AIJUD FIT ZIJN EXTRA LEVENSKRACHT Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VOORBIJ DE DOOD VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW In Zuid-Afrikaanse kranten bestaat een rubriek, die geloven wij nergens anders ter wereld bestaat, een rubriek waarin Zuid-Afrikanen hun overleden dierbaren gedenken, vaak met een foto'tje erbij of een toepasselijk ge dichtje in "eigen woorden". Bijgaand knipsel maakt het U duidelijk: MAHER, Norman William (Jimmy). Met weemoed en stille berusting dink ons vandag, 3 Desember aan my dierbare eggenoot en ons daddy en oupa, reeds een jaar van ons geskei. Saggies het God daardie nag gekom en gesê: Kom saam met My, jy het genoeg gely. Al is ons huiskring hier ontbind, Deur mooi herinneringe bly ons steeds gebind. Verlangende Eggenote, Kinders en Kleinseuns. 3m(7) MEYER, Johan, met mooi herinneringe dink ek vandag aan jou, reeds drie jaar van ons geskei. Brinda. 3m(7) MEYER, Johan. Verlangend dink ons vandag aan 3 Desember 1965, toe ons so onverwags die treurige tyding moes ontvang van ons vriend, Johan, ons so skielik en tragies verlaat het. Sonder 'n afskeidsgroet, Sonder 'n woord te praat, Maar ons berus met harte wat seer is, Dit was U wil, o Heer. Van oom en tannie Marais en Gesin. Be 11 vi I Ie. 3—m(7) MEYER, Johan. Vandag, presies drie jaar ge lede, moes ek afskeid neem van 'n dierbare vriend. In die fleur van sy lewe het hy ons vooruit gegaan, Sy taak van diens en strewe was so vroeg hier gedaan. Liefde van ouma Van Zijl, Hutchinson. 3m(7) In het Oosten hebben wij, Indisch- gasten, met diverse gebruiken kennis gemaakt, die daar "voorouder-verering' genoemd worden..door Europeanen! Want Oosterlingen zelf voelen het - zo als wijzelf hebben begrepen door intie me omgang met Oosterlingen - niet zo aan. Daar beschouwt men familie- en vriendenbanden als te zijn van een geestelijke waarde die de dood over leeft. Daar is de dood dus niet een verbreking van relaties voorgoed, maar één van die merkwaardige gebeurtenis sen in het eeuwig onbegrijpelijke leven, die even belangrijk is als de geboorte dag. En als wij de dierbaarheid van een mens blijven gedenken door de dag te vieren waarop hij het levenslicht zag, dan gedenken wij ook de dag dat hij het leven, maar niet ons!, verliet. Ziet U 't ook niet zo: als we zeden en gewoonten van andere volken van de andere kant kunnen zien, dan zijn ze vaak helemaal niet vreemd of lach wekkend of zo, maar dan krijgen we vaak het gevoel dat er iets essentieels ontbreekt aan ons eigen leven! Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en ,,ener- LANG EN KORT HAAR "Deze verscheurde tijd...", het is al erg genoeg dat je dit tegen wil en dank in alle gesprekken op alle ni- veaux vroeger of later moet aanhoren. Het is meestal nog erger als je beseft dat een massa gescheur eigenlijk niet eens nodig is. B.v. al die ruzies over wél of niet lang haar (bij mannen). Het zijn vaak gewoon culturele strijdvra gen geworden, en de z.g. "controver sen" leiden soms indirect tot complete veldslagen. Het ellendige is namelijk dat lang of kort van mannenhaar even weinig ter zake doet als hetzelfde veertig jaar geleden van vrouwenhaar. Toen was er op zijn hoogst onder nogal onwen nige mannen wat radauw over het "bobbed er shingled hair", maar de pagekopjes en jongenskopjes wonnen het binnen een jaar "hands down" van de weerspannigste criticus. Vrouwen hadden toen al direct dóór wat millioenen mannen van vandaag maar niet kunnen inzien: dat de lengte van het haar volslagen irrelevant is, maar de wijze waarop het haar ver zorgd is, alles zegt. Men hoeft alleen in de natuur rond te kijken, om te be grijpen dat dit 'n waarheid is zo oud als de schepping. Het doet er niets toe of katten en eenden kort- of lang harig (lang-verig) zijn, maar zie ze eens elke dag weer aaien en strijken en wrijven en krabben om hun kleedje keurig gestroomlijnd en glanzend te houden. Een dierenarts zal gauw een dozijn redenen geven, waarom dieren dat doen. Het heeft b.v. weinig of niets bewust te maken met beschaafdheid of mode of stijl. Maar op de basis liggen gewoon gezondheid en welge-- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 3,90 voor een kuur. humeurdheid. En het is waar dat je aan de manier waarop een dier zijn haren of veren verzorgt, kan zien of zo'n dier geestelijk of lichamelijk ge stoord is, of gezond. Ook zijn er dier soorten die inderdaad nooit wat geven om coiffures, bij voorbeeld (tamme) varkens. Maar al die culturele ruzies over kort of lang haar, kom nou... Laat ons, "hoogste schepselen der natuur", levende in moderne stenen steden, af en toe maar eens gerust omkijken naar de natuur. We kunnen er menige les leren, die ons leven simpeler, wijzer en gelukkiger kan maken. T.R. DROMER O, dromer, droom niet meer van onze tropen nachten Omhuld door het zilvren licht der onvolprezen maan De gamelan klinkt van heel ver uit de dessa Hebt gij het lied van de ronggeng verstaan? De angkloeng met haar lieflijke klanken zwelt aan, vervloeit weer in de nacht De krontjong tokkelt weer langs de stille huizen Zij hebben een serenade aan de liefste gebracht O, dromer, sta niet stil bij het lieflijke verleden Die tijden zijn voorbij voor jou en mij Laat slechts herinnering spreken aan het mooiste van je leven O, dromer droom niet meer. Het is voorbij. Van een zeer oude Mevr. Floris de Boer

Tong Tong | 1969 | | pagina 21