asar Malam Tegelijkertijd met de Pasar Malam in Den Haag vierde in de maand juni de stad Djakarta haar 442-jarig bestaan met de Djakarta Fair", een enorme Pasar Malam met ook toenemende bui tenlandse deelname. In ons volgend nummer schrijven we er iets meer van. Enkele prijzen ter vergelijking: een complete angkloeng set 123,een schilderij van de kunstenaar Njoman Gunarsa 830,een kain handbatik 60,een portie gado-gado Para- hiyangan 1,(Rp. 100). Niet duur, ja? Jo, volgend jaar kijken, jo! heid, vindingrijkheid en scheppingslust helpen de winst verdubbelen. Een wer kelijk verlies kan het eigenlijk nooit worden. Om er een paar te noemen: mevrouw van Leyen (kleding, byoux, handwerken) met "Tangan radjin", Yvonne Noordam Weygers met "Gam- barini" (schilderijen, borduurwerken), mevrouw Wolff met "Mille Fleures" (zijden blouses uit Italiaanse sjaals), de fam. Wesdijk met hun sierstenen. Ach er zijn zoveel van die dappere nijveraars, niet te vergeten de keuken prinsessen en -prinsen met hun beste- van-de-allemaalste specialiteiten. Jam mer dat ze toch wel ietwat verdrongen worden door de groteren met hun massa-fabrikaat en hun grote omzet. Maar die moeten er ook zijn, stel ie voor, wie zal 50.000 bezoekers de kost geven? 123 Stands is maar net ge noeg. BTW? Misschien hebben we die al lemaal toch wel een beetje gevoeld, eraan gedacht in ieder geval. Toch nog maar even naar Warong Rahajoe of Go Tan voor een portie saté. En als U het laatste stukje vlees van het saté-stokje hebt afgetrokken en genuttigd is de pret voorbij. Maar de smaak vergeet U niet. Volgend jaar eet U die weer, zelfde plaats, zelfde tijd. Naar het enige goede Indische recept natuurlijk! Lilian Ducelle

Tong Tong | 1969 | | pagina 13