fenijgèrèts Radio BOLLAND door Rob Dessauvagie Surfgroep CHECK. Goed nieuws voor de vele fans van Surf groep CHECK (welke groep momenteel veel sukses oogst in de Scheveningse nachtclub The Incrowd). Hun eerste plaat is uit! Opgenomen zijn twee leuke num mers, die het frisse geluid van CHECK goed doen uitkomen: "Monkey's Uncle" en "Maureen". De groep bestaat uit: Sologitaar: Frans van den Berg (18 jaar) drums: Frits IJzendoorn (20 jaar), slaggi taar: Lucky Reinhardt (18 jaar) en bas gitaar: Kans Knoops (20 jaar). Alle leden van de groep volgden een mu ziekopleiding, zo nam Lucky Reinhardt 6 jaar klassiek gitaarles en kunnen ook de andere gitaristen muzieklezen. Slagwerkei Frits IJzendoorn speelt al zes jaar. Check speelt veel nummers uit het repertoire van Beach Boy's, Mama's and Papa's, Fortu nes etc. waarvan de meeste drie en vier stemmig worden gezongen. Check trad eerst meer dan een jaar als beatgroep op en boekte redelijke suksessen vooral in de omgeving van Apeldoorn, Ede enz. Toen manager Frans Hendrikx de zaken overnam kwam men overeen drie maanden niet op te treden, maar uitsluitend te repeteren om te proberen een eigen sound te krijgen. On der de nieuwe naam CHECK traden zij toen weer voor het voetlicht en het sukses was overweldigend. Zij traden onder stormach tige toejuichingen op in Easy Beat in Hen gelo, de Casino's van Scheveningen en Noordwijk, La Cave in Vlissingen en het Kennemer Theater in Beverwijk en kregen zo al een goede bekendheid onder het publiek. Natuurlijk was het weer Fred Haa- yen die als eerste de groep een platencon tract aanbood en het resultaat hiervan kun nen jullie nu dus gaan beluisteren. EEN BEATPRODUCER TROUWDE. Hij werd hierboven alweer genoemd, zoals hij sinds een jaar geregeld in de kranten opduikt en bovendien kennen de Tong Tong -ers hem als jurylid op ons Lichte Muziek concours op de laatste Pasar Malam Fred Haayen. Op 14 juli trouwde Fred met Anneke van den Dool, die Fred veel op zijn zwerftochten door Beat-land vergezelt en dus ook goed bekend is met alle musici, journalisten, platenruiters etc. etc. Nu was normaal een korte vermelding van Fred's huwelijk (natuurlijk feliciteerde ik hem na mens de Tonggèrèt-lezers), om de vrouwe lijke lezers alle verdere illusies te ont nemen, al voldoende geweest ware het niet dat er, zoals bij veel wat Fred onderneemt, iets bijzonders te vermelden was. Ik was namelijk zo gelukkig een primeur op mu ziek gebied mee te maken. Zonder medeweten van het bruidspaar had den collegae en vrienden van Fred n.l. voor het eerste optreden in de kerk van Hans v. d. Toorn (beter bekend als HU van Hu Surfgroep CHECK and the Hilltops) gezorgd. Hans zong on middellijk na de huwelijksinzegening de be kende negrospiritual "Nobody knows the trouble I have seen" en bij het verlaten van de kerk "I've got the whole world in my hand". De begeleiding van het kerkorgel, samen met de bijzondere accoustiek van de kerk in de Haagsche Bosbesstraat, zorgde voor een bijzonder treffende sfeer bij dit huwelijk. Ook een compliment aan de kerkelijke autoriteiten die ook kort ge leden al in Den Haag toestemming gaven aan een bijzondere medewerking van The Cosy Corner Street Paraders bij een kerk dienst. Overigens waren in het Stadhuis, kerk en later op de receptie natuurlijk vele be kenden aanwezig als o.a. The Golden Ear rings, The Incrowd, Surfgroep CHECK, Joost de Draaier, Jan van Veen, Lysett, en vele bekende namen uit de publiciteits- en platenwereld. Veel geluk Fred en Annekel Prijsvraag: De vorige keer werden al twee uitslagen bekend gemaakt, deze keer gaat het dus alleen om nieuwe winstkansen voor de goede inzenders van de antwoorden op de volgende vraag: "Noem tenminste twee sportmensen die op de grammofoonplaat zongen". Inzendingen graag vóór 10 augus tus a.s. aan Rob Dessauvagie - P.a. Tong Tong - Prins Mauritslaan 36 - den Haag. Knokke Benjamin: Janneke Peper. Hoewel de Nederlandse ploeg dit jaar eens niet in Knokke als overwinnaar uit de bus kwam (Dankzij het bijzonder anti-holland- se publiek?) toch even een korte bio van de Benjamin uit de Nederlandse ploeg Jan neke Peper: geboren: 8 januari 1951 in Winschoten, speelt electronisch orgel, accordeon en drums, trad voor het eerst op in Vlagtwed- de in 1962, haar eerste grammofoonplaat: Rosarotte Liebesbriefe" en "Skibbeldibab- dibaby", TV in Nederland: "Mies en scene" en de Gert en Hermien Timmermans Show in 1966, in Duitsland: bij het orkest van Werner Müller, favorieten binnenland: Corry Brokken, buitenland: The Supremes. Correspondentieadres: Tulpstraat 7, Win schoten. Enige ontvangen nieuwe LP's: Oscar Peterson Buddie de Franco: "The George Gershwin Songbook"; "Count Basie in Concert" with Lester Young, Jacquet, Rushing, Eldridge en Jo Jones; "The Exciting Gene Krupa" with Shavers, Webster, Wilson, Bill Harris, Ray Brown en Willie Smith; "Strangers in the Night" door Bert Kaemp- fert and his Orchestra. totde volgende keer ROB Stationsweg 143 en 77 Den Haag - tel. 0 70 601703-601512 Extra aandacht voor Ambonnese muziek op L.P. Tielman Brothers "East West" 11,90 o.a. 5 Ambonn. liedjes en 7 andere. L.P. Ambonnees gemengd koor "Excelsior" o.a. Minta toehan Djoeroe Moedi, 10 lie deren voor f 11 -90 Nwe sinqle: Ensemble "Empat Serangkat" f 4,25 Tjerlélé en Asal Ale Mau Nanti. 15

Tong Tong | 1966 | | pagina 15