GEZONDE "OUDE-WIJVENP "INGET MATI" „AD PATRES" Fa. Johs. Ouwejan Zn. "Oude wijven praatjes" over verbor gen geneeskracht zijn niet alleen in ons oude Indië, maar ook in Europa door "nuchter denkende" mensen al tijd met veel vertoon van gekwetstheid verworpen, aldus lezen wij in "Week end". Alleen de nuchterste van de nuchte re mensen, dus de wetenschappelijke onderzoekers, hebben ontdekt dat me nig oud wijf het in vele gevallen toch bij het rechte eind had, zoals bij diverse onderzoekingen gebleken is. Twee eeuwen geleden b.v. schraap ten "domme vrouwtjes" de schimmel op varkensvet er af en wreven er puis ten en bloedzweren mee in. Ze gena zen. Nu blijkt dat die schimmel peni cilline bevat. Wie een strontje in het oog had en er geregeld langs wreef met de gouden ring aan de vinger, merkte vaak dat het strontje radicaal verdween. Schei kundigen van het beroemde Ameri kaanse Mayo Kliniek pasten deze ge neeswijze ook toe en vonden tot hun verbazing dat het middel echt hielp. Een scheikundig onderzoek leverde de volgende verklaring op: tranen bevat ten chloorhoudend pekel, waarin door het wrijven met de ring microscopische gouddeeltjes worden opgelost. Hier door ontstaat de verbinding goud-chlo ride, dat door oog-specialisten trou wens in méér geneeskrachtige medi camenten wordt gebruikt. Dat uien inderdaad geneeskrachtiger zijn dan de meeste mensen wel den ken, hebben laboratorium-onderzoekin- gen aangetoond die in uien het thioal- dehyde vonden, een "familielid" van de formaldehyde, een krachtige bacillen- Het verdient aanbeveling deze foto zonder dit onderschrift uit te knippen en aan collega's op Uw kantoor te ver tellen, teneinde duidelijk te maken dat een beroemd Indisch lied een histori sche oorsprong heeft. Namelijk: In de kali Progo/ls een krokodil/Als je drin haat bajen/Bijt hij in jou anoe... De foto zagen wij in "Indië en Jong- Nederland" door Dr. C. P. Gunning, helaas zonder verdere bijzonderheden omtrent de boewaja (links), terwijl ook doder. Deze stof wordt ook gevonden in radijs, lobak en lomboksoorten. Het is zeker dat 15 minuten kauwen op een ui (als U het kunt volhouden!) alle bacillen in Uw mond doodt. De ui is overal en alle tijden door altijd beschouwd als 's mensen beste vriend. Knoflook wordt algemeen ge accepteerd als een radicale kuur tegen nervositeit en indigestie. De bijbel vermeldt dat Johannes de Doper in de woestijn leefde van sprink hanen en honing. Van de honing zou men het kunnen aannemen (vooropge steld dat er genoeg van te vinden zou zijn in de woestijn), maar sprinkhanen?! Recente onderzoekingen toonden ech ter aan dat sprinkhanen rijke bronnen zijn van vitamine A. Ook in de chitine van insecten zijn opslagplaatsen van vitaminen (dus was het eten van larons zo gek nog niet!) alsmede in vele soor ten larven. Varkenspootjes (met nageltjes en al) blijken niet alleen smakelijke kost te zijn, maar de nagels zijn rijke voor raadschuren van vitamine B, essenti eel voor goede gezondheid. Hoeveel kwakzalvermiddeltjes in In donesië zouden after all niet nuttiger zijn dan men wel denkt? Begrafenis- en Crematie-Onderneming Opgericht 1924 ROUWKAMERS en ONTVANGKAMERS AIRCONDITIONED Kantoren: Fred. Hendriklaan 7 Den Haag, Tel. 070-556427 (3 lijnen) van de meneer niets bijzonders bekend is, hoewel hij er destijds toen hij in Holland terugkwam na zijn afschuwe lijk gevaarlijk leven in de Oost, vast enorm veel succes mee geoogst heeft bij vriendjes en vriendinnetjes. Merkwaardig genoeg overigens is de krokodil aan practisch 99,999% van de Indischgasten (althans in de natuur) volslagen onbekend. Krokodillen kwa men zelden of nooit in dicht bewoonde centra. En daarbuiten waarschuwde Mag in geen Indische boekenkast ont breken! BOEKHANDEL TONG TONG f 4,15 0,40 porto GEVRAAGD een serieus Indisch meisje als assistente in een snel groeiend CAFETARIA annex WINKELBEDRIJF in Indische artikelen voor Groningen - stad. Intern, salaris en condities nader overeen te komen. Brieven te richten aan: B. F. Herfst Oosterweg 35 Groningen men elkaar tijdig als er krokodillen waren gesignaleerd. Ikzelf heb alleen maar éénmaal in mijn leven een kroko dil "binnen armbereik" ontmoet. En on gewapend. Een afschuwelijke herinne ring. Trouwens, zelfs in dit blad Tong Tong, dat leesbereik heeft onder dui zenden Indischgasten en honderden jagers, hebben wij maar heel spora disch een krokodillenverhaal gehad. Of moeten ze misschien nog komen? 20

Tong Tong | 1969 | | pagina 20