BRILJANTEN «.teDJOOA */&CO GOUDEN markiesringen hangers oorknoppen gezet in 22 karaats goud schakelarmbanden krintjing slangen colliers van 22 karaatsljgoud Mi DO polshorloges sebelah rotan 'armbanden van 24 karaats goud (mas kertas) Komt U van BUITEN Den Haag? Wij betalen, bij aankoop vanaf f200,- de reiskosten voor één persoon geheel terug!! dooooooo iooooooooooooooooooooooooooooo< DE GEFOPTE BAAS. Met nog twee andere meisjes werk te ik, het is nu al zo héél lang gele den, als verkoopster in een Koek- en Banketbakkerij te Bandoeng. Het liep tegen de de kerstdagen en de drukte in de winkel was enorm. Wij kwamen haast handen te kort om al de klanten te bedienen, maar enfin, tegen sluitingstijd konden wij toch wel te vreden zijn. Wij hadden ons flink ge weerd en het was dan ook daarom dat onze baas, die een Hollander en een goede baas voor ons was, tegen ons zeide: ,,Nu meisjes, ik ben dik te vreden over jullie. Weet je wat, hier om de hoek heb je zo'n bloemenver koper, gaan jullie maar een mooie bos voor jezelf kopen. Hier heb je geld, ga maar gauw, voordat hij uitverkocht is." We verdwenen al snaterend om het buitenkansje door de achterdeur en liepen op een draf naar de bloemen verkoper. Gelukkig was hij nog niet uitverkocht, zodat wij nog een paar mooie bossen konden krijgen. „Zeg," zeide Jootje, één van de meis jes, „ik heb de baas zoeven met zo'n bos zien lopen" en ze wees op een hoop prachtige mistletoetakken op de grond. „Misschien voor zijn vrouw," opper de Ans, „dan hangt zij het ergens op, want ik heb gehoord dat er bij hen een feestje wordt gegeven." Enfin, wij kwamen met onze bloe men terug en maakten ons klaar om naar huis te gaan. Nu was het onze gewoonte door de voordeur naar bui ten te gaan, waarop de baas dan ach ter ons sloot. Maar deze middag stond de baas op de drempel van de voor deur met een heel onschuldig gezicht naar buiten te kijken. Wij stonden daar en aarzelden om weg te gaan. „Ga nu" zeide de baas en maakte een pas opzij om ons door te laten. Opeens gaf Ans een gilletje en wees met uitgestrekte vinger naar een plek boven de deur. Daar hing een prach tige bos mistletoe en de baas stond er precies onder. Even stonden we bijna ontzet naar de deur te turen en toen, net of het afgesproken was, draaiden we ons gelijktijdig om en holden door de achterdeur de straat op. Op de hoek gekomen, draaiden we ons om en keken naar de baas, die daar wel wat verbouwereerd stond te kijken, maar toen in een hartelijke lach schoot en ons toewuifde. Mevr. N. PLATTE, ten hebben natuurlijk Dus alweer geld. Een mens is nooit helemaal tevreden, maar hij is pas diep ongelukkig als hij merkt dat niets hem tevreden zou kun nen maken. In Holland voel ik me door lopend misplaced, op zijn minst gezegd zoudt U dat unhappy kunnen noemen. In het land Amerika ben ik jaren lang erg gelukkig geweest en toch had ik voortdurend het gevoel of ik in het sprookje van Walt Disney 'n rol speel de. (Slot volgt) VIJF-EN-VEERTIG NIEUWE Het nieuwe jaar heeft behalve de onvermijdelijke lijst van afschrijvingen wegens overlijden tot onze verbazing ook niet minder dan 45 nieuwe abon nees gebracht. Terwijl we er geen cam pagne voor gevoerd hebben en ner gens speciaal achter onze adiks heen gezeten hebben. Lo! Van waar deze! Het is weliswaar niet veel, maar na tuurlijk blijven alle nieuwe abonnees welkomer dan ooit. Want zo zoetjes aan begonnen we er al mee verzoend te raken dat we alleen nog maar leden konden verliezen, omdat immers Tong Tong steeds "ouwer en voorbijer", dus "waardelozer" wordt! Zouden er werkelijk nog veel meer nieuwe abonnees kunnen komen, en waaraan zou dat te danken zijn? Wonderlijke oude Indische groep. Zij zorgt nog steeds voor verrassingen! OOM PONG Oom Pong, als hij in de auto zit en het portier maar niet goed kan dicht trekken: "Habis! Als je je leven lang alleen maar in dokars gereden hebt! Tida ada pintoe, kan?!" Wie heeft in eigen milieu ook soort gelijke typisch Indische opmerkingen gehoord en kan ze ons opsturen? i Sterren stralen overal Kiicirafel-artikelen staan 00OOOOCKXXXXXXXXXX>3OOOOCXXX>0<XXXXXXXXXXXX3C>C0CKDC>OOOOCXXXX>0OOOCXXXXXXXXXX>>OOOOCK3OOOOOC)CXXX>p Vlamlngstr. 5, Den Haag, Tel. 116677 11

Tong Tong | 1968 | | pagina 11