NOOIT MEER GOSONG! 88 VOOR DE VROUW 8 SPEKKOEK (van Oma Thio) Ah, dat schrikbeeld van de aangebrande rijst voor de huisvrouw in Holland! De alarmerende "sangit" lucht in keuken en huiskamer, ja zelfs tot op straat! De oneetbare rijst die weggegooid moet worden (en dan haastjerepje nieuwe koken!) of die zelfs onaangenaam blijft als de rijst maar een béétje is aange brand. De pikzwarte "kerak"-koek vastgecementeerd aan de pan en soms zelfs de hele pan blijvend verknoeid! En dit euvel dat keer op keer dreigt en op de meest ongelegen momenten toeslaat. Omdat wij het zo drüük hebben, weetje! Bestaat er dan geen rijstkoker die zichzelf uitschakelt als "al gaar"? ZIJ BESTAAT! En Tong Tong brengt haar op de markt op bijzonder aantrekkelijke condities. Zij is er inderdaad al - hier en daar - vindt niet genoeg aftrek. Want onbekend is onbemind, zoals U weet. Ik heb de rijstkokers echter in Tokyo aan de slag gezien; in Japan gebruiken millioenen huisvrouwen deze ko ker. Opstaan, rijst opzetten. Ongestoord bedden opmaken, toilet maken, kinderen en Pa klaar maken voor "de deur uit" en in tussen kookt de rijst rustig en is "gevaar loos" klaar tegen dat de familie aan tafel gaat. Het is een zegen voor de huisvrouw en dus een zegen voor het hele gezin. Als rijstpikkers "pur sang" beseffen wij dat als geen ander. En ook al is de Neder landse market (van hoofdzakelijk kentang- eters!) sloom in de "take-up", WIJ weten beter en via ons (weten wij zéker) zal ook de Nederlandse huisvrouw de electrische rijstkoker spoedig kopen, zoals zij van ons ook heeft leren waarderen: de rijsttafel, de Indische spijzen en kruiden. Boeka pintoe, Njonja-njonja Besar! Ook het euvel van de ketelsteen aan email rijstkokers behoort nu tot het ver leden. Want de binnenpan van onze rijst koker is van email, dus gemakkelijk schoon te maken. Zij ziet er uit als al die moderne elec trische apparaten: stijlvol ontworpen, uiter mate efficient in uitvoering, een juweeltje in de keuken, een lust om mee te werken. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC O VERRAST Uw familie met de wereld- g O bekende O O O Franco in Nederland 10,50 O O Franco Amerika p. zeepost f 14,90 O 8 KOKKIES Rijstwinkels 8 8 Witte de Withstr. 128 - Tel. 89438 8 Slotermeerlaan 125 - Tel. 130362 0 g AMSTERDAM - W. g O P.S. Bestel tijdig, anders uitverkocht, g Wij verzenden over de hele wereld! O O 1 O O O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG Ze ziet er zó gedistingeerd uit, dat we haar niet eens in de keuken hoeven te gebrui ken, maar op de etenstafel kunnen zetten, "pasang listrik - toenggoe makan", na 20 minuten "tjeklèk" gaat de stroom af, rode lichtje gaat uit (voor de ietwat hardhorende huisvrouw), 10 a 15 minuten wachten, dek sel af "and by Jove": daar is Uw rijst, blank, precies goed korrelig drooggekookt, en al die tijd geen geraas, geen stoomwol ken, geen hitte - wonderlijk geruisloos; het IS een Wonder! En als U rijstrestanten heeft, een beetje water in de pan, even stroom aan tot "al" en Uw rijst is als nieuw. Dan wel af en toe kijken natuurlijk; de automaat is alleen ingesteld op de vol ledige kook. Maar ook dit opwarmen ge beurt heerlijk efficient! Pa, zoon, dochter, baby-sit, iedereen kan hiermee perfect koken! Wij weten dat er hier en daar import-mo dellen op de markt zijn in gevarieerde prij zen. Sommige met lage introductie-prijzen, sommige met hoge importprijzen. Maar "on ze" rijstkoker is een Philipsproduct, dus