Nieuwjaars wensen VAN HIER EN GUNDER Door een onvoorziene "rush" van de drukkerij werd de aanname van kerst en nieuwjaarswensen helaas vlugger afgesloten dan ons lief was. Zij die daardoor "te laat" kwamen, stelden er niettemin prijs op dat in elk geval hun beste wensen voor 1968 nog in Tong Tong werden afgedrukt. We stellen de ze onverflauwde hartelijkheid bijzonder op prijs en hopen dat deze goede wen sen nog vele verre sobats zullen berei ken. Slamat Tahun Baru toegewenst door: A. E. H. Agerbeek, Van der Hooplaan 65 - Amstelveen. Mevr. H. P. Baert - Davies, Marnixlaan 274 - Utrecht-3. F. Boeckholtz, Linnaeusparkweg 113 11 - Amsterdam. C. A. Ie Cotey, Vlierstraat 590 - Enschedé. K. F. Dister, Herderplein 12 - Utrecht. G. M. R. Dünnwald, Linthorst Homanstraat 8 - Meppel. Mevr. K. S. van Daim - van Loon, de Tourton Bruynstraat 7 - Amsterdam. A. Flammang, Alphons Diepenbrockstraat 1 B - Amersfoort Mevr. D. A. Fukken, Ambonstraat 4 - Amersfoort. H. Ph. Gelsing en echtgenote, Aronskelkstraat 24 - Enschedé. W. Goldman, Jan Stadelaarstraat 4 - Kortenhoef. Toos, Lex en kinderen Grondhuis, Spaarnestraat 19 - Amersfoort. Ch. M. Hoedt, Burgemeester Elsenlaan 145 - Rijswijk - Z.H. C. J. Haarnack, Justus Halbertsmastraat 12 - Amsterdam. J. Ingenluyff, Antillenstraat 17 - Santpoort. H. A. Klumperbeek zomede Joes Klumperbeek en Betty Tampinongkol, Hollandseweg 40 - Wageningen. L. C. Klein, Wolweversgaarde 65 - Den Haag - 14. J. E. Krijgsman, Krugerstraat 11 A - Vaarsen - Gld. L. F. Klerks, Betje Wolfstraat 62 - Den Haag. Familie J. F. Lattmann, Erasmusweg 1331 - Den Haag - 14. F. Lammerts van Bueren, Zuiderkruisstraat 46 - Zwijndrecht. K. Landegent, Albert Verweystraat 1 I - Amsterdam - W. Piet en Tine Ort en kinderen, 7312 - 95 Ave. Edmonton - Canada. Ch. J. Pereira, Cremerstraat 326 - Utrecht - 2. G. Pauw, Badhuisstraat 102 - Huisduinen, Post Den Helder. Familie M. A. Panhuyzen - Fraayhoven, Dennenlaan 40 - Harderwijk. Mevr. A. J. Perret - Faikenburg en anaks, De Rijpstraat 42 - Zwolle. Ed. Spier en Prul Bouwer, Fazantenlaan 17 - Bennebroek. J. L. K. Sanderse, Wagenweg 8 - Nunspeet. Mevrouw S. van der Sluys, Eikstraat 9 - Den Haag. E. F. Surquin, Johann de Wittlaan 16 - Zeist. Familie F. R. Schreefsel, Dr. Starckelaan 31 - Den Dolder. F. H. Thieme, De Gaarde 251 - Den Haag - 14. Mevr. D. Thörig - van Wijk en familie, Schepenlaan 15 - Roden. Fam. C. D. L. Tutupoly, Ceintuurbaan 333 - Deventer. Mevr. E. M. A. Warnaar - Brondgeest, Oostwoud O. 32 - Midwoud - N.H. C. H. Westdijk, Laan van N.O. Einde 160 A - Voorburg - Z.H. E. E. Wirschuleit, Ds. Bonstraat 31 - Assendelft. Stand IJs Sjanghai, Pasar Malam Tong2 - Houtrusthallen - Den Haag. Wed. S. van Harrevelt - Dittberner, Caisea Portal 18091, Aeroporto Congonhas, Sao Paulo - Brasil. Fam. W. J. Ramak - van Elswijk, Caracas - Venezuela, Felices Pascuas y Prospero Ano Nuevo. Vervolg van pag. 2 een goed mens hoeft over welke waar heid ook niet gedisputeerd worden. Hij voelt het goed. Of gunt een ander mens zijn eigen waarheid ook. Hij hoeft niet te kruistochten". Verder: iemand met een evenwichtig logisch verstand heeft met waarheden ook geen moeite. Hij vindt ze a.h.w. „ma thematisch". Alleen voor de kleinen van hoofd en hart leven de z.g. waar heidsjagers die eigenlijk alleen hun eigen opinie