DE ELECTRISCHE RIJSTKOKERS 8 VOOR DE VROUW SPEKKOEK (van Oma Thio) g 8 8 Oooooooooooooooooooooooooooc TAALLES Eerst een lelijke fout in ons vorige nummer herstellen, waar wij het hadden over ketel steen en email (pag. 10, eerste kolom, 7de regel van onder). Daar hoort te staan: Want de binnenpan van onze rijstkoker is van ALUMINIUM, dus gemakkelijk schoon te maken. Ook al zal dat iedere lezeres zó duidelijk geweest zijn dat inderdaad de meesten er overheen gelezen hebben, de correctie is hiermee aangebracht. De rijstkoker GAAT GOED, zoals wij wel verwachtten. Zelfs in deze dure tijd hebben vele huisvrouwen (en attente echtgenoten) het geld kunnen vrijmaken om één der rijstkokers contant te betalen of de eerste termijn op tafel te leggen. Hiermee wordt toch duidelijk een fabeltje gelogenstraft dat "de Indische huisvrouw" conservatief is en vreesachtig voor nieu wigheden. In onze twaalf jaren contact met de In dische huisvrouw hebben wij geleerd dat zij ten aanzien van goede morele waarden inderdaad conservatief is (en hulde daar voor!), maar dat zij bovenal practisch is. Hiervan getuigen op de eerste plaats de vele modern ingerichte huiskamers en keu kens zelfs in eenvoudige huishoudens, de vele moderne tijdbesparende apparaten en de enorme vlotheid waarmee dit alles ge hanteerd wordt. Ook het aanvankelijk houdbaar klinken de argument dat de oude kookpannen en rijststomers toch niet weggegooid kunnen worden en het nog een hele tijd zal duren vóór men tot de aanschaf van zo'n elec- trische rijstkoker overgaat, is door een rustige dame zó eenvoudig weerlegd, dat we er zelf verbaasd over stonden. Haar argument: 1. We hebben vaak zoveel gasten dat een extra rijststomer naast de electrische altijd welkom blijft. Dan schiet ik dubbel snel op. 2. Als de electrische stroom mocht uit vallen, heb ik altijd mijn "biasa" nog. 3. Zo'n Hollandse keuken is ALTIJD klei ner dan onze oude Indische dapoer. Dat OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC VERRAST Uw familie met de wereld- o O bekende O O O O Franco in Nederland f 10,50 O O Franco Amerika p. zeepost 14,90 O O KOKKIES Rijstwinkels o OO g Witte de Withstr. 128 - Tel. 89438 g g Slotermeerlaan 125 - Tel. 130362 g g AMSTERDAM - W. g g P.S. Bestel tijdig, anders uitverkocht, g O Wij verzenden over de hele wereld! O O O mijn rijst nu rustig in de huiskamer kan koken, is gewoon een uitkomst! En daar is betoel NIETS tegen in te bren gen! Van een andere lezeres (dank U wel voor al die ongevraagde en toch zo wel kome commentaren! - wij mannen denken nooit aan zoiets!) hoorden wij: "Ik kan die prijs onmogelijk hoog vinden. Ik heb electrische snelkookpannen en die kosten in vier maten tussen de f 62,en 85,I Ik kan niet anders zeggen, Tjalie, dan dat die electrische rijstkoker van jullie spotgoedkoop is! Mijn keuken is gewoon een ideaal nou! Stuur mij er twee, (één voor Tante... (dit is privé - red.TT), want ik weet zeker dat die prijzen straks erg om hoog gaan!" Het argument "Altijd vergeten - en toen gosong!" blijkt echter wel het meest door slaggevende argument te zijn Hopeloos si! Dat huishouden hier. Je moet blandja, je moet kloppen. Je moet zuigen. Wordt weer gebeld! Doormaardoor! Van Oma K.-de V. kregen wij het tref fendste bestellinkje: "Ik heb rijst letterlijk overal in gekookt: in bamboe, in aarden potten, in ijzeren potten, in koper, in email! Als ik nu nog jullie electrische koker heb, kan ik trots zeggen dat ik in mijn tachtig jaren alles heb leren kennen waarin je rijst kan koken. En dat is mijn grootste trots!" Wat een spirit! Wij hopen dat deze spirit in brede kring aanwezig mag zijn. En dat ook hier de In dische huisvrouw een baanbreekster mag zijn in Nederland. Tong Tong heeft zich reeds vaker be zondigd aan "voorspellen". En de grootste spotters hebben later ingezien dat deze "voorspellingen" louter berustten op nuch tere beschouwing en berekening buiten vooroordeel en sentiment. Welnu, Tong Tong voorspelt wederom dat deze electrische rijstkoker Nederland bin nen een jaar zal veroveren. Niet omdat wij het inzien, maar omdat "de grote men" het al doende zal inzien. Dit is géén "nieuwigheid" zoals de mini rok of zoveel andere technische en mode grillen, dit is een vooruitgang, een meet baar PLUS. Dit is geen "ander soort sapoe" naast de "sapoe biasa", maar "de stofzui ger onder de kookpannen'. Zoals er een stofzuiger is in elk huis, zo zal er binnen afzienbare tijd een electrische rijstkoker in elk rijstetend huis zijn. En zij die na lange tijd uiteindelijk ook besluiten zo'n koker te kopen, zullen het later diep betreuren dat ze van ons absoluut unieke voordeelsaanbod geen gebruik heb ben gemaakt. Want dat alle prijzen zullen stijgen staat als een paal boven water. Deze electrische rijstkokers zullen over een jaar honderd gulden kosten ("mind my words"). Timbang nog eens met Uw eigen ver stand: 1. Geen omkijken meer naar: kookt zich zelf; schakelt zichzelf af, nooit meer "go- song", 2. Kookt overal in huis waar maar stroom is; "doet het" ook op de gedekte tafel in de chiqueste huiskamer; ontlast dus de keuken, 3. Artistieke en beschaafde uitvoering, 4. Snel en perfect schoon te maken, 5. Service van Philips-zaken door heel Nederland, 6. De laagste prijs ter wereld voor dit artikel bij deze kwaliteit, stijl en service, 7. Alleen bij ons op drie termijnen afbe taling. De Electrische Rijstkokers (een Philipsproduct!) kosten: De rijstkoker van één liter inhoud 45,ineens of drie maandelijkse termijnen van 15, De rijstkoker van 1,8 liter inhoud f 55,ineens of drie maandelijkse termijnen van f 20,20,en f 15, BESTEL NU! Het is voor ons een vreugde om de da gelijkse bestellingen uit te voeren, want wij weten dat wij U er een dienst mee bewijzen waar U nog zeer veel jaren geluk aan beleeft. En U: begin het nieuwe jaar met één zorg minder en één vreugde méér. Dubbel profijt: Tong - Tóngngngng Zoals uit het vergezellende prospectus blijkt kan in de rijstkoker ook elke gewens te KLEINERE hoeveelheid rijst gekookt wor den. De boedjang dus, die maar één kopje rijst koken wil, kan er óók mee uit de weg! Er wordt GEEN snoer bijgeleverd bij de rijstkoker. Die moet U zelf kopen, of "le nen" van het strijkijzer ,toch?... "Ambrosius Hoetagaloeng! Maak jij eens een mooie zin met ofschoon!" "Mijn handen is vuil of schoon." "Mattheus Nanlohy, maak een zin met af leiding." "De bliksem heeft afleiding in de boom." "Ernest Vodegel, wat betekent: hij zette een keel op?" "Hij heef de bof." 12

Tong Tong | 1966 | | pagina 12