WITTE MUIZEN %U DXX1A */&CO GOUDEN BRILJANTEN markiesringen hangers oorknoppen gezet in 22 karaats goud schakelarmbanden krintjing slangen colliers van 22 karaats goud polshorloges sebelah rotan armbanden van 24 karaats goud (mas kertas) MIDO Komt U van BUITEN Den Haag? Wij betalen, bij aankoop vanaf f200,- de reiskosten voor één persoon geheel terug!! jj Af en toe kan je in een wetenschap pelijk tijdschrift een interessant artikel lezen over proefnemingen met witte muizen. Soms voor onderzoek van "De Psychologie der Dieren", soms voor proefnemingen om b.v. nieuwe genees wijzen te ontdekken. De lezer staat dan verbaasd over de wijze waarop deze (goed getrainde) muizen soms de weg kunnen vinden in een doolhof van gangetjes met valluikjes, hefboompjes, groene en rode lichtjes, electrische im pulsen, hete of koude aanrakingen, chemische inwerkingen, enz. enz. En dat alles altijd alleen maar om b.v. een brokje kaas te vinden, waar de hongerige muis zijn "levensweg" naar zoeken moet. Mensen die niet bij zulke proefnemingen betrokken zijn, kunnen vaak een gevoel van meelij met die proefdiertjes niet wegdrukken. Vooral als men beseft dat deze proef nemingen in duizenden universiteitsla boratoria over de hele wereld al sinds tijden dag in dag uit, jaar in jaar uit voortgaan .Dat soms ontelbare muizen kolonies generatie na generatie met een bepaalde inspuiting of een bepaal de mutilering worden "behandeld" om te ontdekken of zekere effecten uit eindelijk niet erfelijk kunnen worden. Het gekke is, soms, als we om ons heen kijken in deze moderne bescha ving, merken we tot onze schrik dat we zelf als witte muizen leven. Ook in een stadsdoolhof, ons spoedend langs vaste richtlijnen, bestuurd door rode en groene lichtjes, voor ons goede ge drag beloond wordend en voor foutief gedrag gestraft. Geleid door de im pulsen van politieke en zedelijke in doctrinaties, ons voedend met stoffen die met kunstmeststoffen en insectici den zijn "besmet", gestimuleerd met extra hormonen, vitaminen, krachtpre paraten, nicotine, alcohol en duizend en-één soorten pilletjes. Langzamerhand ontstaan ook bij ons binnen een bepaald kader gekweekte gedragingen, die weliswaar als goed of fout worden gewaardeerd, maar waarvoor ons eigenlijk evenmin ver dienste of strafbaarheid toekomt als die witte muizen, alhoewel we "ons portie toch wel krijgen uitgemeten". De af en toe oplaaiende vlagen van revolutie of anarchie op het terrein van politiek (kunst, religie, zeden, enz. enz.), waarbij a.h.w. een onbedwing bare lust uitbarst om alles op te rui men, bewijzen wel dat wij intuitief voe len dat er iets "niet in orde is". Wat precies, weet men niet. Vele Indischgasten weten al lang (min of meer bewust) welke maat schappelijke normen hier in het Wes ten onnatuurlijk, onharmonisch, ab surd zijn. Die Indischgasten zijn om zo te zeggen meer tjeroeroet dan uni versitaire witte muizen, maar hebben in ettelijke pogingen tot gedachtenuitwis- seling met witte muizen wel zó lelijk de pin op de neus gehad of zien in dat in het heirleger van witte muizen door de tjeroeroet tóch niets uitge richt kan worden, dat zij zich verder "koest houden". Door hun lange ver blijf in het Oosten (of door hun Oos ters bloed) missen zij verder revolu tionaire eigenschappen. Zijn statisch, evolutionnair (suf, halfdood, indolent, kies wat U wilt), hebben een onuitblus baar heimwee naar hun verloren veld muisparadijs en een instinctieve weer zin voor vette, volle etensbakjes... Maar apa boleh boewat! Ze zitten in het laboratorium en moeten mee- hollen. Alleen zijn ze vaak veel stiller en schuwer dan de witte muizen om hen heen. Wat doen die stille tjeroe- roets toch? Misschien zijn ze bezig met samenspraken met de Oppergod aller witte en veldmuizen... TJEROEROET Verkrijgbaar in Boekhandel Tong Tong ATLAS INDONESIA thans slechts voor 4,50. Bij bestelling bedraagt de porto f 0,80. ;jCO0000CXXXXXX3000CXXXXXXXXXX>aDMCXXXXXXXXXX>00<XXXXXXXXXXXXXD00C)0C)CXXXX300COC)0000000CXXX3000< Vlamlng8tr. 5, Den Haag, Tel. 116677 5X50000000000000000000QQ0000000 11

Tong Tong | 1968 | | pagina 11