ALTUD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? RIJSWIJK VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. Een geëmigreerde vriend van me kwam na een verblijf van tien jaren in het buitenland weer eens een kijkje nemen in Holland. Hij was vooral verbijsterd over de enorme groei die het stadje Rijswijk ongemerkt had beleefd. Zelfs hier wolkenkrabbers, toren-flats, win kelcentra, kortom een volmaakt grote- stands-aspect. Naar wat mijn vriend in Rijswijk zag, mat hij de ontwikkeling in héél Holland af. Het merkwaardige is dat bewoners van Rijswijk zelf en van de grote stad 's Gravenhage ernaast van deze groei weinig gemerkt hebben: alles ging zó "vanzelf!" Je hoort Indischgasten over het algemeen zelden of nooit wat zeg gen van de groei van hun stad. Zien ze het niet? Of vinden ze het zó van zelfsprekend dat men er niets om geeft? Mijn vriend had nog wat anders op gemerkt, dat nieuw voor ons is. Op de plattegrond van Rijswijk zoekend naar adressen, ontdekte hij tot zijn verba zing dat er zoveel Indische straatna men in Rijswijk waren. En dat gaf hem een verwarmend en dankbaar gevoel, zei hij. En inderdaad, naast namen van b.v. generaal Berenschot generaal Spoor, Generaal van Daalen, vind je ook straten die genoemd zijn naar Snouck Hurgronje, Van Stein Callen- fels, Dr. van Mook, Pa van der Steur. Verhoudingsgewijs leeft in geen enke le andere stad zóveel Indische historie voort als in Rijswijk. Geen enkele andere stad in Neder land, ook Den Haag met vele tiendui zenden Indischgasten, heeft inderdaad zoveel interesse betoond voor "het voorbije Indië" als Rijswijk. Hoe kom? Maffen die andere burgerijen dan? Is de Rijswijkse alleen wakker? De sleu tel is Rijswijk's burgervader Drs. A. Th. Bogaardt zoals hij bij het Hollandse deel van zijn stad bekend en bewon derd is. Ook wel familiaar "Archie" genoemd wordt door duizenden In dischgasten zowel in Rijswijk als ver daarbuiten. Eens IEV-hoofdbestuurslid en loco-burgemeester van Batavia. Een man dus, die al heel lang bewijst dat hij "het wel kan"! Helaas zit in dit "Archie" niet alleen een gunstige vertrouwdheidsbetiteling, maar soms ook 'n kwalijke kleinemans- betutteling, die de Indische samenle ving als geheel geen goed doet. Want wie als Indischman een andere In dischman kent, "di-kantong" zogezegd (in zijn zak heeft), waardeert hem ook naar het andere kleingeld dat hij in zijn zak heeft. En als dat dubbeltjes zijn, dan is ook de ringgit of gulden in zo'n zak alleen maar een mismaakt dubbel tje. Sajang kané! Daarom schijnen in de Indische Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake lijk voor het onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- groepstrots alle mensen voor een dub beltje geboren te zijn en te blijven. Nochtans is niet alleen waar dat "wie voor een dubbeltje geboren is, een dubbeltje blijven zal", maar ook dat wie voor een ringgit geboren is, zich als ringgit blijft weren. Want alleen daarom blijft er in de Indische historie toch nog veel over dat de moeite waard is onthouden te blijven. Zoals de stad Rijswijk wel aantoont. Want alleen ringgits kunnen ringgits naar juiste waarde schatten. T.R. RIJSTTAFEL In één van de Nederlandse TV- gidsen lazen we onder de kop "Rijst tafel" het volgende: Er zullen weinig Nederlandse gezin nen zijn, waarin niet regelmatig In disch of Chinees gegeten wordt. In de goedkope restaurants heeft in middels iedereen de smaak van de Aziatische gerechten te pakken kun nen krijgen. Dank zij de "kookklare" nasi- en bami-paketten is het geen kunst meer om de Hollandse aard- appel-vlees-groente-pot te variëren. Een complete rijsttafel is meestal te veel tijdeisend in 'n druk gezin, maar uw maal gaat er al een beetje op lijken als bij voorbeeld de volgende hapjes er bij opgediend worden: Gebakken banaan De vrucht pellen en in de lengte gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, 3,90 voor een kuur. doorsnijden. Eventueel nogmaals halveren. Darna in de koekepan in boter bakken, maar beter eerst in losgeklopt ei en daarna in paneer meel wentelen, zodat er een bruin korstje ontstaat, als bij Wiener Schnitzel. Een andere variëteit: de banaan in een plakje ham rollen, prikkertje erdoor en bakken. Komkommergerecht Maak een "bouillon" van water met sambal, ketjap, zout. Laat de ge schilde en in blokjes gesneden kom kommer er even in koken en daarna afkoelen. Zet het pannetje weg en laat het rustig een nacht staan. Daarna afgieten en de komkommer stukjes KOUD serveren met naar smaak een paar druppeltjes citroen sap en ketjap. Als u bovendien r»g wat versgebrande pinda's en kroe poek bij de hand hebt is uw een voudig rijstmaal met weinig moeite een feestmaal geworden. Wat er in het begin van dit stukje gezegd wordt, zal elk oprecht Indisch hart goed doen. We kunnen niet an ders wensen dan: "Poekoel teroes"! En dat eens de Indische tafel in Hol land even vast verankerd zal worden als de aardappel en de tomaat (die uit Amerika afkomstig zijn!). Welke assimilatie de rijsttafel in dit groeiproces zal doormaken, weten we natuurlijk niet, al verbijstert het zelf uitgevonden ketimoen-gerecht ons wel heel erg. Maar onze kleinkinderen zul len er misschien van smullen, dus laat maar, deh... 19

Tong Tong | 1968 | | pagina 19