ZONDAGS BUITEN Fotoboeken over Indonesië verkrijgbaar bij boekhandel TONG TONG ic)oovoooooooooc>oocxxxxxxxxxxx33cxxxxxxxxxxxxx>ooooooooc)oooooooo(Doooooooc>ooooooooocx)oc:)oo<.)oooi BRILJANTEN *U DJOtOA */&Co GOUDEN markiesringen hangers oorknoppen gezet in 22 karaats goud schakelarmbanden krintjing slangen colliers van 22 karaats goud MIDO polshorloges sebelah rotan armbanden van 24 karaats goud (mas kertas) Komt U van BUITEN Den Haag? Wij betalen, bij aankoop vanaf f200,- de reiskosten voor één persoon geheel terug!! oooeyyDooeyyyDoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo sooooooocxxxxxxxxxxxxxxdooooooo Op het week-end, als stadsmensen zich eindelijk eens buiten mogen ver pozen, en je wandelt wat rond op Clingendael of ergens in de duinen, en je beschouwt die wandelaars wat op lettender, dan merk je iets vreemds aan ze. Al die mensen zien er eigenlijk een beetje beteuterd of onwennig en be sluiteloos uit. Er is toch wel iets gla zigs in die ogen, wat harkerigs in de manier van lopen, of van zitten op het gras of op een parkbank. Dat hele gedrag, waar doet het toch aan den ken? Opeens weet je het: aan kippen die het hok uit mogen in de wijde kippen ren. Lange tijd opgesloten geweest achter beschutting in het halfdonker, met alleen maar één keus: op de stok of op de grond, stappen ze opeens naar buiten met onbeperkte ruimte, al thans onbelemmerd uitzicht naar alle kanten. Ze kunnen opeens zo maar alle kanten op. De kip is gewoon de kluts even kwijt. Zie je hem daar stap pen, telkens na een stap met één op getrokken poot aarzelend en zie je hem "kokhalzend" rondkijken naar alle kanten? Wat overkomt me nou?! Soms doet zo'n kip opeens een beetje gek, rent klapwiekend in een cirkeltje, maar gauw komt hij met een verbaasd "kók- kók" weer van z'n uitbarsting terug. Stadsmensen hebben zich vijf dagen alleen bewogen tussen kantoor en huis: of het ene hok of het andere. Met zóveel besognes eraan, dat van vrije ruimte eigenlijk niet gesproken kan worden. Altijd hetzelfde ritje met fiets of brommer en meer niet. De koffiepauze, het lunch-uurtje met ook niet veel variatie, en dat is alles. Maar zaterdag en zondag mag je opeens alle kanten op! Niet automa tisch rechtsaf en dan links en dan een eindje dóór en zo, maar zó maar zon der enige haast of aansporing er op uit! Het is kasjeweel! Niet aan het eind van een vast "parcours" de kantoor stoel of de lekkere fauteuil bij het raam, maar je kan zo maar ergens op het gras neerploffen. En zelfs het zit ten op een parkbank is heel onge woon. Je mag zo maar slenteren en je jasje uitdoen als het warm is. Terug lopen, in een rondje lopen, hardlopen ...kijk, Pa krijgt ineens een dolle bui en rent z'n zoontje achterna. Of tan- dakt wat in het rond. Hij schrikt van zijn eigen uitgelatenheid en herneemt z'n normale wandelgang maar weer. Maar hij blijft nog een hele tijd raar kijken. Nu niet de vaste opeenvolging van straatfagades, de automatische vlakke straat, maar helemaal geen fa- gade: alleen bomen en perken overal. De bodem onder zijn voeten gaat op en neer; zijn pad slingert zich doelloos verder... Het is helemaal anders dan anders allemaal! Massa's stadsmensen zijn gewoon weer blij als ze weer thuis zijn. Heh- hèèèh. Alles is opeens weer vertrouwd en precies en doelmatig. Je soest de rest van de vrije dag wel uit. En dan weer "normaal" naar kantoor! Mensen met weekend buiten. Het zijn als kippen in de ren. En nu kan je niet eens zeggen: ze zijn als kippen zonder kop. Het zijn juist mensen mét kop. Een kippenkop! T.R. Indonesia, an invitation, f 7,50 0,35 porto Indonesia uitg. 1964. Beelden van het moderne Indonesië met vele kleurenfoto's. 7,50 1,porto Tanah Air Kita 35, Indonesia17,50 Op Java staat een huis - Hein Buitenweg 4,95 0,35 porto Java droom en herinnering - Hein Buitenweg f 3,50 0,30 porto Wat wij in ons hart sloten - Hein Buitenweg en Willem Krols f 17,50 De laatste tempo doeloe - Hein Buitenweg 27,50 Vlamlng8tr. 5, Den Haag, Tel. 116677 11

Tong Tong | 1968 | | pagina 11