1 ALS HET KON ABONNEE'S Den Haag, tel. 070 - 54 55 00 oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo WERFT ABONNEE'S Radio Bolland roet uit paclancf "Als U het op prijs stelt, zet ik me gaarne voor de 100% In om een eigen Indische toneel- en cabaretgroep op te richten. Ik doe van alles, zingen, teksten schrijven en toneelspelen. Als U me kunt gebruiken voel ik er héél veel voor". Mevr. G. C., Den Haag "Ik heb in mijn jeugd in de soos van Bondowoso, Djember en Soerabaja erg veel aan toneel, operettes en dansen gedaan en nu kom ik U beleefd vragen of U, als het zover mocht komen, mijn amateurstalent kan gebruiken. Ik ben geen jonge hinde meer, maar het artiestenbloed klopt nog snel in een toelèn Indo hart..." Mevr. C. J. S., Voorburg "Een eigen Indische toneel- en cabaretgroep! Als dat eens zou lukken me vrouw! Gelukkig U heeft gedurfd kutjing dikloneng! (de kat de bel aangebonden). Graag zal ik U het helpen proberen. "Waartoe bent U in staat" hoor ik U al vragen. Ik geloof dat "enthousiasme en daadwerkelijk willen helpen", ook heel belangrijk is. Als er gekumpuld wordt, komen de ideëen vanzelf. Er is altijd plaats in mijn huis! Mag ik hierbij ook de naam doorgeven van mevr. (volgt naam dame in Bols- ward). Ik hoop dat er velen zijn die met U willen proberen "ons" kunnen naar voren te brengen en te verspreiden". Mevr. F., Gouda "Je bent ons toch niet vergeten? De oude gang staat klaar om te beginnen. Noteer ons direct voor je club hoor!" de oude "gang" Guus Becker, Mary Kuhn e.a. Amsterdam Dit is de kleine maar boomrijpe oogst van mijn eerste oproep voor een In dische toneel- en cabaretgroep (TT 15 aug.). Het moet kunnen, want we willen toch zelf iets anders dan alléén datgene wat ons tot nog toe wordt geboden, waar we part nog deel aan hebben en dat de meesten van ons niet ligt? Tot nog toe zijn de enthousiaste aanmeldingen gekomen van de oudere ge neratie. Waar blijft het jonge talent? Er zal voor* iedereen plaats zijn straks. Ik had niet in de eerste plaats gedacht aan Indische toneelstukken, maar vooral aan vrolijke, lichte sketches, eenvoudige "musicals" waarin toneelgespeeld maar ook gemusiceerd kan worden. Er is nog zoveel te doen en ik weet dat er men sen zijn die het kunnen. Concrete plannen? We moeten zo gauw mogelijk bij elkaar komen, ideeën uitwisselen, registreren en een plan de campagne opmaken. Als datum voor de eerste koempoelan wilde ik stellen medio oktober. Nog 6 weken tijd om de moed te verzamelen om U op te geven. Ajo lieve mensen, por dat dochtertje dat zo aardig zingt, die zoon die zo handig timmert en graag de verfkwast hanteert. Er is straks werk te doen, voor, achter het toneel. Schrijft U nu alvast alle leuke ideeën op voor een show, een dansnummer, een sketch. Niet verlegen zijn, met elkaar komen we een eind ver. In het voor jaar kunnen we misschien al voor het voetlicht komen met een daverende In dische bonte avond. Geeft U op, breng anderen ertoe zich op te geven. Ik wacht met ongeduld! Lilian Ducelle, Pr. Mauritslaan 36, O O O O O O O O O n Goudbruine spitkip, royale hele maat van f 4,50 voor f 3,95. Dagelijks bami en nasi warm verkrijgbaar. Nu goedkoop cocos (klapper), 500 gr. f 1,19. Echte import kroepoek oedang, 250 gr. 25 plakken) f 2,49. Verse tahoe, 2 stuks f 0,99. POELIER WAAL Dierenselaan 38 I O O Telefoon 39 09 41 Den Haag "jiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiioiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini MiiiirtniimiiinrntmiiiiiiifliiHnminiiimftmiuiiiiimiiminiiiiiiniiiiniiRniiiiiiHiiiiiiniTininmimmniNniiiTiiiiiiiiiininiiiiHifniTniiniiiiiiiiiEiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiPiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir Stationsweg 143 tel. 070- 60.17.03 Stationsweg 77 tel. 070 - 60.15.12 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070- 86.32.01 VOORBURG Bezoekt onze stand op de Pasar Malam O.V.T.V. in Alkmaar, 27 - 28 sept. e.k. Stand no. 48. U kunt daar bij ons kopen: tientallen verschillende krontjong L.P.'s, Hawaii, Gamelan, Indische muziek, oude en nieuwe stijl. Prijzen vanaf 4,95. Wij hopen ook een aantal import platen uit Singapore te ontvangen o.a. Ernie Djohan, Elly Kaisim, Ivo Nila Kreshna, The Steps en vele anderen. Onze complete folder over Indische muziek zal U daar gratis worden verstrekt. Van Si Djodji de Scheemaker en zijn vrouw Mien kregen we onlangs een portie pangèh toegestuurd, nou, daar zeien we niet eens U meer tegen, maar Uwe Majesteit. Pangèh is een specia liteit van Padang, voor wie het nog niet weten mocht, "and incredibly de licious", vooral als het gemaakt is van zalm! Later aten wij bij vorenvermeld echtpaar een wél algemeen bekend Padangs gerecht: rendang. Er zijn drie soorten rendang: 1. die iedereen maakt, 2. die Padangers maken, 3. die Padangse "chefs" maken. De laatste aten wij. Plus rèstan-nja berkat. Al...! Nog niet bekomen van de beproe ving van onze maag móesten we de volgende dag op bezoek bij Paatje en Truus (hij van Depok, zij van alle Soenda'se keukens! Dus weet U wel wie bedoeld zijn). Aldaar wederom ge- "fileerd" wat je noemt met een hele rèntèng gewone en buitengewone spij zen. Waaronder ongsèng-ongsèng, een variatie van oblok-oblok. En atjar babi, zijnde varkensvlees in mosterdzuur, honderd procent Indische "uitvinding", en diverse andere zaligheden. Plus berkat lagi voor de volgende dag. Dus vier dagen achter mekaar de pieneut. Nu ben ik niet alleen een matig, maar ook een schraal eter. U begrijpt dat zulk een tractatie m'n "systeem" he lemaal in de war gooide en begrijpt U waarom ik zoveel "standing invita tions" van lezers niet accepteer. Je eet je letterlijk dood en dan ben je nog niet eens bledos! Als je dan nagaat dat door heel Ne derland heen Indischgasten bij elkaar op bezoek gaan (met eten erbij), en je soms twee, drie verjaardagen ach ter mekaar moet afwerken mét een trouwpartij er tussendoorI Dan vraag je je af: "Hoe is het toch moge lijk dat de Indische bevolkingsgroep in Nederland niet al lang uitgestorven is? T. 5

Tong Tong | 1969 | | pagina 5