t 1001 avonturen met de soetil Fried Nieuwenhuys (links) en Lin Scholte (Anak Kornpenie) tijdens de Pasar Malum onge merkt op één plaatje gezet. Twee meisjes uit Indie die alleen door eenvoudig zichzelf te zijn, de stijl hebben ontwikkeld die het kenmerk is van Indische cultuur. Moet ik vertellen van die kembang se- patoes die ze borduurde op een heel donkere achtergrond? Van dichtbij is het helemaal geen kembang sepatoe maar een paar lapjes van een oude japon. Maar op een meter afstand zie je die vertrouwde kelk, de warme diep te van het hart, van deze sterke bloem "Levensboom"rijk aan symbolen, romantiek en contrasten. VEEL DANK voor alle gelukwensen, kaarten en brieven voor mijn verjaardag. Ik was eigenlijk maloe dat Tjalie die datum had verklapt. Sinds Pearl Harbor day probeer ik al laren te vergeten dat ik op die onzalige dag extra vrolijk moet zijn. Het is me dank zij uw lieve attentie weer gelukt! Lilian Ducelle die je nooit in een vaas moest zetten. Alleen vastzetten met naald en draad, zoals Fried het deed. Een expositie heeft ze nog nooit ge houden, daarvoor heeft ze nog te wei nig werk. Wel heeft ze eens ingezon den op een tentoonstelling van hand werken en werd een van haar lappen eervol vermeld in "de Vrouw en haar Huis". "Wanneer werk je het liefst"? 's Morgens vroeg, de eerste bezig heid van de dag. Met een kopje thee bij het raam zitten en dan een uurtje borduren. Dan is je geest nog fris, zit je niet midden in de huiselijke beslom mering, ook al weet je dat die wacht. Maar 's morgens, als alles de deur uit is, dan gun ik me die ogenblikken al leen. Dan schiet je zo geweldig op." Ik moet even denken aan Minnie Hoog land, ook zo'n hardwerkfenomeen die haar dag al om 6 uur begint, met het kopje koffie en ook met naald, pen of penseel. Ik wou dat ik U, behalve de paar foto's op deze pagina, wat meer kon laten zien van het werk van Fried Nieu wenhuys, het is de moeite waard. Mis schien dat we nog eens een expositie kunnen openen van Indische wandlap- pen, ik zou voor Fried Nieuwenhuys een speciale plaats willen inruimen. Lilian Ducelle TJEMPOJA Op de vraag van een onzer leze ressen wat Tjempoja is, kwam onder staand recept binnen. Van veel onbe kende recepten kun je met de ogen dicht en veel Indische verbeeldings kracht wel ongeveer raden hoe het zou kunnen smaken. Bij tjempoja schiet mijn fantasie tekort. En bijna mijn adem ook! L.D. Het vruchtvlees van de doeren met 2 tjabé merahs en zout laten verzuren in pot of fles en afsluiten met een schone doek. Het gisten naar gelang de hoeveelheid. Als het al zuur is geworden, is het klaar voor de bereiding. Tjabé naar eigen smaak 1/2 vingerlengte koenjit r oelek 1 vingerkootje djahé Veel dikke santen maken en dit op koken met laos, sereh en salam, tot het olieachtig is geworden en dan de zure doeren er in en verder gaar ko ken. Het moet als een dikke gelei zijn. Wil men vis of garnalen ook wel fijn gesneden pete er in doen dan tijdens het koken van de santen. Mevr. C. Keijer-Jacobs Herts weg 44 Deurne Ik heb verschillende gerechten uit "Van Mond tot Mond" gemaakt. Gerechten die je als man óók maken kan. Lekkerste tot dusver, tenmin ste VOOR MIJ: Ajam panggang Klatèn. Ook erg lekker, en eenvoudiger: Tjerèpèh. Allebei gerechten van Mevrouw M. te Djakarta. Dank u wel Mevrouw M.l Maar ik mis één gerecht dat mijn moeder zo lekker maken kon. Ze is er niet meer. Ik kan het haar niet meer vragen, maar wie heeft een lekker recept voor iets heel eenvou digs Saté pentoel. Mijn lievelingsgerecht vroeger. Ajo! E. Breton de Nijs Stadionweg 19811, Amsterdam-Z. .iiiiiiiiiiiiiiiiiiiirKiiiiiuiiiiilliiiiiiiiiiiiniminiiRTniiiiiniiiiiiiliiiiiiiiHUiiiiiiHiiUHHllRiiiiiiuiimiiliiiiim Sterren stralen overal Kokkies rijsttafel-artikelen staan bovenal. j KOKKIES Rijstwinkels: Witte de With8treat 128 5 Telefoon 89438 Slotermeerlaan 125 Telefoon 130362 AMSTERDAM - W. P.S. Wij verzenden rijsttafel-arti- j kelen over de gehele wereld. ïniiiinnHiiiiitiiiifimiiinniiiiiiMnHr.imiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiinMiiiiiiiiiiliHHiiiiiiiiiirjiiiHiiiiiiiniiiiiiiiHiiii 13

Tong Tong | 1968 | | pagina 13