Onze populaire Zaterdag-Toko IS GESLOTEN op 16, 23 en 30 december Heel goed onthouden! Dank U! Darsa Alam Radja didunia Apalah engkau bersusah mentjari? Inilah tjintjinmoe jang musna Soedah 'ku-punggut, bawa kemari Darsa Alam keizer op aarde Wat zoekt gij moeitevol hier? Hier is Uw verloren ring terug, opgeraapt heb ik hem en breng hem hier Groot was de vreugde van Darsa Alam, nu hij niet alleen zijn kleinnood, fnaar daarbij ook een wonderschone vrouw tot gemalin heeft gekregen, want zijn eed moest hij gestand doen. De vrouw had echter de voorwaarde ge steld, dat de vorst nooit of te nimmer naar haar afkomst en naam zou vra gen en waarin hij had berust. Het geluk van Darsa Alam was ech ter een doorn in het oog van de na burige vorsten en vooral van de prin sen van het rijk Nura-Nuri, die het plan hadden opgevat om Darsa Alam te beoorlogen en daarbij zijn vrouw en zoontje Warna Tjahja (Schitteren de straal) te schaken. Met dat oog merk vermomden de prinsen van Nura- Nuri zich, de één als grassnijder en de ander als houthakker en vervoeg den zich ten paleize, alwaar zij wer den tewerkgesteld. Daarbij zongen de prinsen op de wijs van de polka ,,Mi- cheline" het volgende: Kami ini anak-putra Radja Nura-Nuri Kami merasa banjak susah Dalam kami ampoenja diri. Wij zijn de prinsenkinderen van de koning van Nura-Nuri Wij voelen ons erg verdrietig Diep in ons eigen hart. Bagimanalah kami berbuat Bermusuh Radja Darsa Alam Jang bagitu gagah dan kuwat, Di antero ini alam? Wat staat ons te doen Om Darsa Alam te bestrijden, Die zo moedig en sterk is, Op deze ganse wereld? Dengan sigra kami berdjalan Menudju negeri Djaman Tauran masok pintu keradjaan Ka-medan peperangan! Met spoed beginnen wij de reis Met als doel het Tartaarse rijk Wij passeren de grenspoort Rechtuit naar het slagveld! Tijdens een wandeling in de paleis tuin vroeg de vorst aan één der prin sen, of hij zich gelukkig voelde nu hij werk heeft, waarop de prins antwoord de, dat hij, niettegenstaande zijn ne derig beroep zich de gelukkigste mens op aarde voelde, en dat de vorst zich dit geluk ook kon verwerven, indien hij de naam van zijn vrouw zou ken nen en weten vanwaar ze afkomstig is, want ondanks zijn macht en rijk dom, was hij erg verdrietig over deze onwetendheid. Tijdens zijn arbeid zong de prins op de wijs van Stambul I het volgende: Kami ini putra Nura-Nuri Memotong kajulah sehari-hari Pikiran kami siang dan malam, Membinasakan Radja Darsa Alam. Ik ben de prins van Nura-Nuri Gedoemd om elke dag hout te hakken Dag en nacht overweeg ik Hoe ik Darsa Alam kan vernietigen. Na lange en ernstige overwegingen besloot de vorst eindelijk toch zijn gemalin naar haar ware naam en af komst te vragen. Dit verdriette de vor stin zeer, maar stemde er tenslotte in toe. Daartoe begaf men zich naar de oever van hetzelfde meer, waar zij voor het eerst was verschenen. Daar aangekomen klapte zij in haar handen en daar verscheen prompt aan de ho rizon hetzelfde paarlmoeren scheepje, voortgetrokken door dezelfde zwaan .gangsa Skr. ook een Indische mytho logische figuur). De koningin besteeg het scheepje en maakte met luider stem haar naam bekend, ledereen kon het horen, zij noemde zich Djula-Djuli Bintang tiga, d.i. ,,de drie verschijnende en verdwijnende sterren" en langzaam verdween ze naar de horizont, terwijl het doek ook langzaam valt, waarbij werd aangekondigd, dat er tien minu ten pauze was. Als het doek weer werd opgehaald, kregen wij een heel ander toneel te zien, n.l. een zaal in het paleis van cle koning der sterren Gohar Bintang, die intussen de vermissing van een zijner dochters bemerkte en daardoor zeer in toorn was ontstoken. Een voor een werden daarom de andere prin sessen ondervraagd, die hem het ant woord schuldig moeten blijven. Daarop raadpleegde Gohar Bintang de andere planeten, waarop de prinsen van Nura- Nuri naar voren traden en Gohar Bin tang vertelden, dat Djula-Djuli bintang tige zich op de aarde bevond en daar de gemalin is geworden van Darsa Alam, bij wie zij een zoon had gekre gen. De schuldige werd nu voor de Sterrenkoning gesleept, die voor haar vader neerknielde en hem om verge ving smeekte voor haar wangedrag, waarbij zij het volgende lied zong: Allahoe Akbar, Rasulku Nabi, Mintalah ampun kepada Allah Memberilah ampun, seribu ampun Memberi ampun kedapa jang salah. O, almachtige God, hoor Gods Profeet Verkrijg voor mij vergiffenis bij God Schenk mij vergiffenis duizend keren Delg de schuld, van de schuldige. Maar Gohar Bintang was buiten zichzelf van woede en met een af wijzend gebaar verbande hij zijn doch ter naar de zon, terwijl Darsa Alam werd veranderd in een afzichtelijke reus, die gedoemd was zijn verblijf te houden in de diepste en donkerste wildernis. De verweesde prins Warna Tjahja, die intussen tot een man was opge groeid, rustte evenwel niet, alvorens hij zijn beide ouders heeft terugge vonden. Hier zong hij het volgende liedje op de wijs van het schoolliedje ,,Langs berg en dal", waarbij het re frein als echo door de andere zangers achter de coulissen werd herhaald: Kamilah sedih, hendaklah pergi Darilah ini negeri! (Refrein) Masuklah hutan, keluar di rimba Dimanalah ahjanda? (Refrein) Ik ben treurig en ik wil weg Uit dit, mijn vaderland Zwerf ik door woud en jungle in en uit Waar vind ik mijn vader? Tijdens zijn omzwervingen ontmoette hij in de ontoegankelijkste wildernis een afzichtelijke reus, die hem met een zware knots bedreigde. Warna Tjahja bedacht zich geen ogenblik, spande zijn boog en de pijl, die sui zend wegvloog, trof de reus precies in het hart. Als de reus neerstortte, doch zich na een tijd weder oprichtte, was hij omgetoverd in de indrukwekkende vorst Darsa Alam, die aan zijn zoon de zegelring toonde, zodat de laatste zich kon overtuigen, dat hij zijn vader had weergevonden. Beiden zochten nu naar vrouw en moeder en daartoe be gaven ze zich naar het bekende meer, dat ze bereikten juist op een ogenblik, dat de sterrenkoning zich had versla pen, waardoor er een zonsverduistering i.v.m. stockopname en andere extra werkzaamheden OP NORMALE WERKDAGEN BLIJFT ONZE TOKO ECHTER OPEN GEDURENDE KANTOORUREN (VAN 9 UUR TOT 4 UUR). Echter is gedurende de laatste week van december (van Kerst tot Oudejaar) OOK ONS KANTOOR GESLOTEN (en dus ook de Toko). 11

Tong Tong | 1967 | | pagina 11