TO BE BELANGRIJK 8 966- 8 oooooooooooooooooooooooooooo o KRONTJONG! Poekoel Teroes? "IS het al to be, Tjalie, of is er nog steeds veel kans op nottoebie?" bij een brief met een giro'tje. Het antwoord is: Technisch zit het "not toebie" er nog steeds in, maar de eerste reacties hebben ons wél veel hoopvoller gemaakt. Tegen de abonnementsprijsverhoging is maar één woord van twijfel geuit; het aan tal ongevraagde "pro's" is groot. Het aan tal brieven met dringende aanmoedigingen om door te zetten, neemt toe. De bijdragen variëren tussen "hou-maar- de rest" bij een kleine overbetaling van het abonnement en bijdragen van 100, (de laatste weinig). Ze komen soms van volkomen onbekende of vergeten kanten. Tjalie, ken je deze naam (wordt een heel eenvoudige naam genoemd)? Neen, waar om? Hij stuurt een giro van honderd pop... En opeens springt die eenvoudige naam in zijn volle betekenis naar voren. Dat was een geweldige kandjeng besar, Peh! En nog steeds is het een "super-fèn"! Ah, bon sang ne peut mentir! Hoe goed is het, tijden van nood mee te maken. Want pas dan leert men zijn vrienden kennen! En weet men hoe rijk men is! Nee, niet met geld, maar met het be toon van vriendschap dat opeens uit de donkere wolken aan de hemel tevoorschijn springt als een lichtstraal. Ah, dat er nog vele lichtstralen méér zullen komen. Dat de zon, onze oude Tropenzon, er nog steeds is, dat weten we nu. Er kwamen wonderlijke brieven binnen, zo b.v. van een Moslim, die wéét dat Allah Tong Tong helpen zal...wonderlijk omdat geen Christen dit geloof uitsprak. En van iemand die zijn Tong Tong-abon nement als geschenk aan vrienden niet vergeten had en zich haastte ook deze twee abonnementen aan te vullen, want "ik heb 19 jaar in Indië geleefd en de on- vergeetlijkheid móet bewaard blijven". Er zijn brieven van mensen in hoge en verantwoordelijke posities, die hun dona tie via een bank moeten laten regelen, maar persoonlijk toch nog even tijd vinden voor een simpel, maar hartelijk briefje. En briefkaartjes met een langdurig en keurig rekensommetje (net als uit onze oude cijferboeken), waar Goddank niet nul uitkomt, maar nog net een klein extraatje voor Tong Tong. Geef me die poot, kerel, op de eer en de moed van vroeger dagen! Er zijn brieven met zelfverwijt (ik had moeten weten dat Tong Tong al lang zijn ernstige moeilijkheden heeft. En ik haast me om, enz. enz.) en brieven met kostelijke waardeberekeningen: "een kwartje per maand méér 1/6 pakje sigé's. Vroeger kon ik voor mijn beste sobat nog drie sigaretten kètèngan (kosten: sepintjang) over hebben, waarom nu niet? Oentoeng heb ik toch altijd, want ik heb die ouwe Djatiroenggo-smaak ervoor terug, tienmaal beter dan di r.tsigaretten van tegenwoor dig..." En brieven met "excuses": Pas dat ar tikel en het vooruitzicht dat ik Tong Tong nooit meer zou kunnen krijgen, bracht me tot mijn zinnen. Maaf voor elke critiek. Ik wou dat ik tienmaal méér kon geven..." Alsmede brieven met een onverwoest baar "Als deze Tong Tong kapot gaat, gaan we direct een nieuwe Tong Tong maken..." (waarvoor ondergetekende direct zijn nieu we medewerking aanbiedt!). To be or not to be...? Over een maand hoop ik te mogen schrij ven: To be! Met een uitroepteken en niet meer met van die twijfelachtige puntjes. Tanden op mekaar. Vuist op de tafel! Hantem teroes! Want al is het waar dat duizenden klei ne zaken tegenwoordig over de kop gaan, er zijn er ook die staan blijven. Niet omdat zij groot en sterk kunnen zijn of worden als