De bientit en de tijger HIJ IS ER WEER, ONZE REUZEN DJAGOER BALLPOINT I Platte zijden, dus kan niet weg rollen, prettig en lang schrijvend. Extra lang, dus moeilijk "per ongeluk" in de zak te stoppen. 6 Frisse, opvallende kleuren. 75 ct per stuk, 3 voor 2, (Alleen verzending bij 3 stuks plus 40 ct porto). Extra vulling 40 cent. Mei NECTAR - essence: NECTAR GEDEPONEERD Zilveren Medaille Den Haag 1885 Luik 1902 Gouden Medaille Den Haag 1913 maakt U voordelig Uw tamarinde- en rozen- stroop, sorbets, gebak en zeer fijne likeuren I I Vraag gratis receptenboekje bij Uw leverancier of rechtstreeks aan Pharm. fabriek "Phytol" - Afd. Nectar essence Wagenstraat 129 Den Haag. Wie op Java naast of tussen de wou den heeft gewoond, zal 's nachts wei eens het geroep "ndie-ie - ndie-ie-ie- ie" hebben gehoord. Deze roep wordt, naar ik mij heb laten vertellen, uitge stoten door een soort uil, "kalong bientit" genaamd. Ik heb veel moeite gedaan deze vogel nader te leren kennen, wat me echter nooit gelukt is. Hoe komt het dier aan zijn roep "ndie- ie-ie-ie"? Dat hoorde ik eens vertellen. De bientit is een roofdier, evenals de tijger. Maar die tijger was heel lang geleden maar een zwakkeling, die van gevonden krengen leefde, terwijl de bientit in staat was reeën, zwijnen, zelfs buffels te overmeesteren. Dat had hij te danken aan het feit, dat hij in het bezit was van een "baloong koewat" (stukje sterk been). Aangezien de uil geen groot beest was, had hij voldoende aan weinig vlees. Hij liet dan ook de rest van zijn prooi over aan andere roofdieren; o.a. aan de tijger. Dit dier moest vaak honger lijden, omdat hij voor zijn zware lichaam veel vlees nodig had en niet zo handig was in het vangen van een prooi. Hij kon bovendien niet vliegen, wat de uil wèl kon en zo sterk was hij ook niet. De tijger vond het maar oneerlijk verdeeld. Maar hij wist ook wel, dat de vogel in het bezit van een talisman was. Wie niet sterk is, moet slim zijn, dacht hij en hij verzon een list. Toen hij de bientit weer eens zag, klaagde hij dat hij zo'n honger had en hij verzocht de vogel toch eens voor hem te willen jagen. Deze voelde er echter niets voor om de knecht te spelen van zo'n onnozele zwakkeling. Toen smeekte de tijger hem een keer gebruik te mogen maken van zijn ba loong koewat, hij was zo verzwakt van de honger! De uil zwichtte ten slotte en gaf zijn talisman in bruikleen af. Doch, eenmaal in het bezit van de tijger, voelde deze er niets voor het stukje been terug te geven. Tot op heden niet. En de bientit, die het hem aangedane onrecht nog steeds niet vergeten kan, blijft in de omgeving van de tijger vertoeven, al roepend: "ndie-ie-ie-ie, ndie-ie-ie?" "Waar, waar?" Waar dus een bientit is, is ook een tijger! Was het wonder, dat wij kinderen doodsbenauwd waren voor de roep van deze uil? D. PASARDAGEN 1969 pa pahing; pon pon; wa wagé; kli kliwon; Ie legl December z 7 wa 14 Ie 21 pon28 kli m 1 pon 8 kli 15 pa 22 wa 29 Ie d 2 wa 9 Ie 16 pon23 kli 30 pa w 3 kli 10 pa 17 wa 24 Ie 31 pon d 4 le 11 pon 18 kli 25 pa v 5 pa 12 wa 19 1e 26 pon z 6 pon 13 kli 20 pa 27 wa 1 Januari 1970 begint dus met WAGÉ. Borduurwedstrijd: Haal een Tjitjak in huis Zie de vorige Tong Tong (no. 21 15 mei) SLUITINGSDATUM 20 JUNI. Inleveren bij Tong Tong, Pr. Mauritslaan 36, Den Haag. Doe mee en win f 50,of f 25,boekenbon 20

Tong Tong | 1969 | | pagina 20