WAPENS ATTENTIE!! Te koop wegens sterfgeval 3 Ook bij ons op de redactie zijn na tuurlijk de nodige gesprekken gevoerd over het drama van Biafra. En is de vraag gesteld of wij ook meegedaan hebben met de geldinzamelingen voor de hongerende massa's in Biafra en Nigeria. En natuurlijk hou je je dan bezig met het zoeken naar de schuld vraag en hoort ettelijke regeringsver klaringen en persverslagen aan. En kom je toch altijd weer bij be paalde uitgangspunten terug: 1. Deze oorlog (en andere oorlogen in Afrika en elders in de wereld) zou den zulke afschuwelijke afmetingen nooit hebben kunnen aannemen zonder enorme wapenleveranties aan de belli- gerenten. Wie leverden deze wapens? WIJ (Nederland even goed als Frank rijk, Amerika, Rusland en China, enz. enz.). Waarom weten wij daar niets van? Waarom beijveren verslaggevers zich' zo om met persoonlijke reporta ges hartroerende verhalen in Afrika op te halen en gaan ze niet hier op speur tocht in b.v. grote handelssteden (ook in Nederland), waar sinds jaren enorme verschepingen van wapens, munitie en ander oorlogstuig hebben plaatsge vonden? Hoeveel reders en redertjes verdienen al jaren enorme bedragen, met het stiekum vervoeren van oor logstuig naar Azië en Afrika? Hoeveel miljoenen verdient de Staat direct of indirect aan de wapenhandel? Waarom worden we pas een beetje wakker (en vergeten het gauw weer) als er een Nederlands schip in beslag wordt ge nomen, waarvan de hele bemanning in schaapachtige onnozelheid dacht dat ze alleen jachtgeweren vervoerden? Waarom kan een Nederlands vracht scheepje in de Indische Oceaan ver gaan na een "mysterieuze brand, ver moedelijk ontstaan in explosieven" zonder dat er in dat hele leger van nieuwsjagers een haan kraait naar de oorzaak? Hoeveel mensen weten dat er ook in Nederland schatten verdiend worden aan de wapenhandel, en waar om moet Jan de Burgerman bij inza melingen met tranen in de ogen mil- joentjes verzamelen om hongerenden te voeden die we zelf hebben helpen maken? Het is net als met het eeuwige schelden op de Amerikanen die zo "rot" zijn tegen de Negers, maar het waren Nederlandse en Britse slaven handelaars die eeuwen terug 't "zwar te goud" roofden in Afrika en per scheepslading verkochten naar Ameri ka. De werkelijke oorzaken van veel ellende blijven farizeïsch verborgen. 2. Natuurlijk worden geen wapens aan achtergebleven volken verkocht om "de mazzel" sadja. Maar ook om belangengroepen bij die volken in staat te stellen de eigen bodemschat ten te helpen veroveren voor de com munistische of democratische machten. Want het is logisch dat mensen die nog voor een belangrijk deel leven in hutten van stroo en alleen oebie eten, niet veel hebben aan uranium, koper, olie, aluminium, wolfram, enz. enz., maar dat hieraan in de beschavings- landen een flinke grijpstuiver verdiend kan worden. Ook leveren de achtergebleven volke ren goedkope arbeid en hun millioe- nenmassa's leveren enorme markten, waaraan de Westerse industrie goed verkopen kan. Ja heus, dat weten we allemaal heel goed. En we weten ook dat (wat ik vroeger ook al in Tong Tong gezegd heb) niet die handjesvol Europeanen in Azië en Afrika (o.m. wij, Indischgasten) de wérkelijke "gemene kolonialen" zijn, maar dat ze HIER zit ten, in het Westen, dat ze nog steeds leven ook al sterven de Indischgasten uit, en dat ze onder de socialisten en communisten even hard en genadeloos zitten als onder de democraten. Wie laat zich nog om de tuin leiden door de fragmatische (en mét veel vertoon van edelmoedigheid) verstrekte hülp aan de arme landen? Aan het periodiek protestmarsen en geldinzamelingen houden voor in stukken gescheurde Vietnamezen en Biafranen? HIER blij ven de fabrieksschoorstenen roken en de cashregisters rinkelen! Welke nieuwscommentatoren voor de TV, welke Brandpunt-redacteur geeft een keurige opsomming van wat er al zo naar de achtergebleven volken ver scheept wordt, DAGELIJKS!, aan ge vechtsvliegtuigen, kanonnen en mor tieren, vlammenwerpers, raketten, bom men en het allermodernste oorlogs tuig? Ja zelfs China levert zijn fameuze Tung-geweren en Tsjechoslowakije zijn Delfin jetvliegtuigen! De weg naar de Wereldvrede, naar de Vrijheid van elke onderdrukking, wordt in twee opmarsen bewandeld: van de democratische machten en van de so cialistisch/communistische. Even snel. Even hard en even genadeloos. En we WETEN het. Daarom is niet de afschuwelijke oorlog aan de andere kant van de aardbol, die ons het meest ontstelt, maar de HYPOCRISIE van de "vredesbrengers" HIER. En dan vraagt men zich nog af waarom Indischgasten niet voldoende assimileren en ook niet "aan politiek doen". Because - it - is - shameful. T.R. Denk erom, het laatste kwartaal van 1967 breekt habis boelan aan. Wie per kwartaal geabonneerd is, attentie! COENRAAD PIENEMAN Eenzaam en vergeten stierf op 30 juli een heel goede sobat van Tong Tong, Coenraad Pieneman. Wij kregen zijn doodsbericht van volkomen vreem den veel te laat. Wat hij in zijn laatste levensjaren het ergst miste, was In disch gezelschap. Hoewel hij in zijn Israëlitisch Bejaardentehuis goede zorg genoot, scheen Indisch contact de eni ge "obat" te zijn waarop hij leven kon. Het is waar: van welke landaard, ras of afkomst je ook bent, als je Indië echt gekend hebt, is dat het enige waardevolle dat onvervangbaar blijft, hoe de omstandigheden ook ver anderen... Er is geen Indischman geweest om je te groeten toen je uit het leven wegging, Pieneman. Tong Tong doet het hierbij. 1 Bami-machine gemonteerd op tafel en geschikt voor pletten en snijden van Mie. Handbe diening maar kan door koper ook automatisch worden ge maakt. 1 hand vleessnijmachine welke slagers ook gebruiken. Kan ook voor het snijden van groenten en kroepoek wor den gebruikt. 2 grote wadjans met deksel voor stomen van kroepoek. Doorsnee 91 cm, diepte 54 cm. 1 braadslee lang 80 cm, zelf gemaakt. 16 droogrekken van gaas, in hout gelijst. 7 grote ronde koekoesans van bamboe. 5 frituurbakken lang 65 cm, breed 32 cm en diep 14 cm. Dit alles voor slechts f 1.000, Contant. GRATIS erbij 3 soorten recepten van kroepoek, lange tafel, enz. enz. Te bevr. Mevr. N. Ch. Ripassa-Wülf, Gronausestraat 1123, Glanerbrug Gem. Enschede, Ov.

Tong Tong | 1968 | | pagina 3