nationaal, dus zo potig als een bantèng, dus zo artistiek uitgevoerd als U maar dromen kan, dus met een vol jaar garantie plus daarna reparatie-service in het hele land. Niet dat dit zo gauw nodig zou zijn, maar U weet hoe het gaat: kleine Boetje struikelt over de draad, Uzelf laat 'm van de trap rollen (en daar gaat zelfs een ban tèng van stuk!), laat ons elkander niets wijs maken: wijzelf maken af en toe een fout, maar U weet het dus: dan is service altijd bij de hand. Zelfs die zorg heeft U dus ook niet meer! Er is een boekje met gebruiksaanwijzin gen bij en een boekje met recepten (wilt U wel geloven dat U in onze rijstkoker ook paella maken kunt!?!), U krijgt er een ga rantiebewijs voor van een jaar en een lijst van zaken waar later eventueel reparaties uitvoerbaar zijn. Mijn liefje, wat verlang je nog méér! Bij Tong Tong gebruiken wij de rijstkoker nu al een hele poos (want wij gaan nóóit over één nacht ijs, zelfs over geen honderd nachten ijs!); machtig Njo! Je kan hele hoofdartikelen schrijven en lastige corres pondenties zonder die rijst-op-het-vuur als een Momoh achter je. Onze rijstkoker ziet er nog steeds uit als spiksplinternieuw. Om te stelen (niet doen, lol). DE PRIJS: Voor een rijstkoker met een inhoud van 1 LITER (dwz voor maximum 500 gr. rijst) f 45,—. Voor een rijstkoker met een inhoud van 1,8 LITER (dwz voor maximum 900 gr. rijst) f 55,—. VERZENDKOSTEN INBEGREPEN! Nergens anders krijgt U zoveel service voor zo weinig geld! Voor de huisvrouwen met een wat plat tere dompet stellen wij de gelegenheid om de rijstkoker te kopen OP AFBETALING. D.w.z. bij aanschaf van de 1 liter rijst koker een aanbetaling van 15,en daarna twee maanden 15,voor de 1,8 liter rijstkoker f 20,aanbetaling en dan maandelijks resp. f 20,en f 15. Verzending direct na ontvangst eerste be taling. In drie maanden bent U binnen! En safe voor jaren en jaren en jaren! "Dan djangan takoet listrik, Njonja!IIU maalt koffie, wast en strijkt Uw kleren, verwarmt Uw huis toch ook al lang elec- trisch? Over tien jaar kookt heel Holland electrisch rijst nét zo vlot als het nu kleren strijkt! Maar wij, Indische groep, zijn alwéér Nomor Satoe! De rijstkoker is te bezichtigen op onze Waroeng Tong Tong van 26 november tot 3 december. Zegt U heus niet: te duur. Reken vér vooruit. De rijstkoker van f 55,gebruikt U dag in dag uit. In vijf jaren betaalt U daarvoor f 11,per jaar of nog geen gulden in de maand. Voor "nooit meer gosong". Dat is betoel-betoel GEEN GELD! Dit is het ideale gezins-kerstgeschenk van het jaar en Tong Tong is trots en gelukkig het U te kunnen aanbieden. Maar bestel tijdig! Na ontvangst van Uw eerste giro of postwissel doen wij Uw "Dewi Da- poer" meteen op de post en bent U jaren lang happy. Tjoba...! Tong Tong doet deze aanbieding helaas slechts voor een beperkte tijd - kijk niet te lang de kat uit de boom, vooral niet met de "tanggoengan" van Tong Tong - de prijzen worden steeds hoger, steeds hoger. Sla de slag van Uw leven. Op onze Tong Tong! Dat deze roep ver en wijd mag klinken voor alle huisvrouwen in Nederland. TJALIE ROBINSON GEZIEN Een juffrouw in de Keizerstraat in Sche- veningen, een hondje achter zich aan zeu lend aan een lange leren riem. Een straat jongen houdt, gebukt meelopend en giche- lend, de riem ook vast, er zwaar aan trekkend. En die juffrouw, zonder om te zien, mopperend, "kom dan, Polly, kom dan! Niet zo zeuren! ...kom dan, Polly, oef oef... 10

Tong Tong | 1966 | | pagina 10