0 r^Mj==k. Oleh-oleh van Overal VOOR INDISCHE GOUDEN SIERADEN v C.MER.KLE Radio BOLLAND Avontuur in Luxemburg JUWELIER, SPUI 167a - DEN HAAG TELEFOON 070-60 48 85 Jaren geleden besloten we Luxemburg als vacantiedoel te kiezen en aange zien we echt niet wisten waar precies we zouden gaan logeren, prikten we blindelings op de kaart en zagen daar Ehnen staan. Het lag aan de Moezel en dat leek ons al helemaal heerlijk. In een hotelgids vonden we twee ho tels in Ehnen aanwezig, prikten weer en belandden in hotel de la Moselle, oftewel hotel Bamberg. Toen we inderdaad enige weken la ter voor hotel Bamberg stilhielden viel het meteen in de smaak, hoewel er naast een veel indrukwekkender ge bouw stond met duurdere auto's er voor en palmen en meer van dat fraais. Bij Bamberg stond een grote bak met forellen en kreeften er in en verder geen nonsens. De kamers waren keu rig, modern en fris met goede bedden o.a. Tegen etenstijd die avond ontdek ten we voor ons hotel een minstens even imposante stoet auto's en binnen in de eetzaal een zeer chic publiek dat met de handen in grote schalen "Mo- selfische" greep en met smaak zat te eten. Nu en dan verscheen de Heer Bamberg zelf om de hoek van de deur, schort voor, druk aan het werk in de keuken, mevrouw bleek een zeer char mante dame te zijn die bij elke gast een praatje kwam maken en vroeg of het gesmaakt had. Ons hotel bleek De gelegenheid te zijn waar Luxembur gers, uit de stad, in het week-end naar toe kwamen om eens uitgelezen maal tijden te genieten. Twee weken zijn we er gebleven, twee maal per dag aten we een warme maal tijd en nooit hebben we één keer het zelfde gerecht gehad. De Patron was verguld toen we hem vertelden hoe verrukkelijk zijn schotels waren en dat we nog nooit twee maal het zelfde voorgeschoteld hadden gekregen. Dit bleek zo een stimulans voor hem te zijn dat hij zich nu helemaal ging uit sloven. Eén van de laatste dagen ge beurde iets ellendigs echter. Het was erg warm, zeer druk, alle zalen vol met gasten die speciaal lekker kwamen eten, iets wat elke Luxemburger na aan het hart ligt. Ik heb me laten vertellen dat het heiligschennis is tijdens de uren die voor de maaltijd gebruikelijk zijn, iemand op te bellen, zo zijn hech te vriendschappen totaal verwoest zelfs... Het was dus erg druk en erg warm, tijd voor het middageten. We gingen aan tafel en prompt kwam er een grote schotel op tafel met iets bruins in een dikke saus er op, het rook verrukkelijk. We keken er naar, en nog eens en werden stil. Juist zon ik op een list om niet te hoeven eten toen één van de kleintjes riep: ik zie tandjes, kijk Mam, het heeft tandjes!" Een ander zei som ber: "Het lijkt een beetje op de poes." We keken elkaar wat zielig aan en bekenden toen dat het een konijntje moest zijn, wat niemand lustte. Hier en daar grote tranen om het arme konijn tje, zo zieieielig. Ineens had niemand meer honger en wat verlegen met het geval, besloten we op een goed mo ment de tafel en de zaal zo onopval lend mogelijk te verlaten. In de grote drukte lukte het ons vrij aardig ongezien weg te komen, snel in de auto te stappen en op stap te gaan. Al die dagen waren we al meer dan goed doorvoed geraakt, gaven de kinderen onderweg een zeer voedzaam ijsje en een vruchtje, een ditje en een datje en tegen de avond slopen we weer terug naar het hotel. In de hal ging het echter al meteen helemaal mis. Madame en Monsieur stortten uit hun privé vertrek, han denwringend en ontzet: we hadden he lemaal niet gegeten! en eerlijk ge zegd kregen we de indruk dat zij ver baasd waren dat we nog in leven wa ren na deze enorme ontberingen. We lachten wat en prevelden wat over geen honger hebben en zo meer, maar toch kwam het hoge woord er uit, het konijntje! Er was niets aan te doen, we moesten de waarheid bekennen. Toen bleek dat onze onvolprezen kok zelf gruwde van konijntjes en konijn tjes klaarmaken helemaal een gruwel vond, maar om ons een uitzonderlijk plezier te bereiden had hij toch een konijntje voor ons klaargemaakt op die en die manier, welke ben Ik vergeten door gebrek aan interesse voor dit onderwerp in het bijzonder. We hebben allemaal vreselijk moeten lachen om het geval, en elke keer als we er wéér heen gingen in latere jaren lachten we weer om het konijnendrama van toen. En nu ik dit schrijf denk ik toch dat het weer Ehnen gaat worden, met de Moselfische, of blauwe forel zus, of zal ik gebakken forel nemen, of die heel aparte vleesschotel met dat wijn tje er bij? Soms denk ik: gaan we nu alleen om te eten of om dat zalige heuvelland, waar het nog zo rustig is, met zijn kleine, heldere kalies vol ste nen, en de weitjes er langs, de leuke bossen en mooie wegen waar je zalig kunt wandelen, die heerlijke oude burchten en stadjes? We gaan omdat het er gewoon heerlijk is om te zijn. RINI Sterren stralen overal Kokkies rijsttafel-artikelen staan bovenal. KOKKIES Rijstwinkels: Witte de Withstraat 128 Telefoon 89438 Slotermeerlaan 125 Telefoon 130362 AMSTERDAM - W. P.S. Wij verzenden rijsttafel-arti kelen over de gehele wereld. iiiiiominiiuimriimiiiJi 22 Kt en 24 kt gouden Schakel-armbanden Slang-armbanden Krintjing-armbanden Colliers van 7-100 gram Briljant ringen Briljant hangers Briljant oorknopjes Kabaja speldjes Haarspelden Trouwringen Stationsweg 143 tel. 070-60.17.03 Stationsweg 77 tel. 070-60.15.12 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070 - 86.32.01 VOORBURG GROTE UITVERKOOP ACTIE 3 singles voor 2,50 of 0,95 per stuk. L.P.'s vanaf f 4,—, f 6,95 etc. óók country platen. Hierover géén correspondentie. GRUNDIG import radio-grammofoons met f 100,tot f 200,korting. Het meest vertrouwde adres voor iedereen. 13

Tong Tong | 1968 | | pagina 13