MISS PASAR MALAM 1968 OPRECHTE BELANGSTELLING Dit is Astrid Bausch uit 's Heerenberg, die op 26 juni 1968 10 jaar u>erd. Nou en? zult u zeggen. Zit zo: Astrid was de eerste die zich meldde voor de 10-er wedstrijd die helaas door gebrek aan deelname niet kon doorgaan. Maar we waren gefascineerd door haar ge boortedatum, 26 juni. Dat was immers de openingsdatum van onze 10e Pasar Malam? Dat was voor ons reden genoeg om Astrid tot Miss Pasar Malam uit te roepen. Door die ontzettende drukte op die laatste zaterdag was de ontmoeting zelf al moeilijk en nog moei lijker was het een fotograaf te vinden. Maar eindelijk kon Astrid dan worden vereeuwigd. Een kroon kreeg ze niet, wel een pop, daar kon ze tenminste mee spelen toch? Maar de fotograaf die de foto's maakte, ging de dag na de Pasar Malam met vacantie en liet ons ruim een maand op de foto wach- DOMINEE HAMEL OP STAP Dominee Hamel uit Indië, vooral be kend aan vele tawanans van de Doden- spoorweg, moet nog steeds niets heb ben van gojang kaki. Hij wil graag op bezoek komen in kleine kringetjes om zijn films af te draaien van Ambon, Singapore, Nila, Banda, Neira, Ceram Aroe en Batoe-eilanden. Ja hij heeft zelfs nog een filmpje van Pa van der Steur! Dominee Hamel brengt zelf alle ap paratuur mee en vraagt als tegemoet koming: logies, honorarium naar draag kracht plus vervoerskosten (die de do minee zo laag mogelijk houdt). Het zal voor vele groepjes Indischgasten een welkom bezoek zijn, en als men de koppen en de ringgits bij elkaar steekt, is zo'n avondje gauw versierd! Men trede met dominee J. C. Hamel zelf in correspondentie. Zijn adres is: Julianalaan 23, Monnickendam. DE VLUGSTE MANIER van bestellen bij Tong Tong: be stelling op de giro schrijven, giro zenden naar Tong Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Dus NIET in de girobus doen, duurt soms 4 dagen voor wij de giro ontvangen Wij va-zenden uw bestelling direct na ontvangst van uw giro, incasseren komt later. Op deze manier kunt u de barang binnen 3 dagen thuis hebben PAK JE WEG Kennissen van mijn ouders stuurden eens een kennisgeving rond van adres verandering. Bij de instuif werden zij uitgenodigd aan het maal deel te ne men. Het nieuwe huis werd bezichtigd, maar de algemene opinie was dat er iets „sebels" aan was. De vrienden vonden dat eigenlijk ook, maar dach ten de sfeer wel te kunnen verdrijven. Zo begon het etentje in vrolijke stemming. De djongos begon met de schotels binnen te dragen en de gas ten schaarden zich rondom de tafel. Een lange gang verbond de eetkamer met de dapoer, waar kokkie druk be zig was, terwijl de djongos af en aan liep. Ploteling, weerklonk in de gang een naargeestige holle lach die aan rolde en wegstierf. De djongos liet van schrik de rijstkom vallen en de gasten zaten als versteend. Snel werd daar op alles onderzocht. Er was niemand. Dezelfde dag nog pakten de nieuwe bewoners hun koffers om naar een an der oord te verhuizen. C.L.S. ten. Daarvandaan dat U nu pas met onze kleine Miss Pasar Malam kan kennismaken. Dat Astrid tezamen met onze Pasar Malam moge groeien en bloeien en dat we haar nog vaak terug zullen zien! Lilian Ducelle Het heerlijke van kinderen is hun oprechte bewondering en hun nog op rechtere kritiek. Wie op de laatste Pasar Malam een poosje tijd had om bij de expositie van de tekenwedstrijd (onderwerp: een geliefd tv-programma) te blijven luisteren naar de commenta ren van de jonge kunstenaars zelf, zal zich kostelijk geamuseerd hebben. Zo hoorde ik twee jongetjes, staan de voor een tekening die nu niet direkt onder de prijzen was gevallen: "Deze Batman lijkt niet op Batman. Waarom is sijn gesich zo scheef?" "Ach, ik vin juist goed dese Batman. Maar misschien die telefisie niet so goed meer. Je hebt toch wel, dat hele maal scheef gaat met strepen?" "O ja." Al, discussie gesloten. L. OOOOOOOOOOOOOCXXJOOOOOOOOOOOO LEZERS IN AMERIKA 8 O Denkt U eraan dat voor zoekge- g 8 raakte of extra Tong Tong num- 8 Q mers, U altijd terecht kunt bij O O Marijke Steevensz, X 9 12255 Allardstr., Norwalk, Q O California 90650 o Op hetzelfde adres kunt U ook Q O vele Nederlandse boeken bestel- o g len. Informeert U eens! 9 Vlugger en goedkoper dan 8 9 naar den Haag schrijven! 9 OOOCXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 14

Tong Tong | 1968 | | pagina 14