aan een ander willen op dringen. Tenslotte: waarheden zijn alhoewel in de kern eenvoudig, in hun verschij ningsvorm gecompliceerd. Daarom zegt de Fransman ook: ,,Tout savoir c'est tout pardonner." Er bestaan veel waar heidsproblemen rondom de vlinder, de pop en de rups, maar alleen degeen die het geheel der metamorfosen over ziet, kent de enige waarheid. Maar hoe weinig zijn dat er? Langer zwijgend luisteren, langer toezien, langer geduld hebben, brengt feillozer tot de waarheid dan alle waar- heidsjagerij. T.R. RIJKSTE BEZIT "Met elk nummer stijgt weer mijn verbazing over de schat van ons In disch bezit, historisch, cultureel, ar tistiek, filosofisch, en nog meer. Hoe lang zouden we nog kunnen door gaan!" F. L. F. Kramer Wij zouden minstens nog wel een eeuw kunnen doorgaan en méér aan de vergetelheid ontrukken dan nü al staat in rijksbibliotheken en archieven. Als onze hele Indische groep maar een tiende gesnopen had van onze rijk dommen, zouden wij tienmaal zoveel abonnees gehad hebben. Maar verre weg de meeste Indischgasten (vooral de assimilanten) zijn als kinderen die van een grootvader een oud Zwitsers horloge geerfd hebben. Van massief goud en bezet met brilliantjes. Maar we lusten de „lelijke kast" niet, heb ben geen begrip van zijn waarde en gooien hem weg in ruil voor een plas tic muurhangertje. We gooien het mooi ste en rijkste weg dat we hebben, ook voor anderen! Dat is het droevigste van het falen van Tong Tong. TE DUUR? "Ik betreur het dat Tong Tong zijn tarieven niet verhoogt en daardoor misschien ons bestaan in gevaar brengt. De Telegraaf kost 48,per jaar en verdwijnt dag na dag in de prullemand. Wij vergaren een Histo rische Encyclopaedie voor maar 18 per jaar..." A. Ch. van Dijk De Telegraaf is evenals elk ander dagblad een "gebruiksartikel" dat wij niet missen kunnen. Tong Tong is een duur boekwerk dat velen van ons bést missen kunnen. Helaas zóvelen van ons dat wij de prijzen niet verder dur ven opvoeren omdat wij WETEN dat wij te veel abonnees verliezen zullen. Tong Tong is geen normaal tijd schrift, waarvan het tarief dus volgens normale berekeningen bepaald wordt. Het is te vergelijken met een oude kris, die je ook niet in de keuken ge bruikt. Maar wie heeft begrip (en extra veel geld over) voor POESAKA? Want dit ligt op de bodem van onze verknochtheid aan Tong Tong: de eer bied en zelfs het "heilig respect" voor ons verleden, ons paradijs en ons hart... TELEVISIE en veel van die uitzendingen van het z.g. nationale programma vind ik nodeloos grof, onsmakelijk en stuitend. Je kan er zelfs met je oudere kinderen niet naar kijken zonder je te generen. Maar is dat nu gewoon en typisch Europees?" W. Ch. Pieters. Het is z.g. realisme, „het echte rau we leven", maar inderdaad hebben veel lezers zich afgevraagd, waarom nu juist dat soort leven zo vaak op de beeldbuis moet. Het is geloof ik een tijdsverschijnsel en er is niet veel aan te doen. Zet maar net zoals met zoveel onverteerbare politieke praat jes de TV maar af als het zo ver is. Hiertegen kruistochten ondernemen heeft geen zin. STEM VAN EEN SOBAT KERAS Ajo! Tong Tong-lezers djangan- lah loepa Koopt iedere maand sedikit sadja Biarpoen ook weinig, bedragnja niet groot: Als toeloeng-menoeloeng, Tong Tong KEN NIET DOOD! 20

Tong Tong | 1968 | | pagina 20