PRIJSVRAAG „WIE IS WIE?' BOEKEN VOOR BIBITS Radio BOLLAND 1 1965 Verv. van pag. 9 is opgenomen en aan de hand waarvan hij afwisselend werd gehouden voor Beb Vuyk en voor Szekely-Lulofs, verklaarde Rob Nieuwenhuys de tentoonstelling onder luid applaus voor geopend. Het mag niet onvermeld blijven dat de Stichting Tong Tong, eigenaresse van het pand waarin Tong Tong haar zetel heeft, de N.V. verraste met een aanmerkelijke bijdrage in de onkosten van de tentoonstel ling. Iets waar wij de Stichting zeer erken telijk voor zijn en waaraan onze directeur, de Heer Catalani, dan ook in gepaste be woordingen uiting gaf. Bij thee en wat sterkere drank hebben de genodigden ?ich tot het einde van de middag met volle overgave gewijd aan het bezichtigen van de tentoonstelling, een voorbeeld dat op_ de volgende dagen door zeer velen, onverwacht velen mogen wij wel zeggen, werd nagevolgd. Wij zijn ons ervan bewust, dat een nieuwe behoefte onder de Indische Nederlanders in het oog is gesprongen en nemen ons voor in de toekomst in dergelijke tentoonstellingen de Indisch-Nederlandse Letterkunde uit vroe gere perioden ook tot de liefhebbers te brengen. FELIX De oplossing van de prijsvraag "Wiel is wie?" heeft in de vorige Tongl Tong (van 28 februari j.l.) gestaan. Ditmaal, zoals beloofd, geven wij U] de namen van de prijswinnaars. Bijl "Wie is wie?" ging het erom bij zes! jeugdfoto's van schrijvers de zes] juiste namen te vinden. Dat blijkt veel moeilijker te zijn ge weest dan wij hadden vermoed. Er isl maar één goede oplossing binnenge-j komen: van Mevrouw C. Schröder-J IJsselstein, Sallandstraat 8, Amster- dam-Z, die daarmee de boekenbonjj van f 20,gewonnen heeft. De andere inzendingen hadden alle maal één of meer fouten. De tweede en derde prijs hebben wij dan ook niet kunnen geven, maar de vijf, die slechts één fout maakten hebben de 5 troostprijzen, bestaande uit het boekje: "Je-lah-je-rot" toegezonden gekregen: 1.Mevr .J. M. de Roos-Maars, Am- stelveenseweg 300 III, Amsterdam 2. De Heer M. E. E. Bruggeman, Hen gelolaan 699, Den Haag 3. De Heer C. T. Arenberg Peeters, Vasco da Gamastraat 60 c, Amersfoort 4. Mevr. M. G. Verhoeff-Oudshoorn, Prinses Marijkelaan 3, Voorschoten 5. De Heer J. P. C. v. d. Veer, Siri- usstraat 39, Enschede (Ov.j Vervolg van pag. 18 Vinden jullie het ook niet leuk,dat er nu wat meer werk van julIie-zelf geplaatst kan worden? Een hoeraatje voor de doorzetters, en dat het goede voorbeeld maar goede gevolgen mag hebben. Hoe ging het met de ijspret in januari en februari? Wie van jullie kan eigenlijk schaatsen? Mijn dochtertjes vinden het dol, en het was een fijne verrassing dat de gym nastiekleraar tijdens die vorstperiode vroeg of iedereen zijn schaatsen meebracht in plaats van gymschoenen. En toen zijn ze gaan schaatsen met zo'n hele klas. Enig! Zeg, we hebben al lang geen boekenpraatje gehouden, hè? Nee, tante Mieke heeft geen tijd kunnen vinden om kinderboeken te lezen. Maar ik heb er wel een stelletje zo maar ingebladerd en aan mijn dochters gevraagd hoe zij die vonden, en nu kan ik er toch nog een paar noemen die zeker de moeite waard zijn. Tenminste mijn kin deren hebben er echt van genoten. Hier volgen dan de titels: De jongen met de herdersfluit (verhalen over kinderen uit de bijbel) door D. A. Cramer-Schaap, tekeningen Jenny Dalen oord. De trampoline-club, door Freddy Hagers (nieuwe avonturen van Kwikje uit de Kwik staartlaan) geïllustreerd door Lies Veenho- ven. Voor Uw belasting-aangifte I Uw raadsman: A. BAKKER ADELHEIDSTR. 