ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? oeken De bok, de haan en de eniok Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW In het nummer van 30 april, pag. 12, stond een fabeltje "De Bok en de Haan", dat lezer Doelitzsch ons toe stuurde, en dat me onzegbaar veel plezier verschaft heeft (een kinder hand is gauw gevuld!). Maar wie uit Indië kan ooit de kostelijke droge ver telkunst van oude mandoers of desa- lieden vergeten, waarmee ze ons, kleine kinderen konden bezig hou den?! Dit fabeltje moet je hóren! Je moet je voor de geest halen hoe de haan klapwiekend en op-het-stoepje-roe- pend kraait: "Ndie soengoe-koeoeoe!" (Waar zijn mijn horens), en de bok lijzig en kalmerend antwoordt: "Mbè- èèèèn..." (Morgen). Nou, als kind kon je af en toe wel over het gras rollen van het lachen om zulke kostelijke humor...en wijs heid! Want pas later herken je er een bestaand levenspatroon in voor alle volken in alle tijden: de één die ge belgd om zijn recht vraagt en de an der die altijd maar weer uitstelt tot morgen. En er komt nóóit "recht"! Aanvaard en leef kalm. Ja, de overeenkomst van ons men sen met dieren uit de natuur is soms zó groot dat je alleen maar verbaasd bent dat wij onszelf niet vaker terug- kennen in de natuur der dieren. Soms leer je alleen maar wat door het toe val. Eens bij voorbeeld kon een boze Indischgast mij (en Tong Tong) alleen nog maar rood van kwaadheid kapit telen om mijn "neerhalend verdedigen van petjoek in Tong Tong", (zelf blind blijvend voor alle andere vormen van petjoek bij alle andere talen in de wereld!). Boos viel die persoon op eens uit: "Ach, jij met je Tong Tong en je petjoek-petjoek-petjoek!" Opeens leek deze persoon (ik laat in het midden of het een mans- of een vrouwspersoon was) sprekend op een kwade entok, U weet wel die brede, waggelende bergeenden met zo'n rood wrattengezicht, zó precies klonk dat "petjoek-petjoek-petjoek!" als het sna teren van die eend. Ook de hele figuur veranderde voor mijn geestesoog en ik zag die persoon geestelijk lomp en grof en "onbuigzaam" voor me heen en weer waggelen als een rode wrat- teneend. Ik kon niet anders dan in de lach schieten en sindsdien, als ik wéér in conflict kom met zulke petjoek- haters, hoor ik dat "petjoek-petjoek- petjoek!" van de entok, en lach! Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 3,90 voor een kuur. AANGEBODEN: door E. Beumke-van den Steenhoven, Galileistraat 145, Den Haag. Indonesische bevolkingstypen - G. L. Tichelman; Orpheus in de dessa - Augusta de Wit; Een revolutie op drift - Goedhart; Bandjir - Renes Boldingh; 't Zeeroversjongetje - Marie van Zeg gelen (ill. Verstijnen); Loten van dezelfde stam - Mollema; Schandaal op Poeloeh Tampah - Clerx; Indisch getij, Hollandse bakens - A. Voortland en W. de Keizer; Lousjes kunstreis door Indië (meisjes boek) - Jeanne Koning-Coeterier; Adat - Renes Boldingh; In de ban der tropen - P. Korthuijs; De andere wereld - Szekely-Lulofs; door A. T. Haarmans-Strijland, lepstr. 12, Amersfoort, tel. 03490- 1 92 13. Brieven van Opheffer - Gonggrijp 7,50 Waar mens en tijger buren zijn (nieuw) Westenenk4,50 Gedenkboek Stad Malang 4, Inter Ocean (dertig jaar regeringsjubi leum Wilhelmina, vele foto's van Java, Engels)f 3,50 GEVRAAGD: door L. M. de Zoeten-Padt, de Bode laan 365, Amsterdam-Z., Buitenveldert. Vrouwen uit de Compagniestijd - V. I. van der Wall; Japanse interneringskampen voor bur gers gedurende de tweede wereldoor log, Groningen 1963 met inl. van W. Voor de aanbiedingen, in deze rubriek gedaan, wende men zich NIET tot de Redactie van Tong Tong, doch tot de stellers van de aanbiedingen ZELF. Kijk bij elke aanbieding dus naar Naam en Adres van de steller. Plaatsing in deze rubriek is een ser vice die Tong Tong gratis aan haar abonnees verleent. Voor niet abonnees: 1,per regel. Coolhaas - D. van Velde; Schoolatlas van Ned.-Indië 1924 - (Visser Co., Bandoeng); Nederlands-lndië contra Japan, o.a. deel 4, 6 en 7; door A. T. Haarmans-Strijland, lepstr. 12, Amersfoort, tel. 03490- 1 92 13. Liedjes van Brammetje; De bonte slendang - Soewarno - v.d. Kaaden; Cantinevertellingen - L. A. Lezer. REUZEN DJAGOER-BALLPOINT VERKRIJGBAAR BIJ TOKO TONG TONG Platte zijden, dus kan niet weg rollen, prettig en lang schrijvend. Extra lang, dus moeilijk "per ongeluk" in de zak te stoppen. 6 Frisse, opvallende kleuren. 75 ct per stuk, 3 voor 2, (Alleen verzending bij 3 stuks plus 40 ct porto). Extra vulling 40 cent. 17

Tong Tong | 1969 | | pagina 17