'S AVONDS VERMOEID NAAR BED? GEEN ENERGIE? oeken Aktief VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. Verkrijgbaar bij boekhandel Tong Tong: DE DOMINEE EN DE DRIESPRONG Bij het zien van de foto van "de drie sprong op Komo, Menado" (TT. 15 april j.l.), besef je ineens hoe wij met z'n allen eigenlijk de verkeerde weg opgaan. Hoever we reeds zijn afge dwaald van de eenvoudige, maar es sentiële belevingen des levens. Jean Cocteau zei: "Wie zegt niet dat hetgeen wij thans ontwikkeling noe men, later een dwaling zal blijken te zijn? Ik verliet "Indië" op mijn 16e jaar. Jong nog, maar toch voel ik de ruimte die het beleven van mijn jeugd aldaar in mijn hersenen geschapen heeft. Dat "grenzeloos" denken, dat verder zien dan het einde van de straat waar ie woont, dat redeneren dwars door alle politieke hokjesgeest heen. Het besef bijvoorbeeld, dat Nederland een land is en China een ander land, waar pak weg 20% van de bevolking wel eens van Europa gehoord zal hebben. Wat kan je ook verwachten van die onderontwikkelden, nietwaar? Desal niettemin wil dat zeggen dat in dat land vrijwel niemand hetgeen zo'n 700 miljoen mensen betekent ooit gehoord zal hebben van de deltawer ken, of van het nationaal monument op de dam, laat staan van minister Rool- vink. Dat qeldt dus ten aanzien van één land: China. Ik wil hiermee maar zeggen dat aan onze Indische beoordeling van feiten en verschijnselen veelal een dimensie is toegevoegd, .voortspruitend uit een geest die zijn indrukken uit twee we relden ontving. Zie de foto van "de driesprong" en zie de maatschappij waarin wij thans, hier in het Westen, ronddwalen. De eerste, eenvoudig, als vanzelf sprekend plaats biedend aan ieder in dividu afzonderlijk. Die andere, .modern, maar kil als een glasplaat, waar de mens een voort durende strijd moet voeren voor het behoud van zijn wezen. De ene, waar men nog tijd heeft om te zien, te luisteren, te ondergaan. Die andere, waar zelfs een croquet uit een automatiek gedachteloos wordt weggekauwd. Bij het zien van de driesprong ervaar je iets van de eeuwigheid; bij het aan schouwen van een modern stadscen trum hier in het Westen treft je de brosheid en tijdelijkheid van het ge heel. Mijn God, gaan wij niet verkeerd? De driesprong op Menado is primitief, anderzijds zou het eindpunt van een een geniale ontwikkeling kunnen zijn. Is dit niet een stukje van de wereld die dominee King voor ogen stond? X. CAPSULES Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van „groei"- en ,,energie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, 3,90 per kuur. AANGEBODEN door de Heer F. A. Nunumete, Nolens- straat 17 II, Amsterdam-West, tel. 020- 13 74 79. Indië in Woord en Beeld - door L. F. van Gent, W. A. Penard en Dr. D. Rinkes. Gedenkboek van Ned.-Indië, ter gele genheid van het zilveren regerings jubileum van Koningin Wilhelmina in 1923, door L. F. van Gent, W. A. Pe nard en Dr. D. Rinkes. Oud Batavia gedenkboek (platen-al bum met bijbehorende teksten) uitge geven door het Bataviaasch Genoot schap van Kunsten en Wetenschappen naar aanleiding van het driehonderd jarig bestaan der stad in 1919. Verkrijgbaar bij Tong Tong zijn Staatkundig beleid en bestuurszorg in Ned.-Indië - door Dr. de Kat Angelino, 2 dln. Kun je nog zingen, zing dan mee! (1 exemplaar). Een ruime keuze uit de volgende kin derboeken De sprookjes van Grimm - vertaald door Margot Bakker 12,50 Het geheim van de vredespijp - ver halen uit het Indianenland - door V. Hulpach12,50 Zingende violen - zigeunersprookjes - door Marie Voriskova 13,50 Cinderella - door Walt Disney Doornroosje - opnieuw verteld door Ruth Ainsworth1,95 Goudlokje en de drie beren - door Ruth Ainsworth 1,95 Roodkapje - opnieuw verteld door Ruth Ainsworth1,95 De drie biggetjes 4,90 Hans en Grietje4,90 Het grote avontuur van Pinkelotje - door Dick Laanf 4,95 Pinkeltje in Artis - door Dick Laanf 4,95 De avonturen van Pinkeltje - door Dick Laan4,95 Pinokkio - door C. Collodi 5,90 Het spook van de bosweg - door P. Terlouw1,25 Matjan de tijger - door G. van Heerde 1,25 Het verhaal van Rikki de wasbeer - door Louisa Stockicht 4,90 Indonesische volksverhalen f 4,90 Moderne Indonesische verhalen f 7,90 Goede, oude tijd - door Justus van Maurik 5,90 Indrukken van een totok - door Justus van Maurik 5,90 Van roddelpraat en litteratuur - door R. Nieuwenhuijs 9,90 Tussen twee vaderlanden - door R. Nieuwenhuijs 6,90 Indonesia an invitation - fotoboek van Indonesië 7,50 17

Tong Tong | 1968 | | pagina 17