93 - TEL. 835607 Opschudding in Oudendam, door Toos See ker. Mieke en Hetty's nieuwe plannetje, door Anke de Graaf, geïllustreerd door Lies Veenhoven. Deze vier boeken zijn geschikt voor de leeftijd tot 12 jaar. Dan was er een jongensboek voor 10 tot 14 jaar, van Anne de Vries. Het heet: Avonturen van een boerenjongen. Dan een spannend boek voor meisjes van dezelfde leeftijd: Zestien meisjes op een schip, door Rolf Ulrici. Als laatste, maar niet het minste, zou ik de bakvisjes onder jullie willen aanraden het boek "Hoor ik er wel bij" te lezen. Het is van Margreet Velsen-Quast. Illustra ties van Addie Horn. Het gaat over aanpas singsmoeilijkheden van een Indisch meisje in Holland. Het is géén luchtig, geestig of spannend verhaal, maar mooi en levensecht. Ik vond het nog te wijs voor mijn eigen meisjes, en hield het liever nog wat achter. Zo als ik al zei: het leek me geschikt voor wat oudere meisjes. - - - - Zo, dat was dat. En nu lieve, beste kinders, ga ik weer stop pen. Tot de volgende keer en allemaal de hartelijke groeten van jullie TANTE MIEKE. Vervolg van pag. 12 en gebogen, zoals haar volmaakte wenk brauw was. En elke morgen van hun lang, gelukkig huwelijksleven tekende Wu Fang een nieuwe wenkbrauw op het geliefde ge laat van zijn vrouw. Zo veranderden de Go den het verdriet van het meisje in een groot geluk. En sindsdien tekenen de vrouwen in China haar wenkbrauwen in "de vorm van een wilgenblaadje" en "zo fijn als de voelsprie ten van een vlinder". CORRA CORRA Bronnen: Robert Payne. The White Pony Soame Jenyns. Poems of the T'ang Dynasty. C. A. S. Williams. Chinese Symbolism. Frances Carpenter. Tales of a Chinese Grand mother. Vervolg van pag. 20 Dat was het dan. Een zeer gevarieerd programma, dat weer duidelijk in de smaak is gevallen. Gelukkig maar, want tenslotte was Radio Veronica aanwezig in de persoon van de Heer T. Leeman die zeer actief is geweest. Met zijn tegenwoordigheid was uiteraard iedereen in z'n schik. T.z.t. ver wachten wij via ons toestel thuis nog wat over deze selectie te horen. Om deze reportage te beëindigen nog een woord van dank aan de jury, deze keer bestaande uit Peter Huysman van de Haag- sche Courant, Ton van Holten van N.V. Polydor en Max Ebbeler van Tong Tong. De volgende voorselectie gaat plaats vinden in het Oosten van het land. Waar en wanneer is nog niet bekend, maar dat wordt zo spoedig mogelijk in deze kolommen bekend gemaakt. En daarna hopen wij de Heer Jan van Ees weer zo welwillend te vinden om zijn Café-Restaurant voor een selectie af te staan. FELIX Stationsweg 143 en 77 Den Haag - tel. 0 70 601703-601512 Uit voorraad leverbaar: de enige L.P. van The Javalins 18,75 (Javalins treden nu op in band Tielman Br.) Nog enkele L.P.'s van Mijn lboe door Ben Snijders, dan komt de plaat te vervallen 12,90. Adres speciale aanbiedingen en goedkope L.P.'s: Stationsweg 77, tel. 601512. Adres voor alle andere nummers: Stations weg 143, tel. 601703. Wij verzenden alles voor U over heel de wereld. Komt gegarandeerd prima aan. 21

Tong Tong | 1966 | | pagina 21