'S AVONDS VERMOEID NAAR BED? GEEN ENERGIE? INTERFOOD PRODUKTEN VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kanvoor u de oplossing zijn. Siropen Capsico Keuken-Tamarinde Tamarindol (Jam) Fabriek te BEESD (Gld) Tel. (0 3458) 5 80 Dientengevolge bood hij de Koning van Spanje aan, de "Specerij-eilanden" voor Spanje in bezit te nemen. Karei V - ter zake ook benaderd door Magelhaes' vriend Juan de Aranda - een van de Bestierders van het "Indische Huis" te Sevilla - had wel oren naar dit plan. Daar Magelhaes het om verschillende re denen onoirbaar noch wenselijk achtte, om de reis naar de "Specerij-eilanden" langs de ook aan Portugal bekende route te ma ken (via Kaap de Goede Hoop), opperde hij het plan, om langs een Westelijke door vaart, via Zuid-Amerika, naar de Molukken te varen. Hij was namelijk tot de overtuiging geko men, dat de grote continenten alle in het Zuiden in een pyramide-vorm eindigden. Daar in het Zuiden, zo redeneerde hij, moest het dus mogelijk zijn om die con tinenten te omvaren. Hij dacht daarbij ken nelijk aan de reeds bekende pyramide-vorm van Afrika en India in het Zuiden. Langs Amerika naar het Zuiden varende, zo meen de Magelhaes, moest het dus mogelijk zijn, om langs de uiterste Zuidpunt van dat werelddeel te slippen en de Pacific te be reiken. Deze oceaan was reeds eerder ontdekt door Vasco Nunez de Balboa. Exploratietochten van Spanjaarden en Por tugezen, o.a. tot de Rio de la Plata, hadden Magelhaes in zijn mening versterkt. Het was namelijk opgevallen, dat vandaar af, ook de kust van Amerika dezelfde binnen waarts gerichte afbuiging vertoonde, die Afrika en India hun specifieke pyramide- vorm verleent. Teneinde aan zijn redenering meer kracht bij te zetten, verhaalde hij aan Karei V dat hij aan het Portugese hof een grote globe had gezien, vervaardigd door de bekende Duitse geograaf Martin Behaim, waarop de Zuidelijke doorgang langs Amerika was aangegeven. Dit was zeker niet overeen komstig de waarheid, omdat de globe van Behaim tot stand kwam, lang vóór de ont dekking van Amerika. Maar zover reikte in die dagen de kennis der meesten niet en Magelhaes' mededeling zal - gezien Be- haims grote prestige als aardrijkskundige - vele weifelaars in Spanje wel een hart on der de riem gestoken hebben. Hoe dan ook, de Koning van Spanje stem de met Magelhaes' plannen in en in sep tember 1519 ving deze de reis aan, die hem wereldroem zou brengen. (wordt vervolgd) MtHIHHIKHHHHmiiaillIHNlIHHHUUIIUIHIIIIIIlnillllllimillllllllllllllllllllUHIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIHIIIIHIIIlyi Bij de STAATSUITGEVERIJ verschijnt eind 1 september een officieel GEDENKBOEK van de verloving en het huwelijk van H.K.H. H Prinses Beatrix en Z.K.H. Prins Claus, M dat in opdracht van de regering werd 1 samengesteld. 1 Dit album bevat een collectie van de 8 H fraaiste foto's van de verloving, de bruids- jj I tijd en de huwelijksvoltrekking, omvang 60 8 bladzijden zwaar kunstdruk met 125 foto's waarvan 40 in kleuren. Het formaat is 27,3 x 31 cm, gebonden in j wit linnen en voorzien van goudstempe- j| 1 ling. PRIJS 27,50 NU REEDS te bestellen bij BOEKHANDEL TONG TONG J door storting op GIRO 6685. iiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijï Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van Vervolg van pag. 14 hem. Als zijn horens laag bij de grond zijn en hij over z'n hele lichaam trilt, dan zult U weten wat hij in zijn schild voert". De leeuw voelde zijn oude vrees terug keren. "Als dat eens de waarheid was", dacht hij. En hij liet de jakhals gaan. De jakhals ging naar de stier en zei: "Ach Stier, wee mij. Ik bracht je naar de leeuw en nu wil de leeuw je doden". "Waarom zou hij? Ik heb hem nooit kwaad gedaan", zei de stier verbaasd. "Dat is het juist", antwoordde de jakhals. "Maar waarom zie je niet voor jezelf. Ga naar hem toe. Als je hem klaar ziet zitten voor een sprong en met zwaaiende staart, dan weet je waar je aan toe bent". Met een hangend hoofd begaf de stier zich naar de leeuw. De leeuw wachtte hem al op. Hij zag de kop van de stier laag bij de grond, verwachtte een aanval en maakte zich gereed voor een sprong. De stier zag de leeuw klaar voor een sprong en begon over zijn hele lichaam te trillen. De leeuw zag dat de stier trilde en zwaaide met zijn staart. De stier zag de zwaaiende staart, verwachtte de aanval en bracht zijn horens naar de grond. „groei"- en ,,energie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, f 3,90 per kuur. Het werd een wrede strijd, een strijd waarin tenslotte de stier ten onder ging. Toen deze levenloos op de grond lag, be kroop de leeuw een gevoel van verdriet. "Waarom heb ik hem gedood. De jakhals kennende was het allemaal vast laster en leugen. Zo'n vriend krijg ik nooit meer". "Welwaar", vleide de jakhals. "Hij staat al voor U. Ik zal het zijn, de jakhals". En de leeuw benoemde de jakhals tot zijn eerste raadgever. Voor wie zich bekommert om slechte raad Is verdriet de beloning van lasterpraat Toen de oude man zijn verhaal had beëin digd, dacht de Koning even na. Toen zei hij: "Deze fabel bevat een bittere waar heid. Maar medicijn is zelden zoet. De jak hals echter, verdiende een heel andere be loning". "Dat is waar, machtige koning", zei de oude man. "Maar zo gaat het in het leven. De leugen heeft te dikwijls een prettige klank en wordt daarom geaccepteerd. De waarheid daarentegen is dikwijls wreed en wordt daarom niet erkend. Zoals blijkt uit de fabel van de uil en de raven". "Wat is dat voor een fabel?" vroeg de jonge koning. De oude man boog en begon zijn verhaal. Tamarinde Gingerol (gember) Rozen Vanille Pistache Soesoeh Afrikaanse Sambal (gezuiverd produkt) 17

Tong Tong | 1966 | | pagina 17