E. J. MONTFOORT ZOON KtoOJOUA 0/6C0 RECTIFICATIE J. B. G. VERBURGT sebelah rotan armbanden van 24 krts goud (mas kertas) Komt U van BUITEN Den Haag (Vervolg OUDEJAARSVIERING) poosje doemden in het duister de schimmen op van deze muzikanten en stelden zich op tot dicht bij onze voor galerij. Dan, met het gebruikelijke "Slamet Taoen Baroe", zette het "strijkje" in met het toen in zwang zijnde: "O, was ik maar dood"... Later, toen ik ouder was geworden, realiseer de ik me, dat die melodie dezelfde was als de wijs van "Merry-go-round". La ter op de avond kregen we nog meer bezoek van straatmuzikanten, o.a. een paar leden van de Ronze-bons, die ons vergastten op het "Wien Neer- lands bloed..." Net waren deze muzikanten weg of ...Boem, een keiharde knal daverde door het luchtruim; mijn veel oudere broer die ook thuis was gekomen voor de oudejaarsavondviering begon zijn meegebrachte mertjons af te steken. Zijn vervaarlijk uitziende longs, kolo saal van afmeting, omwikkeld met zwart papier, binnenin gevuld met dat zilverwitte glinsterende kruit,, het be roemde Chinese Jam Hong. Later ver telde mijn broer me dat deze mertjon, de mertjon "Kilat" werd genoemd, om dat de explosie op een bliksemflits leek. Wat een knallen veroorzaakten deze kilats! Dan verraste grote broer ons weer met vuurpijlen met knallen of met briljanten, sterren in verschillen de kleuren, voetzoekers door de lucht, luchtkogels of tikoesans (voetzoekers). Jongens, jongens, wat was dat alles mooi! Intussen liep het al naar twaalven, "ledereen naar binnen", riep een stem in de voorgalerij. Onze oudere zusters begonnen reeds de glazen te vullen met de overheerlijke vruchtenbowl met vele wijnsoorten en natuurlijk met champagne toelèn. Twee minuten voor 12..., "Is ieder al binnen", vroegen Ma en Pa. Twee personen verschenen niet op appèl. Mijn oudere broer en een even oude neef van ons. leder had intussen een glaasje bowl in de hand, iedereen keek op de klok, nog een paar seconden; daar hoorde je het raderwerk van het oude uurwerk rate len, de aankondiging voor de eerste slag van 12 uur; daar viel de eerste slag; de 2de was niet te horen want het werd overstemd door een knoert- harde knal van een "Moorslag" door Boeng buiten op het erf afgestoken, enkele seconden na deze knal volgde de keiharde rèntèngan van de meters lange Mertjon Tamboer. Jongens, wat een belevenis! Met de "Zalig-uiteinde"-wensen en zoentjes, werd het Nieuwe jaar inge luid. Er werd daarna nog enkele uren met praten en lekker eten doorge bracht. Ik denk, dat de meeste echte oud Indischgasten ook op deze manier de Oudejaarsavond hebben gevierd. Huug Deze story werd geschreven op ver zoek van iemand uit Zeist, Huize "Spa- thodea" en van haar jongste broer in Amsterdam-W. Eerstgenoemde herin nerde zich, toen ze ongev. 12 jaar oud was, dat ik met Kerstvakantie van school uit Djokja thuis kwam met mijn houten koffer vol met... mertjon in plaats van mijn kleren! Voor nieuws gierige ogen (alles moest een verras sing blijven) verstopte ik deze koffer onder haar ledikant. Want ik dacht, een kind kon het niets schelen wat de inhoud zou zijn van zo'n doodgewone koffer... Maar ze wist het toen direct, en ze weet het nóg! De prettigste mensen om mee te con verseren zijn zij, die weten te luiste ren". Prince Abu Bakar of Johore. In het opstel van de Heer L. C. Hey- ting Th.zn in TT 1-11-1969 p. 67, is door een misverstand ter Redactie de algemene hoofdtitel weggevallen. Deze luidde: "Het nageslacht van Mads Jo- hansen Lange, Deens handelaar op Bali in de 19e eeuw". Tevens is weggevallen een foto van de tweede hoofdpersoon uit dit artikel, nl. "H.H. Abu Bakar, Prince of Johore, achterkleinzoon van Mads .lohansen Lange". Dit door de auteur in 1931 ten ge schenke ontvangen, portret van de jonge, knappe, Oosterse prins, staat hierbij afgebeeld, ter aanvulling van bovengenoemd artikel. Redactie Tong Tong (voorheen: begrafenlsondern. te Djakarta) thans bedrijfsleider: Begrafenis ondernem. Ahornstraat 51 's-G raven ha g e Tel. 332288 BRILJANTEN GOUDEN markiesringen schakelarmbanden hangers krintjing oorknoppen slangen gezet in 22 karaats goud colliers toesoek konde MIDO peniti kabaja polshorloges van 22 karaats goud Wij betalen, bij aankoop vanaf f 200,de reiskosten voor één persoon geheel terug I I Fonteyn Vlamingstraat 5, Den Haag, Tel. 11 66 77 24

Tong Tong | 1969 | | pagina 24