^Drucktentyd Weet U, soms ben ik zóóó bösen van de vruchten hier. Het hele jaar door eigenlijk alleen appels, sinas en pisang, alleen verschillend in prijs, want verschil in kwaliteit proef je al niet meer. Alleen oppassen als de groenteman zegt: "Honingzoet me vrouw!" want die man heeft altijd azijn voor honing aangezien blijkbaar. Maar soedah, stil maar. Alleen echt vruchteneten zoals we vroeger deden, zal hier nooit kunnen. Hele manden vol tegelijk borong, ramboetan, doekoe, djeroek Malang, mangistan, salak, mangga madoe, een hele nangka (af blijven! straks zit je jurk vol getah!) 10 doerens. Eindeloos veel, eindeloos zalig, allemaal totaal verschillende smaken. En de vruchten hier zijn niet meer dan kunstig gevulde zakjes met min of meer zoet suikerwater. Toch wil ik die vruchten van vroe ger nog wel zien. En als ik ze dan niet kan kopen, dan wil ik ze zelf ma ken desnoods. Alleen om te zien. Ik dacht zo, misschien U ook wel. De plaatjes die U hiernaast ziet, kreeg ik van Annemarie Blomberg in een "boekoe gambar" en direct dacht ik: dat is leuk voor borduur/applicatie patroon. En met december zo dichtbij, prutsen we toch allemaal wel graag met vilt en lapjes. Voorbeeld Afbeelding van de djamboe (rose, rood) overtrekken op dun papier en dan weer naknippen van vilt of ander materiaal. Of met carbon overnemen op het materiaal en de omtrekken in ketting of steelsteek borduren. Of he lemaal met opvulsteek, wordt heel mooi, want dan kunt U er kleurnuan ces in maken. Suggesties Knip van een stukje vilt in mooie achtergrond kleur een vierkant van 15 cm. De vruchten in applicatie opbren gen, vierkantje tegenvoeren en een stukje stijf karton innaaien. Omfeston- neren of een leuk bandje als lijst en klaar is uw wandtegeltje. Maak er een serie van naast of onder elkaar. Met een beetje inspanning kunt U de vruchten sterk vergroten, leuk om een stel kussens te maken in felle kleuren, b.v. rose djamboe op paarse achtergrond, mangistan op een oranje achtergrond, doerian op een blauwe of rode. Teacosy, tafelkleed, schort, tas, nog veel meer plaatsen waar U de djam boe, mangistan, doerian op kunt bor duren of appliqueren. Er komen in het geheel 4 series vruchten. De volgende keren krijgt U: Salak, blimbing, serikaja papaja, ramboetan, semangka sawo, ana nas, delima. Lees verder pag 19, le kolom beneden.

Tong Tong | 1969 | | pagina 18