3iiri£ Bib it Qihib Bibit Bibifc BxinX fiviirU; (Bib it DE LEEUW EN DE STIER HET BRIEVENHOEKJE LIEVE BIBITS, Wat een foto-parade is het dit keer, vinden jullie ook niet? Ja, eindelijk heb ik dan weer eens een paar Bibits om aan de anderen voor te stellen. Het zijn wel oude bekenden, dat wil zeggen: hun namen hebben al wel in deze rubriek gestaan, alleen wisten jullie nog niet hoe zij er uit zien; het zijn: de kinderen Verhulsdonk: Marijke, Yvon ne, Peter en René. Hun adres is (Denise Schoof let op, jij vroeg er immers om!): Oosterhagen 84, Groenenhagen, Rotterdam-26. Volgende keer komt er een groepsfoto van de kinderen Maas. Jongens, dank je wel voor de kiekjes en WIE VOLGT??!I Ja vooruit, het is nu vacantietijd en dan worden er heel vaak gezellige kiekjes ge maakt; aan het strand, bij het kamperen, in de bossen, noem maar opl Zullen we afspreken, dat jullie mij allemaal een leuke vacantiefoto sturen? Als jullie dan in september weer naar school moeten, kunnen we samen nog even nagenieten van die fijne grote vacantle door te kijken naar een paar zonnige plaatjes in jullie eigen Bi bit rubriek. Ik kijk met spanning uit naar de eerst volgende post en natuurlijk vooral naar post van die Bibits, die nog nooit eerder een fotootje van zichzelf Instuurden. Foei toch, dat ik nog niet eens weet hoe alle Bibits eruit zien. Zullen jullie het niet vergeten? Denise Schoof, wat een pech, meisje, die opera tie aan je voetjes! Wees maar blij dat het nu gelukkig allemaal weer achter de rug is. Ik vind het erg lief van je dat je er ondanks die operatie toch nog om gedacht hebt Tante Mieke een lange brief te schrijven. Hartelijk dank, hoor. Gefelici teerd, dat je nu je diploma hebt, zodat je nu naar de middelbare school kunt gaan. Knap hoor! Het adres van Marijke Verhulsdonk vind je hiernaast. Ga je met haar corresponderen, dat is leuk. Denise, van harte beterschap en schrijf me gauw weer eens. Annetje v. d. Berg, heel hartelijk dank voor je twee ansichtkaarten. Maken jullie een reis door Nederland? Schrijf je gauw eens uitgebreid hoe het geweest is? M. v. Olden, jij zoekt correspondentie-vrienden. Maar zou je misschien eerst eens iets meer van jezelf willen vertellen: wat je hobbies zijn, waar je op school gaat en wat je voornaam is!! Zul je dat gauw doen? Wel, dat was het weer voor deze keer. Een pret tige vacantie en veel liefs van TANTE MIEKE. Op een dag hoorde de Koning der Dieren een vreselijk gebrul, dat hem op slag met vrees vervulde. Angstig ging hij in zijn her innering na of hij soms iets had gedaan dat om wraak riep, en vroeg hij zich af of nu de wreker op komst was. De jakhals, zijn dienaar en parasiet, ried wat er in de leeuw omging. "Wat is de reden, dat U zo angstvallig binnenshuis blijft, Sire", vleide hij. "Zeg mij wat het is en ik zal U van Uw vrees bevrijden, zelfs al kost het mij m'n leven". "Wat is dat voor een onaangenaam geluid", vroeg de leeuw. "Wat is dat voor een wezen?" De jakhals antwoordde: "Ach Sire, holle vaten klinken het hardst. Maar als dat alles is, wil ik er best op uit gaan om te zien wie dit vreselijke geluid voortbrengt". De leeuw stemde toe. Nauwelijks had de jakhals zich echter omgedraaid, of een andere gedachte kwam in de leeuw op: "Als de jakhals zich eens tegen me keerde, samen met dat beest. Ik moet 'm volgen". En onmiddellijk ging hij de jakhals achter na. Nog geen tien meter buiten zijn verblijf zag de leeuw de jakhals al terugkomen, alleen. "Het is maar een stier, Sire", stelde de jakhals gerust. "Op zoek naar een grazige weide is hij verdwaald en tot hier geko men". "En is hij sterk", vroeg de leeuw. "Dat wel", zei de jakhals. "Maar daar hoeft U niet bang voor te zijn. Hij heeft mij ook niets gedaan". Dat bevredigde de leeuw niet in het minst. Zijn gezicht bleef zorgelijk. Toen bood de jakhals aan om de stier voor de Koning der Dieren te geleiden, opdat deze zou worden opgenomen in het hof en de leeuw zóu dienen. De leeuw vond het een prachtig idee. De jakhals keerde naar de stier terug. "Beste Stier", zei hij. "Er is je een grote eer te beurt gevallen. De leeuw nodigt je uit om aan het hof te komen". "En wie is de leeuw?" gromde de stier. "De leeuw is de Koning der dieren. Hij regeert over dit land. Hij biedt je bescher ming aan en al de weiden in zijn land", zei de jakhals, zich inwendig ergerend over de onwetendheid van de stier. En zo kwam de stier aan het hof van de leeuw. Beiden werden zij snel vrienden en in minder dan geen tijd werd de stier de raadgever van de Koning der Dieren. De jakhals zag dit alles met lede ogen aan. Hij was jaloers en in zijn jaloezie smeedde hij de eerste plannen om de stier ten val te brengen. Na enige weken opzettelijk van het hof te zijn weggebleven, zorgde hij er voor de leeuw als bij toeval te ontmoeten. Zodra hij zijn koning zag, trok hij een gezicht alsof hij met zorgen was overladen. "Wat is er met jou aan de hand, jakhals", vroeg de leeuw. "En waarom ben je al die tijd niet aan het hof verschenen?" "Ik kon het niet", zei de jakhals met een schijnheilig gezicht. "Had ik het wel ge daan, dan had ik U moeten vertellen, wat ik niet kon vertellen". "Wat is dat nu?" vroeg de leeuw. "Zij die gewend zijn aan mooie woorden, houden niet van de harde waarheid", ant woordde de jakhals. "Welke waarheid bedoel je?" begon de leeuw. "Spreek op, beveel ikl" "Ach Sire, nu heb ik geen andere keus Ik moet wei spreken. Uw raadgever, de stier, moet gezegd hebben dat U een lafaard bent en dat hij U van de troon zal stoten om er dan zelf op te gaan zitten". "Dat weiger ik te geloven. Ik heb hem niets dan goeds gedaan". "Dat is het juist, machtige Koning. Maar waarom ziet U niet voor Uzelf. Laat mij de stier voor U leiden. Let dan goed op Lees verder pag. 17, kolom 2 14

Tong Tong | 1966 | | pagina 14