de trotse ik, maar omdat zij zijn als het gras: buigzaam. En taai. En onverwoest baar. Als het maar in bosjes groeien mag. Duizenden schouder aan schouder. Niet zo één één ja, kaja boentoet tikoes... Tot ziens! t.R. Voor de liefhebbers van Krontjong- O muziek hebben wij uit de agenda van g O het Koninklijk Instituut voor de Tro- O O pen in Amsterdam (2e halfjaar 1966) O de data vergaard, waarop het Kront- O jong Ensemble Sinar Surya (beter O bekend als het Krontjong Ensemble O "Lief Java") uitvoeringen zal geven O g in de Grote Aula van het Tropen- n museum, tussen 15 en 16 uur. O O Deze data zijn: o O Zondag 31 juli, 18 september en 20 g O november 1966. O O Andere interessante voordrachten O zijn die, welke gegeven worden door O Mohini Devi (tempel- en volksdansen O O uit India) op: 0 O Zondag 14 augustus, 4 september, O g 16 oktober 1966. O Of die van Indra Kamadjojo (voor- O q drachtskunst en Oosterse legenden) o O op: O O O O Zondag 23 oktober en 13 november O O Op 1e Kerstdag - maar dat is nog O O wel ver van ons af - is er voorts o voordrachtskunst uit Suriname, de O Ned. Antillen en Afrika door Otto O Sterman. g O Teken in ieder geval de data, die g O voor U belangrijk zijn, op Uw ka- O g lender aan! RED g O O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Nlllllllllllllllllllii!IllIllllllllllll!IIllllllllllllllllliIlllllilllllllllllllllllIII!IIIIIIIHIIllllli; Beleefde mededeling, dat de jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de Publiciteits- en Handelmaatschappij Tong Tong N.V. eerst op zaterdag 3 september 1966 te 11.00 uur ten kantore der Vennootschap, Prins Mauritslaan 36 alhier zal worden gehouden en niet op 13 augustus t.v., zoals aanvankelijk in het vorige Tong Tong nummer werd gepubliceerd. In verband hiermede liggen het verslag en de balans, verlies- en winst rekening over 1965 benevens het advies van Commissarissen overeen komstig art. 28 van de statuten vanaf maandag 22 augustus a.s. tot na afloop der vergadering ter inzage voor aandeelhouders ten kantore der Vennootschap. Houders van aandelen aan toonder, die de vergadering wensen bij te wonen, zijn verplicht hun aandelen, dan wel een "Bewijs van deponering bij een bankinstelling uiterlijk 31 augustus 1966 tegen ontvangbewijs te deponeren ten kantore der Vennootschap. Het regu strekt tot bewijs van toegang. Aandeelhouders, die op toe zending van het jaarverslag 1965 prijs stellen, kunnen dit aan de directie opgeven. DE DIRECTIE Wat U moet doen om zo'n mooie Tong Tong tegel te winnen? Niet zó veel! Breng ons een jaarabonnée aan en wij zijn U zo dankbaar dat wij U de tegel cadeau doen. Er zijn er zo veel, die niét op ons blad zijn geabonneerd of die onverbeterlijk "gontjenger" zijn. En wat U ook kunt doen: U kunt een jaarabonnement cadeau doen! Ook dén hebt U recht op een tegel! Doet U mee? Natierlijk! U houdt er Tong Tong mee in leven! Ajo, poekoel teroes! O Hierbij geef ik op als nieuwe abonnee O Stuur een jaar lang Tong Tong naar Naam: Adres: Woonpl.: HET ABONNEMENT GAAT IN OP O Het abonnement wordt door de nieuwe abon nee zelf betaald. O Het abonnement is bedoeld als (verjaarsge schenk. Stuur de tegel, die ik hiermee heb verdiend, na ontvangst van het abonnementsgeld ad f 18, naar: Naam: Adres: Woonpl.: ■"■■""■'""■■""'''""""'■'"""'■l'lllllllllll'IIIIIIIIIIIIHIIIItlllllllllllllllllillllllNIIIIIIN lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Handtekening) Betreffende hokje aankruisen. 3

Tong Tong | 1966 | | pagina 3