Pasar Malam - Tempo - Doeloe K KARATE! Daar heef je 'm hoor! De Koemidi Poeter. Als Hollander noem je zo'n ding draaimolen. Saaie naam, ja! Heeft toch niets met een molen te maken. Is een echte Comedie! Waar je op de wonderlijkste paarden van mythen en legenden rijden kan. Of in de gouden hemelkoets van Djoela-Djoeli Bintang Tiga! Ha! Je reinste Koemidi Stamboel! En omdat-ie draait, heet-ie ndiuurlijk Koemidi Poeter! Jo, poeter, jo! Verderop heb je nog zo'n draaiende schouwburg. En ergens anders op het terrein kan je je op een andere manier laten poeteren. Op de Moentahnja Teroes. Waar de Fransen ook een mooi woord voor hadden: Montague Rttsse. Klonk toch romantischer dan roetsjbaan" En als je genoeg gepoeierd had, dan ging je ergens ès poeter drinken. Sssp! En dan kon je er een portie satee bij nemen en liet je de stokjes lustig op de gloeiende kolen poeteren. Sapperloot, die hele Pasar Malam was één groot poeterfeest. Maar intussen, rustigjes-an maar, hoor! Lekker sloom rondslenteren. Nergens ad jakken en roeweten. Als een kaartjesverkoper het druk had, maakte je eerst een ommetje en kwam later weer terug. Ja, toch! Dan heeft de kaartjesverkoper van de Koemidi Poeter ook de tijd om af en toe lekker te niksen. Moet je 'tn daar maar zien zitten met opgetrokken benen achter zijn pakkist. Waarvoor een mooie tafel! Tot ziens op onze eigen Pasar Malam in Holland! KOM OVER DE BRUG "Kom over de brug, saudara- saudara! Sokonglah dengan gembira Untuk beberapa orang-orang In "MARIA FATIMA" Tangerang", zo roept de heer Meijer in Amsterdam op tot een bijdrage voor de hulp aan leprozen in Tanggerang. Zie ons ar tikel in TT No. 22 van 30 mei. De heer Meijer is in Tangerang geboren. Van daar zijn hartekreet die echter door anderen ook begrepen zal worden. Een lezeres vraagt ons of het werk niet vergemakkelijkt kan worden door b.v. alleen maar een extra postzegel van f 1,op de brief te plakken. Daarvoor moet echter toestemming van de Post gevraagd worden en wij hebben ook de ervaring opgedaan dat zij die tóch geven willen, meestal méér willen geven dan een gulden (de toe gestane limiet voor extra "opplakker- tjes"). In elk geval kan pater van Ee- den het in overweging nemen. Een ander vraagt zich bezorgd af "of de lust om te helpen niet verminderen zal als er al te veel noodkreten in Tong Tong opgaan". Ja, dat is waar. Ook Holland zelf zit al vol collectes, loterijen, enz. enz. voor allerlei doel einden. We vragen onszelf af en toe ook wel in verbijstering af hoe het toch komen kan dat een wereld zoveel sociale zorg en hulpverlening als de Hollandse tóch nog zo vaak een extra beroep moet doen op de burgerij. Neemt Nood met Rijkdom toe? Overigens zijn wijzelf bij Tong Tong al "door de wol geverfd". U weet niet half hoe vaak er bij ons kantoor om hulp wordt aangeklopt voor de meest uiteenlopende zaken. We praten er in dit blad zelden of nooit, over, maar zelfs de meest onverschillige mensen en instanties, voor wie Tong Tong nor maliter niet bestaat gewoonweg, her inneren zich ons adres als men hulp zoekt. En we helpen. Daar zijn we im mers tongtong voor, toch? Op donderdagavond 27 juni a.s. zal de Houtrust telkens opge schrikt worden door een bloed stollend gebrul en een gekraak van brekend houtwerk en krui melend gesteente. Dat komt dan door de knallende slagen met blote hand van JOHN BLUMING en zijn medewerkers die op die avond een onvervalste karate-demonstratie geven op de TIENDE PASAR MALAM 26 t/m 29 juni, 1968 HOUTRUST DEN HAAG PIDJITTEN Lui die kunnen pidjitten (die zich masseur mogen noemen) zijn toch rare lui. Je klaagt over pijn in je lendenen, en ze masseren je rug! Je hebt last van hoofdpijn en ze beginnen bij een "grote beurt" met je voeten te be knijpen! Je hebt het op de borst en ze kerokken je rug! Goede pidjitters weten één ding goed: dat ons spieren- en zenuwen stelsel wijd vertakt is door je hele lichaam. Met ongelooflijk veel vertak kingen. Verkrampingen hier veroorza ken vaak elders pijnen. Zo is het ook met de maatschappij. Veel "rottoestanden" hier worden ver oorzaakt door overinspanningen of for ceringen elders. Bij het onderzoeken van misstanden en fouten moeten we eigenlijk langer doordenken, dan vin den wij vaak de oorzaak heel ergens anders. Want terwijl we de "zieke plek" zelf maar koppig zitten te oelek- en, maken we soms de ellende alleen maar erger! Bij Tong Tong zijn vele lezers eigen lijk een soort pidjitters. Ze nemen heel wat "maatschappelijke ziekteverschijn selen" waar, net als andere mensen. Maar ze zoeken de oorzaken heel er gens anders. Zitten bij wijze van spre ken in je nek te knijpen als je klaagt over pijn in je armen! Gekke pidjitters, die TongTongers! 4

Tong Tong | 1968 | | pagina 4