TONG TONG zoekt LEODIE REUNI VROUWEN BUITEN DE KAWAT a. Een vrouwelijke administratieve kracht. Moet kunnen typen, serieus zijn en hart hebben voor de zaak. Graag een goede gezondheid! Geen hoog salaris, wel makkelijke werktijden. b. Een mannelijke of vrouwelijke kracht voor de opmaak van het tijdschrift en kleine redactionele werkzaamheden. Sollicitaties graag persoonlijk na telefonische of schriftelijke afspraak bij kantoor Tong Tong, prins Mauritslaan 36, den Haag. tel. 070-54.55.00. van de Toko, waar ze het meest stond. En ook omdat ze nooit, nooit één dag ziek was, hoorde ze bij ons als de dagen van de week...als de uren van de dag. Zoiets kan toch maar niet zo maar verdwijnen? Ze heette Leodie Monnereau-Cuss. Ze was een meisje van Malang. Ze heeft nooit wat betekend in de wereld en wilde het ook niet. Voor haar was het genoeg "een stukje van Ma- lang" te zijn: pure berglucht, fluiste rende bamboe aan een kabbelend, hel der bergbeekje. Wie dat kan, wie wil dan méér in het leven? Ze was het dus tot haar laatste le vensdag. Good girl. Very, very good girl. Zonder dat de lezer het weet is onze kring van werkers en medewerkers steeds kleiner ge worden. Het is o.a. ai een tijd lang steeds moeilijker geworden om geschreven copy te laten overtikken. Sinds kort hebben we helemaal niemand meer om werk te laten overtikken. Maar geduldig wachten tot er hulp komt, ja? SB ONZE MOESTIKA-DANDANG Dank voor de vele onverwachte felicitaties voor ons 121/2 jarig jubileum, en zelfs één telegram. Met: "pandjang oemoer en odjo wedi" (niet bang zijn) van Si Herrit. Erg veel belangstelling voor onze dandangs (ze zijn 8 cm. hoog en T^/2 cm. breed, hoor). En wij hopen dat ze werkelijk zegen in Uw huis zullen brengen voor al het goede dat U zovele jaren voor Tong Tong gedaan hebt om onze Indische gedachtenis te eren. We brengen nog even de prijs in herinnering: voor allen die al meer dan 5 jaar abonnee zijn van Tong Tong geven wij een "jubileum-aan bieding" van f. 5,(plus f. 0,60 porto). We zijn er op kantoor allemaal nog steeds kapot van, ook al verbergen we het zo goed mogelijk. En ook omdat het werk immers gewoon doorgaan móet. Maar onverwachts, weet U, is Leodie van haar kantoortafel temidden van ons, weggenomen. Om tien uur zei ze opeens: "Ik ben zó duizelig...ik heb zo'n hoofdpijn..." en leunde achterover met gesloten ogen. Ze trok helemaal weg, maar middenin de drukte (rate lende typmachines en rinkelende tele foons) drong het niet goed tot ons door. Dachten we aan griep of zo. Al trok ik direct m'n jas aan om haar dadelijk naar huis te brengen. Maar de drukte ging gewoon door. Lodi stond op omjaom wat te doen eigenlijk? Ze stond geleund tegen de muur in de gang toen we even kwa men kijken. Ze viel om in onze armen. We legden haar neer op de vloer. Een kussen. Een deken. Een dokter. De telefoontjes gingen nóg. De dokter kwam en wist het al, toen wij nog gisten en wachtten. Ik zag aan zijn gezicht dat het voorbij was. Ook hoorde ik het aan de ademhaling van Leodi. Maar we bleven nog een tijdje verward praten en vermoeden en hopen en werken en zo... De ambulance kwam en Leodi's man kwam van huis fen ze reden weg. En op kantoor ging alles gewoon door. Omdat die "aanval in de rug" ons nog steeds onder de knie had. Omdat de werkelijkheid onmogelijk was, immers? Zij was verhoudingsgewijs de jongste van ons allemaal. 48 Maar. Ze had nog plenty jaartjes voor zich. En ook was ze de liefste van allemaal: eindeloos vriendelijk en behulpzaam, nooit een boos woord. Altijd bereid om langer te werken, meer te doen dan een ander. De meeste lezers kennen haar het best Op de grote reünie 12 april in het Congresgebouw in Den Haag, zullen behalve de kampvrouwen ook de vrou wen buiten de kawat, welkom zijn. In een aparte zaal kunnen zij elkaar weerzien. Voor inlichtingen over deze reünie wende men zich tot: Lilian Ducelle - Prins Mauritslaan 36, Den Haag, tel. 070-54 55 00 en Mevr. Gideonse - woonboot "Mon Plaisir", Conradkade, Den Haag, tel. 070 - 33 68 89. Dit geldt alleen tot 1 juni a.s. Daarna kosten de dandangs voor iedereen f. 6,50 (plus f. 0,60 porto). Wacht niet tot ze voorgoed weg zijn Aparte dank voor de zeer vele abonnees die méér betalen dan verschuldigd is met de aan tekening: rest voor koperen feest. Fideel, luitjes, fideel! 3

Tong Tong | 1969 | | pagina 3