Prachtige prijzen |lllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllli:illllllllllllilll!ll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll| OPROEP REÜNIE Xe BAT. j GADJAH MERAH Zij, die destijds deel hebben j uitgemaakt van het 10e Bataljon - Gadjah Merah (Comm. Lt. Kol. W. C. A. van Beek) worden verzocht zich in verbinding te stellen met de heer Chr. Klomp, Stamerweg 26, DOORN, met vermelding van j de compagnie waarbij zij waren I ingedeeld. 3iiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii;;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiii»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii HET KIND IN TEMPO DOELOE HEIN BUITENWEG (adres Abrikozen- straat 222 Den Haag, Tel. 070-339958) is alweer aan een nieuw boek over het kinderleven in het vroegere Indië vanaf het begin van deze eeuw tot aan de Japanse bezetting, een onderwerp dat hem na aan het hart ligt. In dankbare herinnering aan de vele Tong Tong-lezers die hem bij zijn vroe gere werken door het in bruikleen af staan van foto's en documenten tot grote steun zijn geweest, moge hij bij deze nogmaals een vriendelijk beroep doen op hun steun. Wie kan hem hei pen aan: a. goed reproduceerbare foto's (evt. negatieven) van kinderen thuis, op school (schoolfoto's), bij het spel (Kinderspelen), in kali of zwembad, en dgl. b. de oude zangboekjes van Visser en Kats: In woord en toon; oude kin derliedjes. c. de Indische Ot en Sien, Pim en Mien, Van Vier Kinderen, boekjes van Tjebbes en Viersen, de eerste ter reproductie van enkele koste lijke illustraties van wijlen C. Jetses. d. Evt. andere foto's en documenten die voor een dgl. werk van belang kunnen zijn? Alles wordt uiteraard ongeschonden geretourneerd. Gaarne betuigt Buitenweg onze lezers zijn hartelijke dank. DE INDISCHE LETTERKUNDE Wegens vertragingen van allerlei aard, kon het artikel van R. Nieuwen- huys over Indische Letterkunde niet in dit nummer verschijnen, zoals beloofd was. Ook is het zo lang geworden dat wij besloten hebben het te couperen in enkele afleveringen. Het eerste zal ver schijnen in 't nummer van 15 nov. a.s. KWIII-FUIF 25 NOVEMBER Op 25 november a.s. komen de Laat ste Mohikanen van de Bataviase KWill weer bijeen voor hun jaarlijkse reünie in het Kurhaus. Leden van het KWIII-fonds kunnen hun 5,storten bij de AMRO Bank in Wassenaar. Het entree bedraagt 1,50. Voor introducees f 3, De reünie begint om half vier met een borrel. Van 6 u. tot 7.45 u. zijn kleine makanans verkrijgbaar. Daarna bal met attracties. Dansmuziek van de Dutch Comets. Wie de reünies kent, komt elk jaar. Wie ze nog niet kent, mist de Fuif van het Jaar! Vele honderden lezers van Tong- Tong hebben in de afgelopen negen maanden bij ons een elektrische Philips rijststomer gekocht. Zoals U in ons vorige nummer gelezen heeft is dit succes voor Philips de doorslag ge geven om de rijststomer nu ook op de hele Nederlandse markt te brengen. Door het voordeliger massa-fabricage is de prijs nu ook gebracht kunnen worden van 45,tot f 39,95 voor de kleine en van f 55,tot 49,95 voor de grote rijststomer. Bij ons bovendien verkrijgbaar bij afbetaling in drie ter mijnen! Zie de laatste pagina. Intussen is gebleken dat de onder nemende Indische huisvrouw met deze rijststomer niet alleen haar dagelijkse portie rijst klaarmaakt, maar ook kentang ongklokt, groenten kookt, pak pauw en andere Indische gestoomde lekkernijen bereidt. Dat heeft in het be gin natuurlijk veel ge-,,takker" met de juiste waterhoeveelheden met zich meegebracht, maar ,,siet doch wat ene goede couragie vermagh", ze zijn er een heleboel rijkdom en gemak door rijker geworden. Want zoals U weet: aldoor loeren of „soedah mateng betoel" is er niet bij met deze rijststomer, die zichzelf op tijd uitschakelt. Je doet de juiste hoeveelheid water in de pan, drukt het knopje in en kan verder met een ge rust hart TV kijken, uitgaan, bridgen of zelfs de stad uit: deze „Wonderketel uit Duizend en Een Nacht" stoomt pre cies tot de juiste graad. Nooit meer gosong of bètjèk I Philips is intussen wel nieuws gierig geworden naar de diverse uit vindingen die met haar rijststomer zijn gedaan Daarom is deze prijs vraag uitgeschreven met drie prach tige kostbare prijzen: Stuurt U ons het juiste recept (of recepten) op van wat U allemaal met deze rijststomer nog méér hebt toe bereid dan rijst alleen. Ook het recept van aardappels ko ken valt hieronder. Het gaat namelijk om de praktische en juiste verhou dingen van hoeveelheden aardap pels en water. Maar verder kunnen Hollandse huisvrouwen met onze Wonderketel ook leren eenvoudige en smakelijke koekjes te maken met tapioca- en rijstmeel. En kan je er ook kip mee stomen of wat meer? Philips stelt voor de drie beste ge rechten beschikbaar drie mooie prij zen: 1. De Philips Elektrische koffiezetter met een capaciteit van 10 a 12 koppen, een ideale sobat voor onze vele par tijtjes en huisfuifjes 2. De Philips Elektrische koffiezetter met een capaciteit van vier koppen. Voor gezellig en gemakkelijk huiselijk gebruik. 3. De bekende Philips Elektrische messen- en scharenslijper. Drie kostbare prijzen, waarvoor het beslist de moeite waard is om nog eens extra te gaan „tjobakken"! Maar als U er bovendien aan denkt, dat met Uw ideeën ook de Hollandse huisvrouw aan het experimenteren gaat en toegankelijk wordt voor de heer lijkheden van de exotische Indische tafel, dan beseft U welke baanbreken de taak ook hiermee weer voor ons, Tong-Tongers, is weggelegd De prijsvraag sluit 30 december 1967, dus over twee maanden. In ons eerste nummer van het nieuwe jaar zullen de prijswinnaressen of winnaars worden bekend gemaakt. En nu: Hantem Kromo En „good luck"! Het Indische Land. ...Want wat ons zoo binnen zijn toover houdt gevat, dat is het Oosten, en het Oosten is van ouds het land wel van geheimenis. Jan Prins C. L. Schepp) 5

Tong Tong | 1967 | | pagina 5