Bilrit Bib it Blint Bibit Bibtfe BKrfct BiM (Bib it .MAG IK ME EVEN VOORSTELLEN..." (deel II) De slang en de twee raven We gaan weer verder met de kennismaking. Nu zijn de Bibits aan de beurt voor wie de vorige keer geen plaats meer was. We waren bij No. 15: Roel Zwartjes, gebleven en gaan nu verder met: 16. Annetje v. d. Berg, Eksterstraat 200, Haarlem-Noord, is 10 jaar en ook in Haarlem geboren. Annetje schrijft dat ze Haarlem een "fijne stad" vindt. Ze zit in Annetje v. d. Berg Ellen Beijer de 4de klas en aan de foto te zien speel je ook piano, hè Annet. Heb je al lang les? 17. Ellen Beijer, Koppestokstraat 56, Ui trecht is 9 jaar en zit ook in de 4de klas net als Annetje. Ze heeft nog een zus je van 7, die in de 1ste klas zit. Ellen, vraag of je zusje ook eens een briefje schrijft. Wat leuk, dat je moeder zoveel over Indië vertelt, dan weet je er vast veel van! Zou je er een verhaaltje over kunnen schrijven voor de Bibitrubriek? 18. Edgar Berkelie, Piet van Haarenstraat 40, Tilburg, schrijft alleen maar dat hij 10 jaar is en nog twee zusjes heeft van 7 en 5 jaar, die ook Bibit willen zijn. Dat mag natuurlijk, Edgar, maar dan moet je toch echt vertellen hoe je zusjes heten en verder ook nog waar jullie op school gaan en in welke klas jullie zitten. Echt doen, hoor! 19. Caroline Jessica Polling, Berlagelaan 115, Hilversum zit in de eerste klas, stuurde toch een leuke brief met al lerlei tekeningen, waarvan jullie er hier één zien, nl. die van Flipper. Kijken de andere Bibits maandagavond ook altijd naar de avon turen van Bud, Sandy en Flipper? Caroline zit op de Multatuli-school en wilde daarom heel graag naar de Boekententoon stelling, die er begin maart op Tong Tong gehouden is, want daar was ook een portret van Multatuli en natuurlijk waren er de boeken, die hij heeft geschreven. Jammer, dat het niet door kon gaan, Caroline. Een volgende keer misschien. Stuur je gauw weer een mooie tekening, van de Japanse Steenhouwer bijv. Dat verhaal ken je im mers! Caroline Pollang 20. Ch... Israël, Roerdompstraat 49, Haar lem is een jongen van 11 jaar. Hoe heet je, Ch...? Volgende keer wel graag je naam voluit en vertel dan meteen iets meer van jezelf! 21. Joan Lewis, Hoogeveenlaan 149, Den Haag, is 10 jaar en heeft ook al hele maal niets van zichzelf verteld. Als we el kaar willen leren kennen, dan moet dat toch echt wel. Schrijf je me? 22. Ellen (13 jaar) en 23. Wim (11 jaar) Sipma, Buurtmeesterweg 38, Ede, wo nen dicht bij bos en hei. Wim heeft een ondergrondse hut, waar hij met zijn vrien den speelt. Zaterdagmiddags heeft hij paardrijles. Ellen heeft geen bepaalde hob bies, maar ze schaatst graag en ze zit op dansles. Lees verder volgende pagina Flipper, getekend door Caroline. gezegd dan gedaan. Weet jij er iets op?" Het mannetje antwoordde: "De Prins heeft de gewoonte om aan de rand van het bos in het meer te gaan baden. Telkens wanneer hij het doet, trekt hij zijn kleren uit en legt daarbij zijn gouden ketting in het gras. Je moet die ketting te pakken zien te krijgen en die hier in de holle boom laten vallen, in het nest van de slang. Dan wacht je maar af wat er gaat gebeuren". Het vrouwtje deed zoals het mannetje had gezegd. Toen de bedienden haar de ketting zagen wegdragen, gingen ze achter haar aan. De raaf gooide de ketting in de holte van de boom. De bedienden stopten vóór de holle boom, zagen de slang die hen toesiste, pakten een paar grote stenen en verjoegen de slang, zó ver dat hij de weg terug naar huis niet meer vond en jammerlijk omkwam. Kan de zwakke zich aan de sterke wagen. Met de slimheid als enig wapen Toen de oude man zijn verhaal had beëin- 4 digd, dacht de jonge Koning een ogenblik na. Toen zei hij: "Ja, zo is het. Waar haat en wraak regeren, vindt de dood een vrucht bare bodem". "Toegegeven, machtige Koning", ant woordde de oude man, zoals U kunt zien in de fabel van de kwartel en de haas". "Wat is dat voor een fabel", vroeg de jonge Koning. De oude man boog en begon zijn verhaal. Twee raven hadden hun nest in de vork van een grote boom. Binnen in de holle stam huisde een slang. Elke keer wanneer de raven jongen hadden, verslond de slang ze, zonder zich ook maar iets te storen aan de protesten, de smeekbeden of het gejammer van de ouders. Elk jaar was het hetzelfde liedje. Op een dag, in de lente, besloot de vrouwtjesraaf het er niet meer bij te laten zitten. Tot haar mannetje zei ze: "Als het weer gebeurd, pik ik de slang de ogen uit het hoofd". Het mannetje antwoordde: "Je vergeet dat de slang even giftig is van tong als van oog. Alleen slimheid kan je tegen hem helpen". Het vrouwtje vroeg: "Dat is gemakkelijker

Tong Tong | 1966 | | pagina 18