2*1 Veel eigen werk op de Pasar Malam Batikjurkjes die gemakkelijk uit een kain gaan, plus bijbehorende tas, een leuke haarband of beklede sandalen. Dit jaar geen veelkleurige batiks, maar voornamelijk bruin, beige en donker blauw, de oorspronkelijke oud-Javaanse batikkleuren. Daarom juist zo anders dan anders, nel wat de jonge mode wil. Batik-Boetiek. Tong Tong. Tekeningen van Rini. Waarin verschilt onze Pasar Malam van alle Europese beurzen en exposi ties? Soedah, in alles! Noemt U mij één handels- of verkoopbeurs waar zo eindeloos veel en gevarieerd gegeten en gedronken kan worden, waar zo'n ramé-ramé-roewet sfeer heerst, waar toch zoveel zicht- en hoorbaars te ge nieten valt en men bovendien artikelen kunt kopen en direct meenemen? Toch is er nog een andere belang rijk verschil waar U misschien nooit bij stil gestaan heeft. Wist U dat er op zo'n Pasar Malam heel veel eigen werk, eigen vernuft is? Het grote ver schil dus met andere beurzen die uit sluitend bepaalde handelsmerken van binnen- en buitenland aan de man pro beren te brengen. Dit jaar zal er op de Pasar Malam heel veel huisvlijt en vernuft te zien en te kopen zijn. Nu zijn handgemaak te artikelen doorgaans duurder dan fabriekswerk, maar ook hierin wijkt de Pasar Malam van de regel af. Leuke, originele artikelen voor een prijs die vaak zelfs lager ligt dan het fabrieks- artikel. En wat dan het belangrijkste is: met uw aankopen heeft U twee karak teristieken van ons Tong Tong motto gehonoreerd: Branie en Ondernemend, want dat zijn al die grote en kleine standhoud(st)ers op de Pasar Malam! Er is dit jaar veel nieuws te beleven. Om zo maar een losse greep te doen uit de verscheidenheid van eigen werk waar U straks beslist naar moet kij ken: Judith Evers: bakte een groot aantal tegeltjes, be schilderd met Indische vruchten. Erg leuk voor keuken of eethoek, tafel of wand. Yvonne Noordam-Weygers: komt weer met een stand vol borduur lappen, collages, schilderijen, etc. etc. Mieke den Ouden en Aat Bogaard: maakten speciaal voor deze Pasar Ma lam een aantal miniatuur-anglo's van klei. Gewoon in steenrood, maar ook geglazuurd in verschillende kleuren. Diverse maten vanaf 2,50. Origineel dingetje om op vensterbank of op tafel te zetten, om doepa te branden of als bonbon-bakje te gebruiken. Een leuke Indische herinnering en zo leuk om cadeau te geven! Julius Staupe: kunstschilder, heeft dit jaar behalve schilderijen ook beschilderde rokken en blouses te koop. Toes Kwik: komt met originele oorclips van padi en schelpen. Padi-korrels zijn in In donesië ontdekt als mozaik-materiaal, grote en kleine korrels worden geverfd en gevernisd en gerangschikt tot bloe men. Met schelpen en stukjes van schelpen gebeurt hetzelfde. Komt U maar eens kijken in de Tong Tong stand! Mevr. C. van Leyen: heeft een boutiekje met zelfgemaakte en ontworpen kinder- en meisjeskle- ding en tassen. Echtpaar Wesdijk-Hoyer: de meest enthousiaste stenenverzame laars in Nederland en ervaren bewer kers van die prachtige verzameling, komen dit jaar met een grote stand. Duizenden stenen uit Amerika, Brazilië, Mexico, Europa, een unieke gelegen heid voor verzamelaars om hun collec tie uit te breiden. Voor jeugdige begin ners: er zijn halfedelstenen van een kwartje! En dan natuurlijk voor de da mes: de beeldigste hangers, ringen, kettingen. Prijzen voor elke beurs be reikbaar! Mevr. Klerks: maakte een kleine collectie handbe- drukte (schablone en zeefdruk) hand- werk-tassen. Ze volgt een cursus op de vrije universiteit en deze eerste proeven van bekwaamheid zijn in de Tong Tong stand te bewonderen en te kopen. Helga Ot: stuurde uit Italië beeldige blouses, ge maakt uit scarfs. Een uitbundigheid van warme kleuren en dessins die elk man telpakje of pantalon iets zomers ge ven! Loes Nienhuis-Timmer: komt met een splinternieuwe collectie oorclips, hangers en broches. De meest exotische ontwerpen en kleuren, je zou ze zo allemaal willen kopen! Lest best: als U uit al deze artikelen dan nog niets kiezen kan dames, dan heeft U misschien zelf zin om wat te maken. Voor die creatieve handen heeft Tong Tong's Batik-Boutiek batik coupons (echte batik uit Indonesië) van 40 x 100 cm en groter, om tassen, kussens, kleedjes of wat maar ook te maken. Iets van batik in huis geeft dat gezellige Indische cachet en nu hoeft U niet meer zo'n dure hele kain te kopen. De coupons kosten 5,per stuk en U krijgt er desgewenst patroon en alle inlichtingen bij voor het maken van diverse artikelen. Dit alles en nog honderdmaal meer op Pasar Malam 1968 LILIAN DUCELLE 12

Tong Tong | 1968 | | pagina 12