TONG TONG Derde voorselectie muziekconcours Deze derde selectie van haar lichte muziekconcours heeft de N.V. Tong Tong gehouden In Arnhem, om tegemoet te komen aan de orkesten die te ver weg woonden om op een vrijdag "even" op en neer te gaan naar Den Haag. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad om een passend etablissement te vinden. Arnhem was, in verband met congressen, voor enkele weken volkomen volgeboekt. Daarvandaan dat wij jullie niet tijdig op de hoogte hebben kunnen brengen van de datum der voorselectie. We moesten pakken wat we konden krijgenl Tenslotte hebben wij dan toch beslag kunnen leggen op de beneden zaal van het Volksuniversiteitsgebouw, niet zo gezellig als het Café-Restaurant "De Bon tekoe", waar wij de eerste en de tweede voorselectie hebben gehouden, maar in ieder geval "functioneel" genoeg, zullen we maar zeggen. Overigens, dit zaaltje zal mettertijd wel verbeteren, want men is druk bezig met een verregaande modernisering. Wie weet komen wij er nog wel eens terug, bij een tweede concours dat wij mogelijk in de toekomst nog zullen organiseren. Het eerst traden voor de jury op The Little Stranger Boys uit Deventer, een groep die we nog kennen van enkele jaren terug, van een optreden op een Tong Tong-feest avond in de Haagse Dierentuin. Het waren toen nog echte "Little Boys" (met een "little girl" als zangeres), en het was wer kelijk vermakelijk om te zien hoe zij zich inmiddels tot tiener-artiesten "van formaat" (in beide betekenissen) hadden ontwikkeld. Ze hebben dan ook een ontzaglijke ervaring opgedaan, door optredens in het Oosten van het land en ook over de grens, in Duitsland. Week op week zijn ze in de weer om zich een reputatie op te bouwen, en hun prestaties waren er naar: ze hebben hoge ogen gegooid. We zijn benieuwd! Misschien zien wij ze voor de eindselectie op de Pasar Malam terug. The Little Stranger Boys maakten plaats voor The South Sea Serenaders, een Ha- waiianorkest uit Amersfoort, in fleurige blou- sen en met de onvermijdelijke flower-lei's; een zangeres - Monalisa van Oosterzee, acht maanden zang en dans bij de Kilima Hawaiians, één jaar zang in Spanje (hoe zouden de Spanjaarden haar achternaam hebben uitgesproken? Of liet ze zich ge woon Monalisa noemen?) - in een jurk met palm-motief, waar wij het op slag behaag lijk warm van kregen. En die lekkere Ha- waiian-guitaar in oude stijl! Met zijn feil loze modulaties en zuivere flageoletjes! Jammer, dat "men" vandaag de dag zo crazy is van beat en Hawaiian-muziek zo zoetjes aan wel lijkt te gaan behoren tot de vergeten genres! Wij zijn altijd blij als wij bij een voorselectie een Hawaiianorkest aantreffen. Na de South Sea Serenaders verschenen The Refreshers uit Enschede op het podium. Vijf jongelui, die jammer genoeg hadden te kampen met een kapotte bas-versterker, maar er door aansluiting van de basguitaar op de versterker van de sologuitarist toch nog heel wat van wisten te maken. Een beetje te veel echo misschien, maar mis schien is dat wel hun geheel "eigense" stijltje. Het gaf Radio Veronica wel heel wat moeite. Talloze knoppen moesten worden geregeld om het orkest op de band te krij gen. Tot slot hadden The Effections moeten optreden, een beat-orkest uit Ermelo. Deze jongens hebben echter met Pasen een auto ongeluk gehad, en waren tijdelijk van hun sologuitarist en van hun drummer boven dien, beroofd, zodat zij tegen wil en dank verstek hebben moeten laten gaan. Wij hopen dat de verongelukten spoedig zullen herstellen en dat wij ze dan daarna voor de jury zullen zien verschijnen, al zal dat dan ook in het westen van het land moeten zijn, in De Kaag of misschien in Den Haag. Tong Tong was natuurlijk zeer erkentelijk voor de aanwezigheid van Radio Veronica op deze voorselectie. Vanwege de afstand hebben wij er waarachtig niet op durven hopen de Heer Ton Leeman en assistent, de Heer Boden, in Arnhem aan te treffen. De verrassing was dus groot. Opnamen? Die zullen jullie waarschijnlijk kunnen horen over een paar weken, achter het programma van Suhandi op donderdagavond (5 mei?), "Draadloze auditie", of anders misschien in het programma "De Draaikolk", zoals met de opnamen van de tweede voorselec tie is gebeurd. Opletten dus! Zoals gewoonlijk besluiten wij dit verslag met een woordje van dank aan de leden van de jury. Deze keer werden de prestaties beoordeeld door Henk Kruithof van de Haagsche Courant, door Ellen Boon en Max Ebbeler van Tong Tong. Mischien zit er nog een vierde voorselec tie in het vat. Bij voldoende deelname zal deze plaats vinden op 27 mei a.s. Plaats van handeling is nog niet bekend, maar als jullie deze kolommen in de gaten houden dan is de daartoe uitgekozen gelegenheid tijdig genoeg bekend. FELIX Van boven naar beneden: 1. The Little Stranger Boys 2. The South Sea Serenaders 3. The Refreshers 16

Tong Tong | 1966 | | pagina 16