foiïjqérèts door Rob Dessauvagie Spencer Davis Group: een openbaring! Ik ben niet erg gauw uitbundig over beat- groepen, er zijn er zoveel dat je nauwelijks nog eens iets nieuws tegenkomt. Toen ik in het programma "Zodiak" van 12 maart The Spencer Davis Group hoorde was DAT NIEUWE er wel, en hoe! Deze jongens zijn enorm en ik neem aan dat hun naam hier snel gevestigd zal zijn. In Engeland worden zij gezien als DE topgroep voor 1966 en daar kan ik in komen. Hun muziek is eigen lijk niet eens zo erg beat-erig, maar gaat volgens mij eigenlijk een beetje terug naar honky-tonk-tijden, overigens natuurlijk met alle technische mogelijkheden die wij nu hebben. Het eindresultaat van hun R B- achtige muziek vind ik dan ook meer 'jazzy' dan wat andere groepen brengen. Kennelijk is ook het uiterst deftige en degelijke en gelse blad Financial Times van dezelfde mening, want genoemd blad, dat practisch nooit aandacht schenkt aan zoiets frivools als muziek, wijdde op 22 januari j.l. een groot artikel aan The Spencer Davis Group en voorspelde daarin onder meer dat deze groep in 1966 de Beatles, Stones, etc. voorbij zal streven en wereldberoemd zal worden. Spencer Davis, 17 januari 1941 in Swansea geboren, heeft een graad in de duitse taal, is gehuwd en heeft een doch ter. Zijn grote hobby is Amerikaanse neger- muziek, hij heeft dan ook een klein col- lectietje van 10.000 platen; de gebroeders Steve en Muff Winwood zijn 17 en 23 jaar, zingen en spelen beiden gitaar; drummer is de 23-jarige Peter York. Zij bereikten hun eerste bekendheid in de internationale pla- tenwereld met "Keep on running", terwijl aan hun eerste LP ook wordt medegewerkt door een organist en het Jamaicaanse zan geresje (in deze rubriek uitvoerig bespro ken) Milly. Dutch Swing College-nieuws voor overzee se lezers: De DSC Band was op 8 maart een der vier orkesten die de grote eer hadden te speien op het officiële Hofbal ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix met (toen nog) de heer Claus von Amsberg. Op 11 maart vertrok het orkest voor de derde tournee door het Verre Oosten. Tijdens de ze tour - tot 10 april - speelt de band 23 concerten (ga er maar voor zitten!) Overi gens, voor die Tong Tong-ers die er in de buurt zitten: zij zijn o.a. tot 2 april in Can berra te beluisteren en spelen op de terug weg 3 april in Singapore, 4 en 5 april in Kuala Lumpur en 6 en 7 april in Bangkok. Achtergrondjes. Nogmaals: Zodiak. Wat een uitzending! Ik wist het helemaal niet dat dit in Holland ook kon. Mijn welgemeende complimenten voor regisseur Bob Rooyens! FANCLUB (VARA TV): het begon al zonder Astrid Engels, die schijnbaar beter gehonoreerd kon worden door Toni Boltini (wat haar dan ook niet kwalijk genomen kan worden), maar zo goed The Spencer Davis Group. als de regie was van Zodiak, zo slecht was deze van Fanclub Alles wat maar even fout kon gaan, ging dan ook prompt fout. Jammer van het eerste optreden van het nieuwe huiscombo, dat hoewei zij optrad onder de naam Tony Nolte (ook hier een bekende) bestond uit The Riats (alweer op bekend terrein) met Tony Nolte op orgel. Overigens neem ik best aan dat Tony op de van hem bekende wijze alles wat maar te arrangeren viel zal hebben gearrangeerd. Ik hoop dat deze musici niet de dupe zijn geworden van de regie. Eén ding vond ik het SUMMUM! De dochter van Max van Praag vroeg de re dacteur van het beat-blaadje tijdens een forum hoe het kwam dat zijn blad een plaat afkraakte, die nooit is gemaakt. Ant woord: wij hebben een losse medewerker, waarvan wij weten dat hij geregeld schrijft over platen die niet bestaan. Vreemd! Hier dreigt een vocalist de dupe te worden van onverantwoordelijke journalist-spelende lie den! Gelukkig laat deze artiest het er niet bij zitten. Ik vrees dat directie en redactie van dit beat-blaadje nog rare dingen gaan beleven. Ik houd jullie van het één en ander op de hoogte, want het betreft hier een hardwerkende Nederlandse vakman, die toevallig net iets te oud is om beat te spe len, maar daartegenover een bijzonder goe de zanger is, die in vele talen zingt en elk publiek weet te boeien op een beschaafde en geestige, bovenal vakkundige manier. Jullie begrijpen echter, dat ik in dit stadium nog geen namen kan noemen. Oplossingen prijsvraag: Vorige maal vroeg ik al deemoedig vergiffe nis voor de twee maal gestelde vraag over "Michelle". Nu, na de tweede loting, is de gelukkige winnares: Linda Langras, Herten- rade 125 te Den Haag. Proficiat! Ter gelegenheid van Pasen nu eens geen muzikale vraag, maar een muzikale puzzel. De puzzel is samengesteld door Marion Zwartjes (dank vast, Marion! Wat zijn de Zwartjes toch actief!) en behelst alleen na men of bijzonderheden van en over arties ten. Vooruit, allemaal aan de slag. Jullie kunt er mee winnen: een piatenbon van f 10,en enige singles. Oplossingen vóór 10 april aan Tonggèrèts, Pr. Mauritslaan 36 Den Haag. Puzzel: HORIZONTAAL: 2. geliefd C W zanger, 4. wind hem op dan gaat hij zingen, 6. Ned. first lady of jazz, 7. voornaam van Miss Jackson, 8. Engelse folksinger, 10. "Maria" wordt door velen bezongen probeert het ook, 13. vader en dochter zin gen beide, 15. deze broers zijn vooral in Duitsland geliefd, 17. meest geliefde Bea- tle, 19. zij zingt schoenloos, 20. zingende brothers. VERTICAAL: 1. deze Miss werd zwart, 2. meest geliefde Stone, 3. voornaam van 2 verticaal, 5. één van de Beatles, 7. beken de beatgroep, 8. men vindt hem beslist op 4th street, 9. iedereen kent hun "troubles", 10. de nero der pianisten, 11. houdt veel van ringen, 12. zingt over "rode rozen en witte jurk", 14. vrouwelijke folksinger, 16. Indisch zangeresje, 18. achternaam van kleine Brenda. Nieuwe LP: Scotch Party (MGM) De plaat voor een huisfeestje! Alles zit er op en aan en zonder pauze val je bijv. van "Desafinado" door Stan Getz in "Hobo Flats" door Jimmy Smith of van 'Sandy's gone' door Johnny Hotches in 'Shindig" door Vinnie Bell. Hoewel de plaat niets te maken heeft met de gelijknamige Haagsche Scotch Club be grijp ik nu pas goed hoe eigenaar Mike op die naam voor zijn club is gekomen. Ove rigens voor de liefhebbers van goede jazz: in deze Scotch Club speelt een heel fijn trio bestaande uit Rob Langereis (de neder- landse bassist van de toekomst, die ook als begeleider van Amerikanen naar San Remo gaat), Joop Scholten (gitaar), en Rob Fran ken (piano). Bovendien zingt boss Mike lekker jazzy met de ideale begeleiding van genoemd trio. totde volgende keer. ROB 20

Tong Tong | 1966 | | pagina 20