's-Avonds thuis Xt» DJOtOA */&Co restaurant wijnands v/h Cecil sebelah rotan armbanden van 24 krts goud (mas kertas) Dit artikeltje troffen wij aan in de rubriek "Young Indo Circle" van het orgaan "De Indo" van het Indo Com munity Center "De Soos" in Pasadena, U.S.A., het enige kleine clubje ter we reld dat de naam Indo kalm en trots vasthoudt "little Indo Decimal" Vasthouden aan eigen waarden (NIET weg-assimileren) heeft ook zijn aparte bekoringen en verdiensten. Dat kleine Indo-groepje brengt eens per jaar een variété avond vol eigen kunst en amusement (wat zelfs een enorme Indo-gemeenschap als van Den Haag niet kan), en voortdurend op kleinere schaal (in het cluborgaan) eigen ka raktervolle lectuur. Dit stukje bewijst hoe je niet alleen naar tempo doeloe terug hoeft te kij ken, maar ook midden in het heden fris, origineel en geestig 24-karaats In disch kan zijn! Maar nu het woord aan Ine: Hier zitten we dan zoals de meesten van jullie 's avonds laat, al in pyjama heerlijk met de voeten omhoog en een kop warme thee voor de T.V. De kinderen zijn al in diepe rust, zalig! Pa ligt languit op de bank en ik zit aan zijn voeteneind. Het is ongeveer 11.30 PM; nog wat geirriteerd door het laatste nieuws, dat ons alleen opstan dige langharigen heeft laten zien, be gin ik aan mijn warme thee te slurpen. Lekker zoet, niet goed eigenlijk voor mijn toch al zo dankbare lichaam, maar soedah zeg. Dan begint de movie; een beetje aar zelend en vals klinkt de muziek, be kende namen verschijnen op het beeld in elegante kronkelletters..zó oud is de film! Ongeinteresseerd kijk ik naar een grote zwarte limousine, die voor een ijzeren poort stil blijft staan. Een landgoed van Sir Malcolm zo en zo. Ik vind, altijd filmen van erge rijke men sen, weet je .Krakend en piepend gaat die grote poort open en de limousine glijdt geruisloos verder: een eindeloze oprijlaan met erg veel bomen aan weerszijden en natuurlijk... nevel, zo dat je alles net niet duidelijk ziet. Op eens doemt een onheilspellend groot donker gebouw op. De muziek is NIET meer leuk!!! We zien dan een brede trap, die naar een platform leidt; aan weerszijden van de trap staan stenen leeuwen ,die kwaadaardig de duister nis in loeren. Ik ben ineens erg wakker en heb alle kussens om mij heen gedrapeerd als je dat zo mag noemen. Het beeld gaat verder en we zien twee grote openslaande glazen deuren met dure vitrage. Daar achter in de mooie huiskamer zit een elegant doch ver dacht heerschap in een diepe fluwelen fauteuil. Even verder zit een behangen dame met opgestoken haar en een zwaar decoletté aan de vleugel. Het stuk blijkt dezelfde angstaanjagende melodie te hebben als die van de film. Langzaam gaat een deur open en een spichtige butler met snelle onbetrouw bare oogjes brengt het echtpaar hun wijn in hyper elegante glaasjes. Jullie begrijpen wel, dat er iets sinis ters aan de gang is en nog gaat ge beuren. Ergens op het dikke tapijt ligt een gevaarlijk uitziende Deense dog, die eigenlijk alles weet en gezien heeft (jammer dat hij niet kan praten). De bezoeker in de limousine is inmid dels gearriveerd en klopt op de deur. Men ziet zijn gezicht niet .alleen grote zwarte schoenen en een zwarte hand schoen, die nog eens op de deur klopt. Dreigender kan het niet meer. De mu ziek is ellendig...en op dat moment zegt Pa: "Ik ga naar bed hoor Meis". Slaperig en doejoeng-doejoeng loopt hij naar de slaapkamer. Allemachtig!!! "Nou dan ga je naar bed", zeg ik snauwend-zenuwachtig. Heel driftig in wendig, want nu moet ik die film alleen gaan zien. Het hoeft natuurlijk niet, maar jullie kent ons op sensatie be luste vrouwen. En bekennen, dat je bang bent wil je niet. De schoenen lopen verder. Er is geen muziek meer, want de dame aan de vleugel houdt geschokt op bij het zien van wat daar binnen is gekomen. Ter reur is in alle ogen zichtbaar; zelfs in die van de great Dane, die dan plot seling begint te mbaoeng. En dan ver schijnt opeens...Ralph Williams! Luid ruchtig, kaal en wel met al zijn opge poetste wagens, die hij rap staat aan te prijzen.*) Gos wat is dat een opluchting, ik heb hem nog nooit zo aardig gevonden! Meteen van de gelegenheid gebruik gemaakt om de grote lampen aan ie maken en Penny de hond binnen ie roepen. Onnozel, maar het helpt hoor (al kan zij ook niet praten). Zoals jullie wel verwachten wordt de ene geménerd na de andere vermoord op een mysterieuze manier totdat op het einde de juiste erfgenamen over blijven met het fortuin, dat zich onder het kasteel bevindt. De moordenaar is dan door zijn eigen schuld ergens in een diepte gevallen. Hoewel je eigenlijk al weet hoe deze aardige vooroorlogse films zijn, kan je 't toch niet nalaten ze weer te zien, tenminste...ik niet hoor. Leuk om die hartvormige lippen van de dames te zien en de gepolijste haren met een scheiding van de heren. Wat is het nu dan toch veranderd, hè? Zonder po- made en scheiding, alleen véééél haar. Soedah, dit is dan een van de zovele avonden, die we doorbrengen 's- avonds thuis. Ine de Feniks Ralph Wiliams: overbekende figuur van de Amerikaanse reclame-TV. Vlotte, gladde, populaire verkoper van auto's. HOLLANDSE en INDISCHE KEUKEN Hoogstr. 12 - Den Haag - Tel. 600712 Dir. M. WIJNANDS v/h Grand Hotel, Makassar niiiiiiiiiiiiiiniiin ■nniiiiiiiiiiimMniiiniinainiiiiiiHDtiiiuuiiiiniiiiuiiiiuiiniiriiiiiiiiunuuniinniinnDaiit lllll«lli:iim!l!lllllllllllllltnlllllllllllllllllllllllllllllllllllllll[lllllllllllllllllillllllll!!llllllllNI[ltlillllllll!llllllllllilli;i!llllllllllNlllllllllllllllllllllllil!lllll!lnll!i:lllllli:ill!NII»lilllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllll!!l[lllll[l»llllllllll BRILJANTEN GOUDEN markiesringen schakelarmbanden hangers oorknoppen gezet in 22 karaats goud Vlamingstraat 5, Den Haag, Tel. 11 66 77 MIDO krintjing slangen colliers toesoek konde peniti kabaja van 22 karaats goud polshorloges Komt U van BUITEN Wij betalen, bij aankoop vanaf f 200,de reiskosten voor één persoon Den Haag Qeheel terug I inirannuiiiiiuiiitimiHniiiinuininiiiDniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinrTTini IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIUtlJ 11

Tong Tong | 1969 | | pagina 11