SPECIAAL VOOR MANNEN VERRASSINGS - PAKKETTEN Al is het komende kerstnummer van Tong Tong het laatste nummer van dit jaar 1968, het is nog steeds het kerst nummer van een schrikkeljaar en daar om zijn we op het idee gekomen de kookrubriek van ons kerstnummer ge heel door mannen te laten samenstel len. Van ettelijke lezers weten wij reeds persoonlijk dat zij in hun vrije tijd graag "kokkerellen" en vaak werkelijk bijzondere prestaties hebben verricht. En we hoeven alleen maar te denken aan zulke culinaire grootmeesters als Escoffier en Brillat-Savarin of zelfs 'n Alexandre Dumas (de schepper van De Drie Musketiers) om te beseffen dat experimenten in de keuken geen arbeidsterrein zijn van Jan Hen, maar vaak van mensen die letterlijk cultureel zijn tot in hun vingertoppen! Nauwlijks belden we dan ook voor zichtig een paar kokende vrienden op, of we kregen direct spontaan toege zegde medewerking. En deze uitnodi ging strekken we hier dus tot onze hele lezerskring uit, al beseffen we dat het wel wat laat in het jaar is. Nochtans: nu direct iets nieuws gaan verzinnen hoeft niet, heren der schep ping, kies gewoon uit alle afgelopen jaren het zelfbedachte recept dat U het liefst is (en intussen ook al meer dere malen getoetst is aan de smaak van vrienden en kennissen) en stuur dat aan ons op. Hier de condities: 1. Inzendingen moeten uiterlijk 20 november a.s. binnen zijn. 2. Men kan zich bewegen op Oos ters, Westers of "tjampoer adoek"- terrein, Uw recept mag een variant zijn van een oud en bekend recept, maar moet toch wel duidelijk een nieuw ca chet dragen .En móet dan ook een nieuwe (zelf bedachte) naam dragen. B.v. oblok-oblok Rotterdam of sambal glèdèk Minta Ampoen of sajoer asem Assimilir, enz. enz. 3. Het gerecht mag chique en duur zijn, en ook zo simpel als sajoer kam- poeng, erg ingewikkeld of simple com- me bonjour. En U heeft de keuze uit hoofd- en bijgerechten, uit flinke scho tels of bijgerechten, ontbijthapjes of snacks, een nieuwe toespijs voor de boterham, hartig of zoet (snoepjes, pa tisserieën, enz.). 4. Men diene liever niet moeilijk te verkrijgen hoofdbestanddelen of ingre diënten te gebruiken, waardoor Uw uitvinding ontoegankelijk wordt voor lezers op kleine plaatsen, al accep teren wij ook op dit gebied een wer kelijk likkebaardend recept met dank baarheid. 5. Men mag méér dan één recept insturen. 6. De redactie stelt geheel naar het aantal binnenkomende inzendingen een aantal prijzen beschikbaar. 7. Mocht er ongedacht te veel copy binnenkomen, dan plaatsen we alleen een eerste selectie in het kerstnummer en de andere recepten in daarna vol gende nummers. 8. Mocht het aantal inzendingen overstelpend groot zijn, dan overwe gen we de samenstelling en uitgifte van een apart kookboekje van "De Keuken van De Man die Terugkwam". 9. Aparte premies worden beschik baar gesteld voor de Radja Dapoer die kans ziet een recept uit te vinden, waarbij typisch Indonesische grond stoffen (b.v. tahoe, tempeh, taogeh, enz.) zodanig verwerkt worden in een recept, dat het bij de aardappels ge geten kan worden en zó heerlijk is, dat zelfs de meest verstokte "Kerok" er wild van is! 10. De redactie zal zich bij het be oordelen van de diverse inzendingen laten assisteren door experts. Ziezo, dit zijn Uw "tien geboden" voor deze wedstrijd. En nu, Heren der Schepping, aan het werk met Uw tien geboden en we wensen U toe dat U zulke heerlijkheden fabriceert dat U er direct met Uw tien geboden van zou willen smullen! Vergeet niet om waar nodig of wenselijk ook nog aanwijzingen te geven over de wijze van arrangeren en opdienen! En nu, saudara's, aan de siag en veel succes! Inzendingen gewoon aan de redactie van Tong Tong, maar op de inzending zelf in de linkerbovenhoek: RADJA DAPOER. Onze pakketten zijn vorig jaar zo'n succes gebleken dat we ze op verzoek ook dit jaar weer gaan verzenden. De samenstelling gebeurt op dezelf de wijze: U kunt kiezen wat U als hoofdbestanddeel in het pakket wenst te hebben, wij zorgen voor de aan vullende verrassinkjes. Natuurlijk kunt U ook zelf de aanwijzingen geven wat er allemaal in het pakket moet, maar dan komt U altijd iets duurder uit. Deze verrassingspakketten zijn namelijk zo samengesteld, dat U voor 'n minimum bedrag een maximum aan gevarieerde artikelen krijgt. Er zijn pakketten van 12,50 en van 20,qua inhoud weer verdeeld in dames-, heren- en kinderpakketten. Bij bestelling van een pakket kiest U zelf het "hoofdgerecht" uit (waarde 4,tot 6,de rest van het be drag wordt door ons met diverse ar tikelen aangevuld. Voorbeeld: U kiest een damespakket van 12,50 en zet daarbij siersteen- hanger. Dan krijgt U die siersteen van plm. 6,en daarbij nog een pakje boemboe, essence, kookboekje, een kleedje, zakje champignon, etc. etc. U geeft dus alleen het hoofdbestanddeel aan, voor de rest blijft het een ver rassing. Dus niet opgeven: 1 siersteen, 1 mini-betjak, 1 stel handdoeken want dat zijn alle "hoofdgerechten". Begrijpt U wat we bedoelen? Hieronder het KEUZE lijstje van de hoofdbestanddelen: siersteenhanger minibetjak 1 stel handdoek-gastendoek batikcoupon Balinese pelangi (loper of sjaaltje) boek (naar eigen keuze) wajang tegel 1 of 2 wapenlepeltjes hele of halve spekkoek rood/blauw ball point asbakje met stadswapen. Iets duurdere KEUZE artikelen voor het pakket van f 20,(suggesties): siersteenhanger plus ketting Bali nese oorknoppen Thailandse oor knoppen 3 stadswapenlepeltjes schroevedraaier-set plus ingebouwde lamp schoenpoetsétui Balisch kleedje vulpen/ballpoint set. De kinderpakketten bevatten speel goedjes voor kinderen tot en met 10 jaar. Er zijn pakketten van 5,en 10,—. Gebruikt U onderstaande coupon voor uw bestelling, of schrijf deze op een briefkaart over. Niet de bestelling op een giro-biljet zetten zonder alle duidelijke informaties! Naam Adres Damespakket f 12,50 f 20, Herenpakket 12,50 20, Kinderpakket f 5,10, (doorhalen wat niet gewenst is) Hoofdbestanddeel moet zijn boek titel Stuur het pakket op (datum) naar (adres) Dit kan dus ook het adres zijn van degeen aan wie U het pakket cadeau doet. Toko Tong Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag, Giro 6685. Uiterlijke datum voor opgave van de pakketten: 25 november I 13

Tong Tong | 1968 | | pagina 13