 41. opnieuw (in samenstellingen). Oplossingen voorzien van naam, adres, leeftijd en of je een jongen of meisje bent insturen naar: TANTE MIEKE, Prins Maurits- laan 36, Den Haag, vóór 28 februari a.s. Niet vergeten erbij te zetten of je prijs stelt op de 3 boeken of dat je liever de boeken bon van 2,50 hebt, wanneer je voor een prijs in aanmerking komt. Een zoon van de hoteleigenaar was 15 jaar en wij speelden wel met hem, natuurlijk verstonden we elkaar niet, maar met een enkel Italiaans woord, een paar Duitse woorden en veel gebaren hadden we toch plezier samen. Het eten vonden we best lekker, behalve de olijven, die smaken zo raar, en de spaghetti kregen we eens opgediend alleen met een vork, wat was het toen moeilijk om je bord leeg te krijgen, ook omdat we zo erg moesten lachen. We hadden er nog best een week willen blijven, maar het was toch leuk om weer thuis te komen en onze hond "Riboet" weer terug te zien en die was erg blij. Dit is een heel leuk opstel, Ellen. Je hebt in maar weinig woorden toch reuze veel verteld; dat is een kunstdie niet iedereen verstaat. Bibils, ik hoop, dat jullie gauw het goede voorbeeld volgen en een stroom van brieven naar de Prins Mauritslaan 36 in Den Haag zult sturen Raadseltjes maken en oplossen en dan een prijsje krijgen is natuurlijk vreselijk leuk, maar je begrijpt, daar is de Bibit-rubriek niet alleen voor. Tante Mieke ontvangt ook graag eens een gezellig babbeltje van jul lie. Hoe gaat het op school? Wat zijn je hobbies? Wat wil je later graag worden? Waar woon je, in een grote stad of in een klein dorp? Heb je huisdieren? Jullie ziet, er is oneindig veel te vragen en nog véél meer te vertellen. Het hoeven geen enorme epistels te worden, maar zo nu en dan een kort briefje zou Tante Mieke toch wel erg gezellig vinden.Weet je, wat we zullen af spreken? Iedere Bibit, die dit nu leest pakt meteen zijn of haar ballpoint en een blad papier en schrijft één-twee-drie een briefje. Weet je niets te vertellen, echt helemaal niets??!! Goed, dan schrijf je: "Tante Mieke ik weet niets te vertellen, maar ik heb Uw rubriek gelezen en ik kom U alleen maar even vertellen, dat ik een Bibit ben. Ik heet ik woonen ik ben jaar". Zie je. dat is toch niet moeilijk. Voor je het weet heb je een briefje klaar. Echt doen hoor! En iedereen, die ook nog een foto- tje (pasfoto of vacantiekiekje) bij de hand heeft stuurt dat mee. In de volgende num mers gaan we de briefjes en de foto's één voor één plaatsen. Op die manier leert Tan te Mieke jullie kennen, maar wat nog be langrijker is, zo maken jullie ook kennis met elkaar. Wie weet doen jullie zo een correspondentievriend of-vriendin op. Goed, afgesproken dus. Morgen is Tante Mieke's brievenbus te klein om alle post te be vatten. En dan tot slot nog een kleine verrassing: alle Bibits, die zich vóór 28 februari a.s. "aanmelden" krijgen van Tong Tong een cadeautje toegestuurd. Jullie moet nl. weten, dat Tong Tong op 28 februari jarig is, dan bestaat het blad acht jaar onder de naam Tong Tong! En iemand, die jarig is tracteert, dus doet Tong Tong dat ook, maar dan speciaal voor de Bibits. Ik ben reuze benieuwd, dat begrijpen jullie zeker wel. Dag, dag, tot ziens! TANTE MIEKE 14

Tong Tong | 1966 | | pagina 14