fönTjgèrèts Radio BOLLAND BESTE TONGGÈRÈTS door Millie de Jonge en Rob Dessauvagie The Golden Earrings. In het vorige nummer van Tong Tong had ik het al over de Londense opname van The Earrings. Deze blijkt een enorm succes te zijn en staat al hoog op de hitparades. De jongens doen het ook goed met "That day" en "The words I need". Voorselecties TT Lichte Muziek Concours. Hoewel "Felix" in de vorige Tong Tong al uitgebreid bezig was over het concours geef ik graag nog een paar eigen menin gen weer. Gezien mijn pessimistische voorspellingen van "met dit weer en deze gladde wegen komt er niemand" moet ik mijn ongelijk be kennen want de opkomst viel mee. Boven dien hebben de dapperen geen ongelijk gehad te komen want het was bijzonder gezellig in de Bontekoe en het peil van de deelnemende groepen een verrassing. Maareen levensgroot verzoek: Komt de volgende keer (25 februari a.s.) allemaal naar de Bontekoe op de Kaag. Het is ook voor de optredende artiesten veel gezelliger werken als er veel publiek (en supporters) is (zijn). Dus allen tot ziens 25 februari a.s. om 20.00 uur in "De Bontekoe". Oplossingen prijsvraag: "Sandy Shaw" werd door heel velen goed ingezonden. De loting leverde als winnares op: Barbara van der Vlugt, Montfoortlaan 5 III in Utrecht. Mijn gelukwensen. De nieuwe winstkansen zijn voor allen die het antwoord inzenden op: "Noem tenmin ste twee vertolkers (op de plaat) van "Mi chel". Antwoorden graag vóór 25 februari a.s. aan Rob Dessauvagie, p a. Tonggèrèts, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Het is jullie ongetwijfeld opgevallen, dat er van mij in de laatste nummers niets meer is verschenen. Natuurlijk heeft dat een re den. Toen ik mijn rubriek voor jullie begon, was het mijn bedoeling, zoals ik dat toen trou wens schreef, een leuke krant voor tieners op te bouwen. Samen met jullie. Ik vroeg (en verwachtte) enthousiaste reacties van jullie: een verhaal, een gedachte, een idee. Wensen ook, waèrover jullie iets wilden horen, problemen die we gezamenlijk zou den kunnen behandelen, waardoor er een speciale band zou ontstaan tussen de tong gèrèts van hier en overal. Die reacties zijn uitgebleven. Er zijn enkele leuke brieven binnengekomen. Geen verha len die in aanmerking kwamen voor plaat sing, meer leuke, persoonlijke brieven. He laas waren het er te weinig om er een krant mee op te zetten. Wat niet wegneemt dat die brieven mij indertijd tóch wel weer wat moed gaven om verder te gaan. Ik dank de schrijvers en schrijfsters er nogmaals heel hartelijk voor. HET. Bob Bouber had weer een leuke stunt: de lancering van "HET". De beatgroep die be kend werd door de "lekker gekke" num mers "Ik heb geen zin om op te staan" en "Alleen op het kerkhof". Voor de geinteresseerden een nieuwe ne- derlandse woordenlijst: prop -het einde, trebbel hoog, zwab manager, rammelzwab stagemanager, petje haar, plenken ouderwets, plof bas, laag, vogel jongen, natel -meisje, glazen bril, happen eten. Als je dit woordenlijstje volgt komen er fraaie volzinnen als "Bob schreef voor alle natels en vogels met lange petjes, die pla ten draaien, prop hitwerk dat wilder is dan The Stones en waarbij The Beatles (mening niet onder mijn persoonlijke verantwoorde lijkheid, doch de tekst is van een "HET" fan) gewoon plenken zijn. Het is mooi Nederlands, dat is buiten kijf. Alleen jammer