Radio BOLLAND PSYCHOLOGISCHE TEST DE BRUIDSBOEKET Donderdag, de 14e maart, na de verrukkelijke uren voor het Paleis op de Dam, las ik in het eerste blad dat uitkwam van de Eugarisbloemen, waaruit het bruidsboeket van Prinses Beatrix bestond. "Een platgeslagen narcis", las ik verbijsterd. Het was toen, dat ik de tuin uit mijn kinderjaren weer zag. Daar bloeide langs het grasveldje voor het huis de sterlelie, klein en wit met een lichtgroen hart, onaanzienlijk. Als je er één plukte - en deze bloemen mochten wij plukken van mijn zuinige moeder - rook je de bittere geur van het sap in de stengel. Ik wist plots weer, hoe naar ik die geur vond. Maar als je je diep boog over de lichtgroene kelk, dan rook je een andere, heel vage zoete geur. Waarom herinnerde ik me op dat ogenblik zo heel duidelijk die kleine, witte bloem? En het ruikertje van sterlelie, bruidstranen en chevelures, dat ik voor de juffrouw com poneerde. De herinnering werd de inspiratie tot het volgende gedicht: Stationsweg 143 en 77 Den Haag - tel. 0 70 601703 - 601512 NIEUW. In stijl van vroegere Hurricane rollers: Sunrise in Malaysia door: Boy and his rolling Kids 4,25 Speciaal aanbevolen: Koteh Koteh, zang Sam Rademaker 4,25 Sarinandé: The evergreens f 4,25 DE BRUIDSBOEKET Had je het ooit verwacht, kleine Eugarisbloem, toen je ginds bloeide in die groene gaarde - je was zo klein, je had zo weinig ivaarde - dat je eens stijgen zou tot een zo hoge roem. Dat op een grote dag je naam zou staan, die onbekende naam, in de journalen, die van het groots en lieflijk feest mochten verhalen en dat aan heel het volk die naam werd kond gedaan. Eens groeide je naast palm en cheveluur, je was zo schuchter en je bloeide zo bescheiden, zo stil en zuiver, en je droeg je bloem zo blijde, en nimmer dacht je aan een groots en vorstelijk uur. Ik zag je in dat simpele wit boeket, je bloemen hoorden bij die bruidelijke tooi, naast de allerkleinste bloempjes was je wondermooi en uitermate geschikt voor elk palet. Verder unieke voorraad: Country music; krontjong; gamelan; en toppers! Wij verzenden alles voor U over heel de wereld. Komt gegarandeerd prima aan. Verbonden met het geurigste bloempje voor die Bruid, wat was er treffender, en wat was juister, dan die twee samengevoegd in blanke luister, het heeft voor mij zo machtig veel beduid. Van 't Westen 't lieflijk lelietje van dalen, naast die bescheiden lelie uit de Oost, het was mij plots zo'n vreugdevolle troost ze samen in die handen te zien pralen. Eenmaal is er geschreven: East is East and West is West, and they shall never meet. Dat was zo lang geleden, en op heden, ziet! zij kunnen samengaan, als dat een bruid verkiest! Kleine Eugarisbloem, dat je mocht zijn de tolk van alle goede, diepgaande wensen voor die twee blijde, schuldeloze mensen, van ene, horend tot een klein en donker volk. M. H. - de W. Beantwoord de volgende vijf vragen met ja of neen, tel het aantal "ja's" en kijkt U dan bij de "verklaring". 1. Zoudt U een wereldreis willen maken? ja neen 2. Houdt U van avonturen, eventueel met de soetil? ja neen 3 Heeft U een lievelingsgerecht? ja neen 4 Weet U wat "waterzooi" is? ja neen 5. Gaat volgens U de liefde van de man door de maag? ja neen En dit bent U: 5 x ja: U hoeven we niets meer te vertel len. U bent op en top een avontuurlijke smulpaap! En we zijn er bijna zeker van, dat U al in het bezit bent van de Tong Tong Keukenkalender. Neen?! Nog niet?! Maar dan heeft U, als echte smulpaap, iets belangrijks gemist. De Tong Tong Keuken kalender bevat nl. ruim 75 internationale en Indische gerechten, die U aan het eind van het jaar in een mapje, getiteld: "In 52 weken de wereld rond" kunt opbergen. Het nuttige en het aangename zijn op deze ka lender op aangename wijze met vele origi nele illustraties verenigd. Deze kalender an nex kookboek kost slechts f 5,franco bij U thuis. Bent U een echte smulpaap? Houdt U gewoon van "lekker eten"? Of is eten een "noodzakelijk kwaad"? 4 x ja: U houdt van de aangename dingen in het leven en lekker eten neemt dan ook een belangrijke plaats bij U in. Maar op en top een "lekkere-kostjes-kenner" bent U nog net niet. Misschien dat de Tong Tong Keukenkalender de puntjes op de i kan zet ten, m.a.w. U leert misschien toch nog wat nieuws van de ruim 75 recepten uit 35 lan den! 3 x ja: U houdt van een goed bereide maaltijd, maar aan buitenlandse "buitenis sigheden" heeft U zich nog niet zo vaak gewaagd. Het zou dus echt wel raadzaam zijn wanneer U zich de Tong Tong Keuken kalender met recepten van over de hele wereld zoudt aanschaffen. Voor maar f 5, reist U in 52 weken de wereld rond en gaan nog onbekende culinaire gebieden voor U open. 2 x ja: Heus, U moet wat meer aandacht aan Uw menu besteden. Drie maal in de week "rijst met rijst" is echt te eenzijdig. Maar wie weet, misschien bent U avontuur lijk genoeg om eens het culinaire pad op te gaan. De Tong Tong Keukenkalender is dan een goede start. Om kennis te maken met alle tongstrelende heerlijkheden die er in de verschillende landen te vinden zijn. 1 x ja: Mijn hemel, eet U iedere dag brood en alleen zo nu en dan "een warme maal tijd" en vindt U dat dan nog fijn ook?! Als dat zo is, lijkt het onwaarschijnlijk dat U ooit nog werkelijke belangstelling zult krij gen voor echte culinaire geneugten. Alhoe wel, beter iets dan niets en 1 x ja wil zeg gen dat er ergens toch een sprankje be langstelling sluimert. Dus, wie weet doet de Tong Tong Keukenkalender met zijn over heerlijke recepten dat beetje interesse aan wakkeren tot een welgemeende belangstel ling. 5 x neen: Tja, wat zullen we hiervan zeg gen. De Tong Tong Keukenkalender inte resseert U vast niet. Maar misschien heeft U een kalender nodigen dan neemt U de recepten maar voor lief. Of misschien zoekt U een geschikt cadeautje voor ie mand met aspiraties op kookgebied. In dat geval is de Keukenkalender een uitkomst: practisch en toch leuk met een schat aan internationale en Indische recepten. Alles voor maar f 5, TONG TONG KEUKENKALENDER Een weekkalender met op iedere week een of twee recepten, in totaal ruim 75 van 35 landen. Geïllustreerd. Vermelding van ook de pasardagen. Notitieruimte. Verklarende woorden lijst. Kruidenlijst. En..wedstrijdformulier, met een kans op een eerste prijs van f 100,en nog een tiental prijzen van f 10, Nu bestellen door storting van f 5, op giro 6685, met de vermelding Keukenkalender. 21

Tong Tong | 1966 | | pagina 21