%ta DJOIÜA */&Co GOUDEN 'BRILJANTEN markiesringen hangers oorknoppen gezet in 22 karaats goud schakelarmbanden krintjing slangen colliers van 22 karaats goud MIDO polshorloges sebelah rotan armbanden van 24 karaats goud (mas kertas) Komt U van BUITEN Den Haag? Wij betalen, bij aankoop vanaf f200,- de reiskosten voor één persoon geheel terug!! g 5 SLANGEN In de Tong Tong van 15 mei j.I vraagt U over ervaringen met "slangen in huis" uit onze Indische jaren te schrijven. Nu, het volgende maakten wij mee. Op een morgen, ik was al naar school, zat mijn moeder te naaien aan de tafel in de eetkamer en mijn zusje liep zich een beetje te vervelen. Mijn moeder merkte dat en zei: "Kom Zus, haal beertje eens uit de speel- goedmand. Deze stond tegen de muur in de eetkamer. Maar Zus bleef treu zelen. Op dit moment kwam baboe binnen en die zou nonnie Zus eens helpen wat speelgoed te zoeken. Zij stapte resoluut naar de mand, opende het deksel en wilde een greep doen in 't vele speelgoed, maarze trok meteen haar hand weer terug, want er vloog meteen een slang met z'n kop omhoog uit 't speelgoed. Er werd natuurlijk alarm geslagen en kwamen de andere bedienden binnen om 't dier onschadelijk te maken. Wat voor soort slang dit was, herinner ik mij niet meer. Een ander slangenavontuur beleef den wij op een avond, dat onze ouders uit waren. Op zo'n avond bleven de bedienden altijd om op ons te passen. Zij zaten in de bijgebouwen met elkaar te praten. Mijn zusje en ik speelden in de eetkamer. Wij lieten zo nu en dan ook de grammofoon een liedje spelen. Plotseling zag ik de kat binnen komen met een lange groene slang in zijn bek. Hij had het beest vlak achter de kop beet en sleepte hem triomfan telijk verder de kamer in. De slang was nog niet dood. Van de schrik greep ik mijn jonger zusje vast en klom samen met haar boven op een stoel en beiden gilden wij om hulp! Ogenblikkelijk kwamen alle vier be dienden, de djongos, de kebon, de kokkie en de baboe, allen gewapend met een stok of bezem binnen hollen en werd de slang verder afgemaakt. Wij tweetjes kalmeerden bij zoveel hulp en de djongos maakte nog een grapje voor de nonnies, zodat wij weer lachen konden. Toen wij met vakantie in Wonosobo op Midden Java waren, beleefden wij ook nog een slangenavontuur en wel in het zwembad aldaar. We zwommen en maakten plezier in een bootje, dat ronddreef in 't bad, toen ineens 't wa ter in 't bad steeg. Zeker door een handeling in de afwatering verderop of misschien wel door een bandjir er gens. In ieder geval drong 't water in de gaten tussen de stenen van de muren van 't basin. In een oogwenk kwamen er tientallen slangen uit die gaten, die zich geen raad wisten en alle kanten uitzwommen. Dat was me een consternatie, iedereen gillen en zorgen zo gauw mogelijk uit 't bad te komen. De slangen kropen zelfs 't trapje op van 't badpaviljoentje en de mandoer maar slaan met een stok. Dit heeft veel indruk op mij gemaakt en zie dit alles nog altijd helder voor mij. Hiermee wil ik mijn slangenverhaal eindigen. M. Deinum PER OMGAANDE Tot mijn schrik realiseer ik me nu dat ik in mijn artikel over de wieler sport een blaam geworpen heb op de sportmanship van de Soerabajarenner Peters; zonder dat ik daar voldoende bewijzen voor had. Men roddelde over hem in connectie met de ongelukjes die mij overkwamen en ik heb me dus nu ook daaraan schuldig gemaakt, en nog erger zwart op wit. Ik verklaar hierbij dat voor de door mij geuite beschuldigingen geen bewijs is en dat Peters zoals wij hem kennen niet in staat is tot het plegen van een onsportieve daad. Zou U zo vriendelijk willen zijn het bovenstaande in uw blad op te nemen, kan het zijn p.o.? T. H. van Loon Ja, liefst "per omgaande"...! Pas als we zwart op wit zien staan wat we in gemoedelijk "onder-ons" gesprekken zeggen, schrikken we vaak van de hatelijke, onjuiste en soms zelfs rond uit gemene dingen die we van een ander zeggen. In de aardigste gezel schappen zijn vaak de wreedste aan slagen gedaan op onschuldigen. En in direct dus ook op ons cultuurbezit en onze ondernemingslust. Hoe sajang, hoe sajang... -)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOODOOOOOOOOOOOOOOiOOOOOOOOOOOOOOOOCXiOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC>OOOOOi O O O O Vlamlng8tr. 5, Den Haag, Tel. 116677 O O O O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCKXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 5000000000000000CXXXXXXXXXXXXX> 11

Tong Tong | 1968 | | pagina 11