dat het zo lang duurt eer het helemaal begrepen is. Ontvangen nieuw repertoire: singles: Thunderball - The Jets, She broke my heart en I can wait door Rene and his Alligators. Bald headed woman en So mystifying door The Jay-Jays. Totde volgende keer ROB. In afwachting van jullie readies, heb ik al die maanden mijn deel van de tonggèrèts- rubriek gevuld met artikeltjes die jullie, naar ik hoopte, interesseerden. Ook daarop kreeg ik een enkele maal een aardige re actie. Maar de ware geest bleef uit. Zodat ik nu maar aanneem, dat de tiener-platen- rubriek jullie voldoende is. Het heeft mij teleurgesteld, want natuurlijk spreekt niemand graag tegen een blinde muur. Het woord is nu aan jullie. Mochten er een bepaald aantal reacties komen op deze (droeve) brief aan jullie, waaruit ik kan opmaken dat ons rubriekje een toekomst kan hebben, dan neem ik graag mijn taak weer op. Omdat ik het prettig vind van ge dachten te wisselen met jonge mensen. Blijven de reacties echter uit, dan neem ik hiermee afscheid van mijn taak om jullie, behalve nieuws over tienermuziek, nog iets anders te brengen. Beste Tonqqèrèts, ik wacht maar af! MILLIE Vervolg van pag. 11 taak ons volk te leren, een weefgetouw te maken en zijden stoffen te weven. Gij moet de kleine strengen, die mijn zijderupsen zullen spinnen, van de cocon af laten wik kelen en ze samen laten winden tot een stevige draad. Daarmee kunt Gij stoffen laten weven, zo glanzend mooi, als er in de hele wereld niet bestaan. Wees niet be droefd, Geëerde Ouders, ik zal in het He melrijk eeuwig leven!" De Prinses boog diep voor haar Ouders, steeg op het paard en samen verdwenen zij in het luchtruim. Zij werd de Bescherm vrouwe van de zijderupsen en men noemde haar Ts'an Nü, Zijderups-Prinses of Ma-t'ou Niang, de Prinses met de Paardehuid. De Keizerin Lei Tsu leerde haar volk de zijderupsen opkweken en het weefgetouw hanteren. Prachtige zijden stoffen werden vervaardigd, soms met sierlijke bloemoatro- nen doorweven. Gedurende de regering van de Gele Keizer werd het Offerfeest voor de Zijderups voor het eerst ingesteld. In de Lente bracht de. Keizerin een offerande op het altaar van Ts-an Nü. De naam China is afgeleid van "Ssu", het Chinese woord voor "zijde". Alle namen, waarbij China In de Oudheid bekend was. zijn afgeleid van de naam van deze kost bare, schone stof. Sereca, Tsin, Sinem be tekenen "Land van de Zijde". In heel oude geschriften, die teruggaan tot 2500 v. Chr. komen aantekeningen voorover de zijderups, de zijderupsteelt, het weven van zijden stoffen en het borduren met zijde. De zijderups is het zinnebeeld van arbeid zaamheid, de zijdestof is het symbool van tere reinheid en deugd. De moerbeiboom was in oude tijden alleen inheems in China en vertegenwoordigde de "Geboortegrond". Hij is het zinnebeeld van "Huiselijk Geluk" en van "Kinderliefde" CORRA CORRA C. A. S. Williams. Chinese Symbolism. Frances Carpenter. Tales of a Chinese Grandmother. 1Stationsweg 143 en 77 Den Haag - tel. 0 70 601703-601512 EINDELIJK BINNEN: De nieuwe LP. Jim J Reeves, prijs f 16,90 en ook de nieuwe single Snowflake f 3,95. Speciaal aanbevolen: U kent ze wel n.l. 4 De verliefde Bandeng, Sarinandé, Java mijn 7 Land, en alle andere Indische platen die J in de handel zijn. 4 Wij verzenden voor U naar binnen- en 4 buitenland. 15

Tong Tong | 1966 | | pagina 15