gend, op de vorst toestappen. De vorst bood hem een stoel aan en verzocht de pater zijn gast te willen zijn en met hem een versnapering en een koele dronk te drinken. De pater verweet de vorst dat hij hem wel erg lang had laten wachten. De vorst keek verwon derd naar zijn gast en vroeg hoe veel eerder hij dan wel was gearriveerd. De pater vertelde hem, dat hij snel de weg had afgelegd om zo vlug mogelijk op de plaats van ontmoeting te zijn, en de pater vroeg de vorst wat hem genoopt had zoveel langer te doen over zijn weg. Agoeng Gde Agoeng lachte en zeide: "Mijn waarde pater toen we elkan der verlieten heb ik eerst de goden dank gezegd voor de prachtige dag, vol zon, die zo mooi mijn bloemen doet groeien en bloeien. Daarna ben ik naar mijn kinderen gegaan, die speelden in de tuin en weer dankte ik de goden dat mijn kinderen gezond en mooi zijn. Ik groette mijn vrouw en vertelde haar dat ik me op weg begaf om U in het hotel te ontmoeten. Wij dankten de goden voor de liefde die wij elkander toedragen. Ik verkleedde mij en begaf mij toen op weg. Onderweg heb ik genoten van de mooie padivelden de prachtige tinten die de zon op de padi toverde en op de helling van de berg. Ik ontmoette de zilversmid en ik heb zijn werk bewonderd. Ook ont moette ik een beeldsnijder die mij zijn laatste werk toonde. We hebben ons samen verheugd over de prachtige lij nen en de symboliek die het beeld uitbeeldde. Verder ontmoette ik veel van mijn vrienden met wie ik zo ter loops even een praatje moest maken, omdat zij mij hun moeilijkheden ver telden, waarvoor een oplossing moest worden gevonden. Ik heb mijn goden gedankt voor al deze wonderlijk mooie bloemen, waarvan ik er een in mijn hoofdtooi gestoken heb. U ziet, ik heb onderweg genoten van al het goede dat de goden mij schon ken. Het is jammer Eerwaarde vader dat het Christendom U niet leerde al deze dingen te leren zien en te waarderen. U liep met grote haast hierheen en zag niet om U heen, naar al wat Uw God U schonk. Wilde U dit slechts zien en erkennen. Uw God en de Mijne hebben geen haast, waarom U dan wel? De Pater dankte beleefd voor de ge noten gastvrijheid en ging heen. A. Wytman EEN TEHUIS VOOR INDISCHE BEJAARDEN Weet u dat in Nijmegen een bejaardente huis is, dat bij voorkeur ouden van dagen met Indische binding opneemt? Van het bestuur kregen wij kortgeleden 'n schrijven waarin zij onze aandacht vestig de op „Huize Insulinde". De bijgesloten foto toonde 'n ruim buitenhuis, 'n enorme tuin met prachtige bomen. De pensionprijs varieert naar draagkracht van f 275,tot 310,per persoon met volledige verzor ging, linnengoed en opmaken van de ka mers. Er is een ziekenkamer voor lichte ziekengevallen maar het tehuis is in het al gemeen voor gezonde bejaarden. Er was, op het ogenblik dat we de brief ontvingen, een 3-tal kamers vrij. Mocht u geïnteresseerd zijn en meer willen weten, schrijft u dan aan het bestuur van de Stich ting Bejaardentehuis „Insulinde", Voorstads laan 274, Nijmegen. Zij zullen u alle in lichtingen en de eventuele formulieren gaarne verstrekken! BRUINE BUS Er zijn niet alleen giften binnenge komen bij de redactie, maar ook ver zoeken om óók zo'n Bruine Bus toe gestuurd te krijgen. Isternoh, Tjalie? Natierlijk ister! Als er nog meer lief hebbers zijn voor een Bruine Bus, geef maar een gil en wij sturen! Het mooiste ding op uw schoorsteenman tel. Een verzamelaartje van alleen maar centen en stuivers (bruine munten!). Maar dat loopt wel op, hoor! Zo on gemerkt! En vóór u het weet, kunnen er ergens weer bruine adiks in nood geholpen worden! BRUINE KRUIMKENS Saldo per 1 maart 3.958,09 Kom over de brug-actie 450, M. de V100,— J.S. terugboeking 200, 750.— f 3.208,09 Binnengekomen maart '68: U.C.B. f 5, J.v.D. f 63,—; A.B. f 1,25; S. f 4,02; G. de W. f 12,40; Tong-Tong f 35,19; J.L. f 5,—; D.W. f 5,75; E.B. f 2,50; B.C.B. f 5,55; W.D.v.V. 4,95; A.H.C. f 5,—; M.W.R. 150,—; G.C.B. f 7,—; H.P.B. f 1,50; C.S.v.H. 30,—; L.C.S. 5,—; E.B. 10,—; C.C.M. f 5,—; L.M.v.A. f 15,—; M.A.H. f 11,50; J.B.L. 5,—; to taal 259,61. Saldo per 1 april 1968 f 3.467,70. Ejj cp.MCHv mill!lll!llnlllllllllllllilllllllllllllllllll!lillllllllllllilljlllllll!|l|llllllll!lll!l[l!l[II![|[|![lll!llllilllllllllll!i:illllllllll!!llim^^ I Denk er om dat de WAROENG Tong Tong op de ZATERDAGEN van de hele maand mei en juni GESLOTEN is, hoor! ifl!INNIIIIII!lllilil!ll[llllllllllllll!lllli!lllllj|||j|||||(|||||[|||!||[[|||[|||||||{|||||||j|||||j|!|;||[|[||l[l||!|||||||||l||||[|||l|!|||||j|||{|l|j||||||||l|[[||ll^ '!'S, li f.l WIM LANS Op 7 april overleed Wim Lans. Hij is nooit een beroemdheid geweest of op andere wijze „kandjeng besar". En in deze „cul- tuurlustige" maatschappij was hij maar een bescheiden meeloper. Maar toen in Den Haag de Indische Kulturele Kring werd op gericht en wij om ons heen keken naar be stuursleden en werkers zonder al te veel succes, toen zei Wim Lans: „Present" en hij deed zijn werk met grote plichtsge trouwheid en ijver. Veel Indische initiatie ven in Nederland zijn op niets uitgelopen door gebrek aan werkers. Daarom blijven mensen als Wim Lans nog lang in de her innering. Want zij behoren tot een inder daad uitstervende garde: die der Present roepers! Van deze plaats een dubbel saluut aan een man die niet toekeek, niet criti- seerde, maar bouwde!

Tong Tong | 1968 | | pagina 8